Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasodhatok görög katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodhatok görög katolikus templomban?

Figyelt kérdés
Én római katolikus vagyok, párom nincs megkeresztelve. Főleg én, de nagyon szeretnénk templomi esküvőt. Vannak elképléseim, hogy milyen legyen, pl. egy kis kápolnában szeretném, nem pedig csiri-csáré templomban. Már ki is néztem a legjobbat, nagyon szép kis kápolna, a helyszín is tökéletes, de görög katolikus. Nem tudom, hogy náluk hogyan lehet házosságot kötni, csak olyan vallásúnak lehet lenni, vagy mindegy, vagy nem is kell megkeresztelkedni? Párom úgy fogalmaz, hogy ő hívő, de nem vallásos, de szeretne ő is Isten előtt is szentesíteni a házasságunkat. Nem értem, hogy miért nem lehetnek toleránsak az egyházak egymással, mikor pedig ez lenne a legfontosabb? Szerintem mindegy, hogy milyen vallásúak vagyunk, a fő, hogy Isten előtt úgy éljünk, és cselekedjünk, ami neki tetszik. Nagyon el leszek keseredve ha nem sikerül, mert nics több ilyen kis templom a környéken, ezért meg mégsem utaztathatom a családot oda-vissza messzire. Segítsetek, mi kell hozzá, hogy összeadjanak?
2011. máj. 10. 11:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem lehet, miért lehetne?
2011. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, amint templomban akarsz házasodni, rögtön megmondják neked. Ha nem vallásból, akkor divatozol, ha vallási meggyőződésből, akkor álszent vagy.

Nekünk is hasonló a helyzet, nálunk a páromnak is meg kell keresztelkednie, hogy lehessen esküvő.

Amúgy meg keressetek valami fiatal, liberális református papot, az lehet összead a szabad ég alatt is, keresztelő nélkül.

2011. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm, nem is rossz ötlet, lehet megpróbálkozom ezzel. Végre egy értelmes ember! :) köszi
2011. máj. 11. 08:26
 24/31 anonim ***** válasza:
Ha a párod nincs megkeresztelve,akkor nem tudtok....Egyébként az nem baj ha római katolikus vagy,mehetsz nyugodtan görög templomba:D
2011. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit bíztató is, hogy mehetek római katolikusként, de kicsit mégsem, hogy a páromnak is meg kell keresztelkedni. Még egyszer köszi!
2011. máj. 12. 08:30
 26/31 anonim ***** válasza:

Fordítva tudja a válaszadó. :))

Nem kell, hogy a párod is meg legyen keresztelve.

Viszont egyikőtöknek igen. Te viszont r. kat. vagy, így a r. kat. egyház adhat össze benneteket.

Ha nem vagy tagja valamilyen egyháznak, miért várod el, hogy összeadjanak?

2011. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Adok neked gyakorlati választ.


Az nem gond, hogy a párod nincs megkeresztelve, attól még összeházasodhattok, de csak római kat. templomban. Ha legalább az egyik fél görög kat., akkor házasodhatnátok görög templomban. Így, ha jól tudom, nem. De amúgy katolikus-katolikus, ugyanarról a vallásról van szó, csak más-más rítusáról. Rítust váltani meg nem lehet csak úgy ukmukfukk, nyomós indokok kellenek hozzá, az nem elég, hogy azért akarnál rítust váltani, mert tetszik a gk. templom épülete. :)


Szóval ha fontos a templomi esküvő, javaslom, keress meg egy róm. kat. papot.


Írta itt vki, hogy keress reformátust lelkészt. Hát azt is lehet éppen, de akkor a te házasságod nem lesz érvényes a katolikus egyházban, mert nem az ő szertartásuk szerint kötötted meg. Nem kukacoskodásként mondom, csak tényként.


De ha -- mint ahogy írod -- a dogmák nem számítanak, akkor végül is ez is belefér.

2011. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Utolsó,

egyetértek, de ennyi erővel akár egy ügyesebb hullámos papagáj is megeskethetné őket. :)

2011. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Hát ja. Sztem itt azt kell eldönteni a kérdezőnek, hogy mi számít neki: hogy templomban, Isten színe előtt (mindegy, hogy milyen vallás szerint), vagy hogy katolikus templomban.
2011. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
18:57-es nagyon köszönöm a kimerítő választ, mostmár tisztán látom, hogy nincs sok esélyem ebben a templomban, pedig nagyon tetszik. :( Mint már írtam, igen nekem az számítana, hogy templomban, Isten színe előtt, nem pedig az hogy katolikus vagy bármilyen más vallású templom legyen. De a református lelkész ötlet is tetszik, úgyis ha lehetett volna választási lehetőségem, akkor inkább református lettem volna, mint katolikus. Az ők értékrendje közelebb áll hozzám.
2011. máj. 13. 08:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!