Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A felnőtt koszorúslányok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A felnőtt koszorúslányok felkérése tényleg nem magyar szokás?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy honnan szármozik ez a szokás és hogy szerintetek mennyire kedves szokás. Nekem lesz három pici is és lesz két nagy. Érdekelne a véleményetek. Köszi
2011. máj. 12. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De, már régóta kérnek fel felnőtt koszorúslányt.

Az eredete a babonák ködébe vész, mint minden pogány szokásnál. A menyasszonyhoz hasonló ruhába öltöztettek pár lányt, hogy a rontás "eltévedjen", és ne találja meg az igazi menyasszonyt, ha irigyei szemmel verik, vagy megátkozzák az esküvő napján.

Ezért öltöztek be a barátnői menyasszonynak, innen ered, hogy koszorúslányok mennek mögötte.


A többi (rózsaszín ruhák, kislányok felkérése és társai) inkább már csak a szokások és a divat alakulása miatt lett megszokás.

2011. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn meg úgy tudom, hogy a koszoruslányi szokás, hogy a menyasszony mellé szépruhába öltöztették a még hajadon de már férjehzmentel közelében lévö lányokat hogy megakadjon egy jó kérönek a szeme rajta és találjanak neki is párt. vagy is a kisgyerekeke csak újkori szokás.


amúgy ebben lehet is valami mert ha nézted a királyi esküvöt Kate testvére igen kihívoan jól nézett ki az esküvön.

2011. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi nagyon érdekes válaszokat!:)
2011. máj. 12. 09:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekhez még annyit: hogy a felnőtt koszorúslányoknak nőtlen koszorúslegény párja volt. Általában az udvarlója,ha volt,de lehetett bárki más.

Sok koszorúspárból lett később házaspár.

Akkor volt esetleg valamelyik rokon kisgyerek,ha a menyasszonynak hosszú fátyla volt,és azt vitte egy kislány és kisfiú.

2011. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem édesanyám nagyon ellenezte a felnőtteket, mert az itthon nem divat. Két barátnőm lenne, illetve 3 pici, a húgom, egy unokahugi és az unokaöcsém.
2011. máj. 12. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt divat soha.Ha nézem a dédszülők fényképeit,azon is gyerekek vannak mint koszorúsok.

Nem is koszorúsnak hívták őket csak virágszórónak.

Nálunk ma sincs felnőtt koszorús egy esküvőn se a családban.

Az én családom budai nem tudom lehet, hogy másutt másképp volt.

2011. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én alapvetően kisesküvő párti vagyok. Szóval ha netán egyszer úgy alakulna hogy férjhez mennék, tuti hogy csak szűk család, polgári szertartás és kész. Semmi templom, meg lakodalom, meg semmi extra. De amiken eddig voltam, azok nem ilyenek voltak. láttam már olyat ahol a menyasszony húga volt a koszorúslány, aki mindössze pár évvel fiatalabb a menyasszonynál, szal felnőtt. Én is voltam koszorúslány, kislányként, bár fátylat nem kellett vinnem, csak sétáltam vhol a menyasszony mögött. Sztem nagyon vegyes a szokás, van aki így, van aki úgy csinálja, manapság az is egyre gyakoribb amit te csinálsz, hogy van gyerek és felnőtt is. Sztem a te esküvőd, csináld ahogy neked és a párodnak megfelel, a többiek meg kit érdekelnek. Anyukádnak nem tetszik. És? Neki volt esküvője, csinálta ahogy akarta, most hagyjon téged is érvényesülni, hagy csináld ahogy nektek jó.
2011. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%
Én úgy tudom, hogy felnőttként nem szerencsés koszorúslánynak menni, mert akkor az ember 7 évig nem megy férjhez. Én biztosan nem vállalnám.
2011. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!:)
2011. máj. 24. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!