Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha én református vagyok de a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én református vagyok de a vőlegényem katolikus akkor hogy zajlik a templomi esküvő?

Figyelt kérdés
Úgy értem h át kell-e térnem másik vallásra meg ilyesmi. Gondolom akkor katolikus templomban lesz az esküvő. Vagy hogy zajlik ez? :)
2009. márc. 24. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Áttérni egyikőtöknek sem kell, ha nem akar.

Lehet katolikus, református szertartás szerint, sőt pár éve a 2 felekezet elfogadott egy ökumenikus szertartást is.

2009. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne áttérni? Senki nem kívánja, hogy színlelj. Beszéljétek meg, hogy egyik, másik vagy ökomenikus szertartást akartok. A ti döntésetek.
2009. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Férjem katolikus én református mi református esküvőt tartottunk mert a reformátusok kicsit lazábbak mindenbe kb 4 alkalommal elmentünk jegyes oktatásra a pap beszélt mindenről az eskü szövegét stb is elmondogatta majd a nagy napon kb 20 perc alatt lezavart mindent

2009. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk én vagyok katolikus, a férjem református és mivel mi két lagzit csináltunk, otthon nálunk megvolt a katolikus templomi esküvő és a férjemnél a református. Ha egy lagzit csináltok, akkor lehet, hogy csak egy templomban tartjátok meg a szertartást, ha a reformátust választjátok, akkor a vőlegényed már nem gyónhat, a vallás szerint már nem igazi katolikus....Lehet ugy is, hogy mind a két templomban esküsztök, de akkor először a katolikusba kell menni. Szerintem ha már különböző vallásúak vagytok, akkor ugy a fer h mind a két templomban esküdjetek. Ha nem vagytok vallásosak, akkor meg tök mindegy
2009. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez áttérnie egyik félnek sem és ti döntitek el, hogy melyik vallás szerint esküsztök meg. Nincs megszabva, hogy katolikus vagy református. Az öcsém most fog házasodni - ő katolikus, a lány református és református szertartás mellett döntöttek. Szerintem a református sok mindenben megengedőbb az esküvőket illetően, viszont ott is feltétel a konfirmáció, a katolikus félnek pedig a bérmálkozás megléte. Ált. az a szokás, hogy a gyerekek vallását a nem határozza meg: ha lányod lesz, a te vallásod veszi fel, ha fiad, akkor a férjedét, de ez csak konvenció, bárhogy lehet.
2009. márc. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. márc. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!