Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illetlenség megkérdezni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illetlenség megkérdezni a meghívottakat, hogy hányan tudnak eljönni az adott családból az esküvőre?

Figyelt kérdés
Elég sok helyen bizonytalan szerintem, hogy hányan jönnek, mert például terhes az anyuka, és az esküvőkor lesz nagyon pici a baba, tehát nem biztos, hogy jönnének lakodalomba, de lehet, hogy még a férj is inkább otthon maradna a többi pici gyerekkel, vagy csak a férj jönne, vagy például sok unokatestvéremnek, van barátja/barátnője, őket is meghívom, de nem tudom, hogy eljönnek-e, vagy idősek közül sem biztos, hogy mindenki szeretne jönni egy lakodalomba, vagy tudom, hgoy van olyan, aki nem maga dönt a szabadságáról stb. És azért nem mindegy, hogy 60 emberre, vagy 100 emberre kell készülnöm, mert kb. ennyi eltérés is lehet. De ilyenkor mit lehet tenni? A meghívót odaadom, majd aztán az esküvő előtt kb. egy hónappal felhívom őket, hogy akkor hányan tudnak/szeretnének jönni? Nem tűnik sóherségnek? Csak tényleg nem akarok pofára esni, hogy meg lesz rendelve az étel, sütemény 100 emberre, aztán 60-an leszünk, és lesz 8 üres és feleslegesen feldíszített asztal az étteremben, meg nehogy várjunk valakikre, akik nem is jönnek.
2011. jún. 8. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemhogy nem illetlenség, hanem egyenesen fontos, az általad leírtak miatt.

Mi is megkérdeztünk mindenkit, ennek ellenére volt, aki mégsem jött el, így potyára fizettük ki a vacsoraadagját.

2011. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs azzal semmi gond, ha az esküvő előtt megkérdezed őket, hogy akkor hányan fognak jönni. Meg fogják érteni. Aki meg nem, az az ő egyéni szocproblémája
2011. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, mégiscsak nektek kell kifizetni, és azért nem mindegy plusz mínusz 20 kopf esetleg.

Bár azért ha még hónapok vannak addig, elég nehéz pontosat mondani, szóval azért némi differenciát így is kalkulálj be.

2011. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 eNerdzsy ***** válasza:
100%

Felnőtt emberek már csak el tudnak annyit dönteni, hogy elmennek egy esküvőre vagy nem.


Kérd meg őket, hogy amint változás áll be szóljanak.

Az étteremmel pedig lehet egyeztetni közvetlenül a lagzi előtt is.

2011. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvöi meghívóra rá szokták írni hogy kérem vissza jelezni xxx ideig a részvételi szándékot. szerintem ezt már mindenki ráiratja.


habár így is lesz majd aki az utolsó pillanatban dönti el. pl nekem az unoaktesómék a gyerekkel 5-en lettek volna és 2 gyerek tüdögyulladást kapott csütörtökre, így akkor lemnondták.

2011. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi is esküvő előtt egy héttel, mielőtt leadtuk volna a végleges létszámit, mindenkit végighívtunk. Senki sem sértődött meg.

Egyébként a normálisabb szólt, hogy nem tud jönni.

2011. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem illetlenség! Gondolj bele abba, hogy nemcsak anyagi vonzata van a létszámváltozásnak, hanem módosul az ülésrend is, amelyet nyilván nektek kell kialakítani, és néha igazi művészet összehozni. Bátran hívjátok fel a rokonokat, ismerősöket kábé egy hónnapal a nagy nap előtt, hogy számíthattok-e a megjelenésükre.
2011. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha felhívod őket, a kérdés: "ugy-e számíthatok arra, hogy eljöttök?"

Sztem ez így nem kínos sem nektek, sem nekik, csak éppen tudatosul bennük is, hogy miért is vársz az őszinte válaszra.

Talán az egy hónappal előtte való sor-telefon még korai is, mivel nem biztos, hogy előre látnak olyan hosszú időre, de két-három héttel az esküvő előtt, már biztosabb választ fognak tudni adni. Akkor már úgyis tudják, hogy szétnéztek-e, milyen ruhában stb. fognak ott megjelenni, tehát hogy valóban készülnek-e, vagy még eszükbe sem jutott.

2011. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is úgy kérdezd, hogy " Akkor számíthatok-e rátok?" Az se lenne illetlenség ha úgy kérdeznéd, hogy van-e olyan akii nem tud jönni, de így mégis csak jobb.
2011. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem illetlenség, sőt! Mindenki tisztában van vele, hogy egy esküvőnek anyagi vonzata van, ami a vendégek számától függ. Hacsak nem más bolygóról származó rokonaid vannak, ezt tudniuk kell. Nyugodtan hívd fel őket, és kérdezd meg, pontosan hány emberre számíthattok a szervezés miatt.

Valamennyi kaja egyébként mindig marad, nálunk úgy oldotta meg az étterem, hogy a maradékokat másnap délben felszolgálta ebédként a családnak és a közeli barátoknak (Nálunk ennyi maradt, nyilván, ha több a maradék, nagyobb kör vehet részt, erről az étteremben hajnalban szólnak). Ezzel jól jártunk, mert nem kellett az esküvői buli után délelőtt az ebédkészítéssel törődni, ráadásul a kifizetett étel sem veszett kárba. Szerintem nagyon okos ötlet.

2011. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!