Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párommal szeretnék összeháza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal szeretnék összeházasodni de elöbb csak anyakönyvvezető elött. Hogyan működik ez és hogy mennyi ennek a költsége? És hogy van e olyan megoldás hogy a lány (kedvesem) nem akarja hogy az édesanyja ott legyen. Lehet-e ezt igy?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nagykorú, nem is kell ott lennie szülőnek.
2009. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy most mennyibe kerül azt nem tudom,de te könnyen megtudhatod.Bementek a lakóhely szerinti önkormányzati irodába,és ott kérhetek infót mindennel kapcsolatban.Időpontot is kaptok,hogy melyik nap legyen a "polgári" esküvő.Ha a kedvesed nem akarja,hogy az anyja ott legyen akkor egyszerűen ne hívja meg.Felnőtt ember,és azt hív meg az esküvőjére akit csak akar...
2009. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Polgármesteri Hivatalok válogatják,hogy kérnek-e pénzt vagy nem.Bármelyik hivatalhoz ellehet menni,és ott meglehet beszélni az időpontot.Általában a bejelentéstől számitva elkell telni egy honapnak és utána lehet egybekelni.
2009. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog alapján a házasságkötés csak az anyakönyvezető előtt lehet érvényes.

A házasságkötés elhatározása után azon a településen dolgozó anyakönyvvezetőnél kell bejelenteni a házasságkötési szándékot, ahol a felek házasságot kívánnak kötni. A házasságkötés helyét ez a bejelentés fogja meghatározni. Ez alkalommal a jogszabályban meghatározott okiratokat is magukkal kell vinniük, és nyilatkozniuk kell


arról, hogy legjobb tudomásuk szerint házasságkötésüknek nincs törvényi akadálya,

születendő gyermekük családi nevéről,

a vőlegénynek arról, hogy nem tud a menyasszony rendezetlen családi jogállású gyermekéről,

illetve, ha van arról, hogy a gyermeket elismeri, vagy nem ismeri el magáénak.

A házasságkötési szándék bejelentéséről, a bemutatott okiratokról és egyéb nyilatkozatokról az anyakönyvvezető jegyzőkönyvet vesz fel. A nyilatkozatokat a menyasszonynak és a vőlegénynek személyesen, de időben nem feltétlenül együtt kell megtenni. Ebből a célból az anyakönyvezetőt külön-külön is fel lehet keresni.


A házasságkötés akadályai:


1. a házasulók valamelyikének korábbi házassága fennáll;

2.a házasulók meghatározott rokoni kapcsolatban állnak egymással, így nem köthetnek házasságot;


3. a házasság megkötésekor valamelyik fél cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt áll;

4. a házasság megkötésekor valamelyik fél a teljes cselekvőképtelenség állapotában volt,

5. a megkötésénél az anyakönyvvezető nem hivatalos minőségben járt el, vagy ha a házasulók a házasságkötésre irányuló kijelentésük megtételekor nem voltak együttesen jelen;

6. valamelyik fél még nem töltötte be a 16. életévét;

a 16-18. év közötti személy a gyámhivatal engedélye nélkül kötött házasságot (a gyámhivatal előzetes engedélyét kell beszerezni).


Amennyiben az előző pontokban foglaltaknak eleget tettünk, az anyakönyvvezető kitűzi a házasságkötés időpontját, a házasságkötési szándék bejelentését követő 30 napon túli időpontra. Ennél hamarabb csak a jegyző felmentése esetén lehet házasságot kötni.


Költségek:


Az anyakönyvvezetői eljárásnak (beleértve a házassági anyakönyvi kivonat kiadását is) semmiféle anyagi vonzata nincs . Az anyakönyvezető irodájában lezajlott házasságkötésért sem kell fizetni, viszont ha ünnepélyes szertartást akarnak a házasulandók, az önkormányzatonként eltérő mértékű, és a ceremónia külsőségeitől függő összegbe kerül.


A házasságkötés:


A házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében történik, olyan helyszínen, amelyet az anyakönyvvezető megfelelőnek tart (egyre divatosabb a parkokban, éttermekben és egyéb, a polgármesteri hivatal épületén kívüli helyeken lebonyolított egybekelés) .


Az anyakönyvvezető a házasságkötést a házassági anyakönyvbe bejegyzi, illetve házassági anyakönyvi kivonatot állít ki, amelyet a házastársak közvetlenül a házasságkötés után megkapnak.

2009. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!