Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha három hónap múlva lesz az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha három hónap múlva lesz az esküvőnk, mikor érdemes jelentkezni az atyánál jegyesoktatásra?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat is, hogy aki hónapokkal előtte odament, annak 9-10-szer is el kellett mennie az oktatásra, aki meg csak egy hónappal előtte, annak lerendezte 2 alkalommal. Most mi lehet az igaz? Egyáltalán mit kell ott csinálni? Mindketten meg vagyunk keresztelve, és az a baj, hogy ismer az atya bennünket, és már üzent, hogy hamarosan szeretne velünk találkozni. Viszont a hátunk közepére sem kívánjuk az esküvői előkészületek közepette, hogy hetente oda járjunk. Kérlek benneteket, írjatok tapasztalatokat, hogyan is zajlik ez az egész! Római katolikusok vagyunk és nem nagy templomba járók :-(!
2009. márc. 25. 08:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha az Atya üzent nektek, akkor már illene elmenni. A többség ált. már hónapokkal az esküvő előtt bejelentkezik, mi csak 6 héttel előtte tudtunk, mert nem tudtuk kitűzni a napot a férjem munkája miatt. Nekünk így is kellett járni, neki 6 alkalommal a saját városában, nekem meg 2-szer külön az eskető paphoz, majd még kétszer közvetlen esküvő előtt mindkettőnknek kellett elmenni. És én úgy tudom, hogy azért a legtöbb helyen a papok ezt elég komolyan is veszik, nekünk talán azért nem kellett olyan sokszor menni, mert télen esküdtünk és nem is volt akkor tájban másnak, szóval nem volt oktatás sem meg speciális körülményeink voltak, mert két külön országban éltünk még akkor.


Úgy zajlik a dolog, hogy bementek és az Atya elmondja a gondolatait a házasság intézményéről, a gyerekáldásról, a kötelezettségekről stb. Végülis nektek az a dolgotok, hogy figyeljetek és kérdezzetek, ha valami nem világos, de nem kell olyan nagy dologra gondolni. Olyat is szoktak (legalábbis nekünk volt), hogy egy katolikus házaspárt megkér az Atya a gyülekezetből, hogy mondják el, hogy élik meg a házasságot és tőlük is lehet kérdezni. Tehát ez nem egy egész napos elfoglaltság.

2009. márc. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az "üzenés" alatt azt értem, hogy a leendő anyósom nagy templomba járó, és tőle hallotta, hogy szeretnénk esküdni, akkor kérdezte meg, hogy mikor szeretnénk menni hozzá. Ennyi. Különben is szereti a páromat kisgyerek kora óta.

Egyébként most kicsit megnyugtattál,mert én olyanokra gondoltam,hogy imákat kell tanulni, meg mindenféle hittani múltamból rémlő dolgokat művelni. Ha beszélgetés lesz, illetve életszerű és nem kimondottan csak a vallással kapcsolatos téma, akkor már nem is izgulok annyira. Tisztára meg voltam rémülve, hogy majd még szinte "vizsgázni" is kell a megtanult imákból meg gyónásból.

Köszönöm a válaszod!

2009. márc. 25. 10:18
 3/16 anonim ***** válasza:
Már régen el kellett volna mennetek.
2009. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: köszönöm a válaszod, de azt is megindokolnád, hogy miért gondolod így? Mert ha abból indulok ki, hogy akár most is eldönthetnénk, hogy jövő hónapban esküszünk (hivatalban is 1 hónap a határidő a bejelentés és az esemény között), akkor mi lenne? Tényleg nem kötözködni akarok, csak kíváncsi lennék, miért gondolod így! Köszi!
2009. márc. 25. 10:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 15 hétig tartott a jegyesoktatás, januárban kezdődött, és az esküvőnk csak június végén volt. Nem tudom, ott ez hogy megy, de itt szigorúan vették, március végén már nagyban hallgattuk az előadásokat.
2009. márc. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nekem is azt mondta az Atya, hogy normál esetben sok alkalmas az oktatás (de nem emlékszem, hogy pontosan mennyit is mondott), így nekünk be volt sűrítve. Szerintem attól is függ, hogy az Atya milyen, mert mindenki másként intézi ezeket a dolgokat. Jegyesoktatás nélkül viszont nem adnak össze és máshol is így van ez. Itt nálunk a templomban ki van írva (USA-ban), hogy legalább 9 hónappal előbb kell bejelentkezniük a pároknak. Még jó, hogy nekünk anno Magyarországon volt az esküvő. Szóval nálatok még jóval rózsásabb a helyzet.
2009. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A papon múlik, hogy összead-e, ha 4 héttel előtte állítasz oda. Lehet, hogy sokszor kellene a 4 hét alatt mennetek vagy több ideig egy huzamban tartaná nektek az oktatást (nekünk így volt) vagy pedig nem vállalná. Ez sok mindenen múlik. Nekünk az volt a szerencsénk, hogy máshoz nem kellett alkalmazkodni, így személyre szabott volt az oktatás, csak mi voltunk, mert más nem esküdött télen akkor és ott, ahol mi. Gondolom, hogy így az Atya időbeosztása is jóval rugalmasabb volt.
2009. márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén szólva nem értelek. Miért esküsztök templomban, ha neked az esküvő szervezésben minden más fontosabb, mint az, hogy valaki segít felkészíteni a jövendő közös életre? Tehát nem a templomi esküvőre készít fel, hanem az azutáni 60 évre! Aki 9-10szer mehet bezsélgetni a közös életről, az becsülje meg azt a papot, aki idejét áldozza rájuk!


Mi kb 8-szor voltunk, és boldogan járnék akár esküvő után is az atyához, mert rengeteg olyan dologról beszélt, amit mi nem is sejtetünk leselkedő veszélynek. És számtalanszor emlegetjük, hogy "X atya erre azt mondta, hogy", és máris a fullánkot kihúztuk.


Ha nektek ez nyűg, akkor menjetek csak polgármesteri hivatalba esküdni.

2009. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Tisztelem a hitedet, de kérlek te is tartsd tiszteletben azt, ha valaki nem annyira hívő, mint te (nem Istenben nem hiszek, hanem az Egyházban). Ettől még elképzelhető, hogy én is szeretnék megesküdni templomban. Elhiszem hogy hasznos lesz a beszélgetés, de tulajdonképpen én nem azt kértem, hogy oktass ki, hanem a kérdésem pontosan arra irányult,hogy mi történik az oktatáson egyáltalán. Te már átélted, tudod hogy hasznos, örülök neki. Nem azt írtam, hogy nem akarunk menni, hanem ha elolvasod a kommentemet, attól tartottam, hogy valami hittanóra-szerű lesz az egész.

Különben nem hiszem, hogy a későbbi problémákat majd ez alapján fogjuk megoldani, vagy nem megoldani. De ha nektek segít, akkor már legalább egy valakinek érdemes volt járnia!

2009. márc. 26. 07:54
 10/16 anonim ***** válasza:

20:22-esnek: Én írtam, h a 15 alkalom kicsit sok volt. Namost nekünk a Bibliát magyarázták jegyesoktatás címmel általános iskolás szinten, kb. 15 pár jelenlétében. Normális jegyesoktatásra, ami a házasságra készít fel, mi is kíváncsiak lettünk volna, meg hasznosnak is tartottuk volna, de ez volt, nem tudtunk mit tenni.

Amúgy részben azért egyetértek veled, manapság mindenki divatból megy a templomba házasodni :S

2009. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!