Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötéskori névváltoztat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéskori névváltoztatásnál milyen variáciok lehetségesek?

Figyelt kérdés
Ha pl. én Kis vagyok a férjem Nagy, hogy variálhatjuk a neveket?
2009. febr. 16. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

ezeket tudom:

x = férjed keresztneve

y = te keresztneved


Egyszerű eset:

Nagy x-né

Nagy x-né Kis y

Nagyné Kis y

Nagy y

Nagy-Kis y


Ha férjed Dr. akkor:

Dr. Nagy x-né

Dr. Nagy x-né Kis y

Dr. Nagyné Kis y


1. és 2. esetben egyszerűen megtarthatod a lánykori nevet is.


Ha te vagy Dr., akkor:

Nagyné Dr. Kis y

Nagy x-né Dr. Kis y

Dr. Kis y (tehát Dr. előtaggal a lánykori név megtartása)


Ha mindkettőtök Dr., akkor:

Dr. Nagyné Dr. Kis y

Dr. Nagy x-né Dr. Kis y

Dr. Kis y (ahogy előzőleg)


Több verzió nem jut most az eszembe, ezeket már hallottam, olvastam, láttam.

2009. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Kis Éva házasságot köt Nagy Pállal:


A feleség lehet:

Nagy Pálné

Nagy Pálné Kis Éva

Nagyné Kis Éva

Nagy Éva

Kis Éva

Nagy-Kis Éva

Kis-Nagy Éva

Nagyné Nagy Éva (nem tévedés, ilyen változatban is lehet)


Férj lehet

Nagy Pál

Kis Pál

Nagy-Kis Pál

Kis-Nagy Pál

2009. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Utolso, az mit jelent, hogyha Nagy es Kis az illetok, Nagyne Nagy Eva?
2009. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, és szerintem így nem is nagyon veszik fel a gyakorlatban, de fel lehetne így megkettőzve.

Az új névviselési szokások sok furcsaságot hoztak. Volt egy ismerősöm aki elvált volt, Nagy Évaként viselte a nevét. (A Nagy a volt férj vezetékneve volt, a születési neve Kis Éva volt) Később újra férjhez ment, mondjuk Tóth Istvánhoz, és Tóthné Kis Évaként akarta viselni a nevét. Ehhez először hivatalosan vissza kellett venni a születési nevét, de választhatta volna a Tóthné Nagy Éva nevet, sőt az új férj is lehetett volna Nagy István.

2009. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. febr. 16. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki nevet módosít, azzal legyen tisztában, hogy nagyon fáradtságos és drága multaság minden papírnál elintézni a névváltozást. TAJ kártya, adókártya, személyi ig, Útlevél, jogosítvány, banki bejelentés...szal iszonyat!

És tényleg fizetni is kellette, ez nem fair!

Ezért maradok, aki voltam:)

2009. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha így: Kis-Nagy Mária vagy Nagy-Kis Mária veszed fel a nevet, akkor tudtommal nyilatkozni is kell a bejelentkezékor, hogy a születendő gyermek(ek) melyik vezetéknevet viselik majd.

(Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak érdekesség.)

2009. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját verzióm: Férjem vezetékneke kötőjel a saját nevem.

Jogsim nincs, de én egy szabadnapom alatt mindent elintéztem amit az előző válaszoló írt, és csak a személyiért fizettem 1000és 3000 ft között valamennyit, de nem tudom a pontos összegét. Annyira azért nem volt drága mulatság. (Azt mondjuk tudom, hogy a jogsi 5 ezer körül van talán)

Üdv

2009. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Esteleg olyat nem lehetne hogy a férjem nevének közdöbetüje + az én nevem? vhol láttam ilyet. pl. hogy az elözö példánál maradjak N. Kis Mária

Mit gondoltok?

2009. febr. 17. 06:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó bejegyzéshez: Nekem is tetszik ez a fajta névváltoztatás. Szeretném megkérdezni, hogy sikerült-e így felvenni a férj nevét? Augusztusban lesz az esküvőm. A vőlegényem: Varga, én: Boros vezetéknevű vagyok. Úgy fel lehet venni a nevet, hogy Varga B. Keresztnév ?
2010. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!