Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői gyertya mire való?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői gyertya mire való?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem egészen értem, hogy milyen gyertyára gondolsz. Szerintem esküvői tortán nem szokott esküvői gyertya lenni. Ha van, akkor az max. arra, hogy kiemelje. Nekünk úgy volt, hogy volt rajta "tüzijáték". Lekapcsoltuk a villanyt és nagyon jól nézett ki. Gyertya nem volt rajta, még nem is láttam esküvői tortán...legalábbis nem emlékszem ilyesmire.
2009. márc. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Felénk az a szokás, hogy a templomi szertartás alatt adnak az ifjú pár kezébe egy-egy égő gyertyát, amivel együtt meggyújtanak egy harmadik, megszentelt gyertyát. Így a két önálló élet a gyertya lángjában egyesül, és onnantól egy lesz.


Ilyesmire gondoltál?

2009. márc. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus (lehet, hogy más felekezetnél is) esküvőnél szokás, hogy - ahogy az előttem szóló írta - a szentelt gyergyáról mindketten gyújtják meg az esküvői gyertyát. Nálunk ezt azután minden évfordulón fellobbantják egy kicsit.
2009. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Mi templomban nem esküdtünk, csak polgári volt és ott is megkérdezte az anyakönyvvezető, hogy szeretnénk-e gyertyagyújtást. Mi kértünk és annyi történt, hogy három gyertya volt az asztalon, a két szélsőt az anyakönyvvezető meggyújtotta, mi egyet-egyet megfogtunk és ezekkel együtt gyújtottuk meg a középsőt. Ezt esküvő után megkaptuk és elvileg minden házassági évfordulón meg kell gyújtani és így emlékezni a házasságkötésünkre.
2009. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat arra láttam egy web oldalon esküvői kiegészítők között esküvői gyertyát és halovány fogalmam se volt mire kell használni tehát én megveszem és beviszem a templomba?
2009. márc. 22. 16:50
 6/6 anonim válasza:

Az esküvői gyertya az éjfél körüli gyertyafénykeringőhöz is szokott kelleni. A youtube-on találtam egy magyar tesztet melyen különböző gyertyákat vizsgálnak, hogy létezik e cseppmentes gyertya.


http://www.youtube.com/watch?v=jwvDVXAnqS0&feature=player_em..

2010. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!