Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jövőre tervezzük az eljegyzést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jövőre tervezzük az eljegyzést és az esküvőt is. Nem lesz túl késői az időpont?

Figyelt kérdés
Úgy tervezzük, hogy jövő márciusban születésnapomkor megkéri a barátom a kezem és jövő júniusban már lenne is az esküvő. Szóval 3hónap lenne az eljegyzés és az esküvő között. Ennyi idő általában elég a szervezésre és rokonok is feltudnak rá készülni? Vagy inkább legyen az eljegyzés karácsonykor és az esküvő júniusban? Vagy teljesen mindegy a rokonok igazodjanak hozzánk?
2011. jún. 7. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs kőbe vésve, hogy csak az eljegyzés után kezdhettek el szervezkedni.
2011. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk (Pest megyei falu) és a környéken egy évvel előbb el kell kezdeni szervezni a lagzit, le kell foglalni a helyet, a papot, az anyakönyvvezetőt, zenekart stb. Nehéz egy olyan szombatot találni, ami még minden fent említettnek szabad.

A ruha, kaja, meghívó leszervezése tényleg megoldható pár hónap alatt, de a helyszíneket időben foglaljátok le.

Szerintem a vendégeknek is elég pár hónap "felkészülési idő".

2011. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy csináljátok, ahogy nektek a legjobb. A mi rokonainknak egy hónap alatt kellett felkészülniük. Sikerült nekik. :)
2011. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Azt még kihagytam, hogy a szülők is csak az utolsó pillanatban tudnának a dologról, mert nem nagyon tetszik egyik szülőnek sem a kapcsolatunk, pedig több mint egy éve együtt vagyunk. De különböző okok miatt. A félreértések elkerülése érdekében mindketten nagykorúak vagyunk és felelősségteljesen viselkedünk és dolgozunk. Csak éppen a családjaink ilyenek:S
2011. jún. 7. 18:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól még elkezdhettek korábban szervezkedni, a szülők tudta nélkül.

Nem hiszem, hogy az időpont kiválasztásához, vagy egy étterem lefoglalásához a szülők aláírása lenne szükséges.

2011. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Darcy01 ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baj azzal, hogy 3 hónap van az eljegyzés és az esküvő között. Mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja.

Személyes megjegyzés: megbeszélitek közösen, hogy a párod mikor kérje meg a kezedet? Nekem ez egy kicsit furcsa.

2011. jún. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sztem kevés az idő a készülődésre. Nővéremék karácsonykor jelentették be az eljegyzést, januárban szóltak, hogy az esküvőt is hamarosan szeretnék. Augusztusban lett az esküvő és nagy kapkodás volt, míg mindent megcsináltunk. Mondjuk nálunk a vendégek olyan 200-an voltak. Az sem mindegy.
2011. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mikor összejöttünk már akkor bejelentette, hogy a 23.születésnapomon megkéri a kezem. Pedig akkor még csak 21 múltam. De azóta is köti az ebet a karóhoz. mondtam neki, hogy ne születésnapomon kérje meg hanem meglepetés szerűen de ő így akarja. Azt mondja ettől szebb születésnapi ajándékot nem adhatna nekem.

Mi is elég sokan leszünk. Mondjuk én nem akarok csak 60-80fől lagzit de anyummal mikor szóba került ez a téma azt mondta, hogy kb. 150fő összejön csak a mi rokonságunkból:S. Ennek én nem vagyok híve, de ha ő állja a rokonoknak a kaját meg a többit nem bánom. Én akiket meg akarok hívni annak a 30-40főnek állom a részét vagyis ilyent, hogy kaja pia a többit fizesse ő.

Nem azért mert szeretnék nagy lagzit csak pénz nincs rá csak egy kisebb esküvőre. A másik az, hogy nem sok értelmét látom meghívni a nagymamám testvérének az unokáját meg ilyeneket. De ha a szüleim ezeknek állják az anyagi részét én nem bánom:)

2011. jún. 7. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szervezés kezdete és az eljegyzés nem feltétlenül kell hogy egybeessen, az igazi kérdés az, hogy az egy év együttlét elég tapasztalattal szolgál-e egy életre szólónak szánt döntés meghozatalához. Nagyon sok esetben válás a vége az elhamarkodott házasságnak - remélem, ti nem ezek sorát gyarapítjátok, kívánom, hogy boldog házasságotok legyen.
2011. jún. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most voltunk egy évesek. Jövőre már két évesek leszünk:)

De nem két éretlen kiskamaszról van szó vagyis bízom benne és remélem nem válás lesz a vége.

Mondhatnám azt, hogy a miénk kivétel de sosem lehet tudni.

2011. jún. 7. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!