Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehetséges e, hogy más adjon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges e, hogy más adjon össze?

Figyelt kérdés

Lehet e hogy X város anyakönyvvezetője adjon össze Z városban, szabadtéren, nem hivatalban?

És úgy, ha előbb bemegyünk X városba aláírjuk és Z városba meg egy "ál" szertartás? Valahol ki se lehet vinni az anyakönyvet, ott is előbb a hivatalban kell aláírni,nem?


2011. máj. 16. 14:56
 1/7 napietus ***** válasza:
100%
nem, dehogy is. az a lényeg, melyik város anyakönyvvezetője ad össze, az ottani anyakönyvbe kerül be. nekünk is más helyszínen volt, szabad téren, az anyakönyvet kihozták, a kivonatot is kinyomtatva (a népességnyilvántartóban előre rögzítették). a külső helyszínért egyébként az anyakönyvvezető plusz díjazásra jogosult, plusz a tv.-ben meghatározott költségtérítés.
2011. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 napietus ***** válasza:
a nem-et arra írtam, hogy nem kell előre aláírni :) Sok boldogságot!
2011. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Külsős volt nekünk is, és ingyenes volt, csupán az anyaközvezetőt kellett oda vinni, majd vissza.

Egyébként kérvényezni kell, de mindig megadják.

Van külsős és van belsős anyakönyvvezető.

Érdeklődjétek meg, nálatok mennyi. Kérvénybe azt kell írni, sok az idős rokon, és nem akarjátok utaztatni őket!

Gratulálok az esküvőhöz és sok boldogságot!

2011. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de még mindig nem tiszta, hogy akkor lehet-e más város anyakönyvvezetője. Ha jól értem, az a lényeg, hogy a saját anyakönyvébe írjuk alá?
2011. máj. 16. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem. X város anyakönyvvezetője csak X városban adhat össze. Ezt annyira szigorúan veszik, hogy a Budapesten a hajós esküvőkön is a szertartás idejére leállítják a hajót, nehogy közben esetleg átússzon egy másik kerületbe, s így gond legyen a házasság érvényességével! (Ez így hülyén hangzik, de egy válásnál egy vagyoni vitánál pl. sorsdöntő lehet a tény, hogy érvényes volt-e a házasság!)


Próbáljatok meg találni az esküvő helyszínén is egy rokonszenves anyakönyvvezetőt, illetve ál-szertartást akárki tarthat, még anyakönyvvezetőnek se kell hozzá lenni, így is megoldható a dolog. Sok sikert hozzá! :)

2011. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen meg lehet tenni, hogy X város anyakönyvvezetője adjon össze Z városban, de ezt a Z város és az X város anyakönyvvezetőjének meg kell beszélni és ha Z város vonzáskörzetében van X város.

Hivatalban dolgoztam és engem is érdekelt ez a szitu, mert én sem itt akarok esküdni hanem a szomszéd városban és az itteni anyakönyvvezetőt akarom.

Ő azt mondta, hogy lehetséges a mi esetünkben mert a város vonzáskörzetében tartozik a mi falunk, de mindent kérvényezni kell. De lehetséges. Remélem érthetően fogalmaztam nagyjából.

2011. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kemény másfél km táblától tábláig:D
2011. máj. 17. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!