Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egyikünk sincs megkeresztel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyikünk sincs megkeresztelve, de szeretnénk templomi esküvőt, az hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Sajnos mindkettőnk szülei úgy gondolták,hogy elég csak a testvéreket megkeresztelni a családban...

Elérkezett az idő,hogy az esküvőt tervezgetjük. Én nagyon szeretnék templomban férjhez menni és áldást kapni,mivel bár megkeresztelve nem lettem,de nem vagyok ateista!

Járt már valaki hasonló cipőben? Azt tudom (sejtem),hogy a római katolikus kizárva,hiszen eléggé feszes a rend, de esetleg valami más út?

Előre is köszönöm!


2011. máj. 4. 00:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Saját tapasztalatot tudok csak leírni:

én református vagyok, konfirmáltam is. A férjem katolikus. Állítólag nagyon vallásos a család, de sose járnak templomba, és férjem csak megkeresztelve lett. Ennek ellenére ragaszkodtak a katolikus esküvőhöz, így úgy döntöttünk, mivel én reformátust akartam, mind a kettő lesz. Elmentünk a paphoz, mondta, hogy 30 órás jegyesoktatás lesz, nekem át kell keresztelkednem, és mind a kettőnknek áldoznia kell.

A férjem kiborult, mert ő nem akart templomi esküvőt.

Elmentünk a református lelkészhez, ő semmit nem kérdezett. 2 jegyesoktatásunk volt, azon is azt beszéltük meg, mi lesz az esküvőn. Nekem azt mondta, hogy mellettem úgy is megtanulja majd az alapokat :)

A gyerekünk is református lesz, tesóm lesz a keresztszülő, mivel rákérdeztünk anno a papnál, és azt mondta, katolikus esküvő után református keresztszülő nem lehet.

Szerintem keresd meg a református lelkészt, ő biztos tud segíteni!


Ui.: Nagyon sok boldogságot! :)

2011. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Biztos meg lehet oldani "valahogy", mégis óvnálak attól, hogy olyan elkötelezettséget vállalj Isten felé, aminek a hátteréről nem sokat tudsz. (Katolikusként pl. tudnád, hogy nincs más út!)

Ha komolyan gondoljátok, akkor járjátok végig az utat. Ha nem, akkor tényleg magatokban kérjétek az áldását, lehet, néhány év után oda is álltok az oltár elé.

2011. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,aki válaszolt! Sokat segítettek! Komolyan! Mindenképpen utána járok a dolognak,most már van miért...

Egyébként az én családom római katolikus, a páromé református! :)

2011. máj. 4. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!