Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A szülőköszöntés magyar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülőköszöntés magyar szokás vagy azt is amerikától vettük át?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem magyar
2010. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi a csuda az a szülőköszöntés?
2010. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

válasz az utolsónak:

Az esküvői szertartás egyik pillanata, amikor az ifjú pár köszönetet mond szüleinek a szeretetért és gondoskodásért.

Az édesanyáknak ilyenkor virágot, az édesapáknak bort szokás ajándékozni.

2010. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem ez szép magyar szokás, legalábbis felénk már huszonéve is dívott
2010. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg senki sem tudhatja biztosra, mert egy olvasztótégely vagyunk, és a sok magyarnak hitt szokásunknak valószínűleg 10% ha igazi magyar...A fehér ruha se magyar pl., mert eredetileg a magyar menyasszonyi ruha fekete volt (azt szimbolizálva, hogy a menyasszony gyászolja a gyerekkorát/hajadon voltát)...de még ezt is a sváboktól vettük át.
2010. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Ja és a fehér ruha is dívik már több mint 100 éve, mégsem magyar szokás :D Ez nem ezen múlik.
2010. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kicsit rosszul fogalmaztam.Tehát már 30évvel ezelőtt is volt szülőköszöntés,vagy csak az utóbbi kb tíz évben jött divatba.

Bár erre már válaszolt valaki.

Köszönöm a válaszokat:)

2010. júl. 6. 22:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Már régen is szokás volt, magyar szokás, ellentétben a szülőkkel való bevonulástól, csokordobás, mert az angolszász, épp úgy, mint a valami kék, valami új.....



"Valószínűleg senki sem tudhatja biztosra, mert egy olvasztótégely vagyunk, és a sok magyarnak hitt szokásunknak valószínűleg 10% ha igazi magyar...A fehér ruha se magyar pl., mert eredetileg a magyar menyasszonyi ruha fekete volt (azt szimbolizálva, hogy a menyasszony gyászolja a gyerekkorát/hajadon voltát)...de még ezt is a sváboktól vettük át.

Ja és a fehér ruha is dívik már több mint 100 éve, mégsem magyar szokás :D Ez nem ezen múlik"


Bocsi de nagy butaságokat írtál, a fehér menyasszonyi ruhát Viktória királynő hozta igazán divatba az esküvőjén (1840), de már előtte is gyakran fehér volt a menyasszony ruhája, ez az úri divat, ezután a legtöbb népviselet átvette a fehéret, előtte mindenki a legszebb ünneplő ruhájába ment férjhez (polgári divat, népviselet) lehetett az fekete, zöld, kék, lila. Egyáltalán nem volt kimondottan a fekete a szokás soha, a sváboknál igen, de náluk a viselet is eleve sötét, és az egy népcsoport, egyáltalán nem mondanám, hogy ennek nagy jelentősége lenne. Mifelénk fehér a menyasszony ruhája és a gyászruha is, a menyasszony mifelénk azért volt részben fehérbe, mert gyászolja a leányságát. Ezt már legalább 5 kérdéshez leírtam....

Nem értek egyet azzal, hogy minden buta amerikai szokást a filmek hatására átveszünk, a fehér ruha a gagyi filmek nélkül is el tudott terjedni, a nők szerettek uralkodókat utánozni, ők diktálták a divatot akkoriban.

Igenis lehet tudni, hogy mik a magyar szokások és mik nem, lehet, hogy egyeseknél, csak 10%-nyi a magyar szokás az esküvőn, az az Ő baja...

2010. júl. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

10:15! Erre csak annyit tudok mondani: hidd el, hogy a legtöbb magyarnak hitt szokásunk eredetileg nem is magyar, csak olyan régen vettük át, hogy már feledésbe merült az eredete. Tudod hány igazi magyar szavunk van? Abból is szörnyen kevés, inkább a nyelvtani sajátosságaink teszik magyarrá a magyart. Lehet, hogy 200 év múlva mindenki meg lesz róla győződve, hogy a csokordobás is magyar szokás, mert közben az angolszász kultúrából kihalt. A menyasszonytánc pl. tudod hogy honnan ered? Én nem, de nem merném rá a fejemet tenni, hogy valahol a vándorlás alatt szedtük össze, vagy később az egyik ide betelepedett néptől...

Mellesleg én nem látok abban semmi rosszat, hogy átveszünk néhány szokást (megtartva mellette a régieket is), hiszen a világ összes népe így tesz már évezredek óta. Minden nép befolyásol egy vagy több másik népet. Még mi is: állítom, hogy a cigányok felé mi közvetítettük a fehér ruhát :) Szóval ez az "utánozósdi" egy teljesen természetes folyamat!

2010. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem vezetem ezt vissza több évezredre, de a menyasszonytánc az magyar szokás, legalábbis én a saját falunk hagyományait elég jól ismerem, mifelénk biztosan szokás volt a múlt században is, épp úgy mint a szakácstánc, stb., de a csokordobás és egyéb baromságok az utóbbi időben lett divat, és emellett folyamatosan vesznek el a magyar hagyományaink "jaj mert a menyasszonytánc olyan ciki, hogy pénzt kérünk; mi éjfél után elmegyünk a nászútra, a vendégek haza; a apa kíséri a menyasszonyt az oltárhoz, asszonyként is lehet valaki koszorúsLÁNY" stb..., ne több ezer meg száz évre vezesd vissza, mert persze szavakat is vettünk át meg minden meg hatással vannak egymásra a népek, de nem ugyanaz hogy egyik percről a másikra a filmek hatására eltűnik minden ami régen volt, de legalább azok a hagyományok maradnának meg, mint a szüleink idejében. Itt a válaszolók 80%-nak fogalma sincs arról, hogy 20-30 évvel ezelőtt nem volt sem csokordobás, a menyasszonyt a kis-vőfély (klány párja), a vőlegényt az első koszorúslány vezette a menetben és a templomba is. Hidd el falun még sokszor szerencsére mindig így van ahogy szokás volt régen is...
2010. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!