Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet ez probléma a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ez probléma a kapcsolat szempontjából? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Lehet, nem jó témakörbe írtam ki a kérdést, ezért előre is elnézést kérek. A párommal mindketten már huszonévesek vagyunk. Több mint 3 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, és nagyon szeretjük egymást. A mi szerelmünk egy baráti kapcsolat után alakult ki, ha lehet így fogalmazni, és annak idején mindenféléről beszélgettünk (persze, most is, csak azt akarom jelezni, hogy akkor nem lehetett értelme hazudnia nekem ilyesmiben..). Felhozódott az esküvő dolog is, hogy mikor szeretne, akar-e egyáltalán, stb. Ő azt mondta már akkor is, hogy számára nem fontos a papír, ha valaki együtt tud élni a másikkal, azt lehet anélkül is. Igen ám, de én mindig is az a tipikus lány voltam, aki álmodozott szép fehér ruháról, esküvőről.. na értitek. :) De úgy gondolom, hogy ő soha nem venne el ezek miatt az elvei miatt. Tudom, hogy ennyi legyen a legnagyobb gondom vele, stb. stb., de a kérdésem annyi lenne, hogy: ti hogy álltok ehhez a dologhoz? Tehát nem foglalkoznátok ezzel a "vágyatokkal", mert a lényeg, hogy találtatok egy megfelelő partnert, vagy ragaszkodnátok az elképzelésetekhez?
2011. jún. 24. 14:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én azt mondom ne hagyd magad. Egyszer majd nagyon vágysz az esküvőre és ha ő nem akarja akkor majd úgy érzed elvesztegetted az idődet. Kell a papír.

Azt írod álom lenne már a 2 tanús esküvő. Ha világéletedben erre vágytál akkor legyen ez, de ha csak belemész és jó úgy mert legalább elvesz, akkor ne engedj egy normális esküvőből( nem 300 fősre gondolok). Szerintem te már örülnél mindennek ha ő akarná, de ezzel eltemeted a te álmaidat. Egyezkedni kell, összehangolni az igényeket.

2011. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy az a papír igenis is fontos, és mennyit számít, nagyon sok különbség van jogilag a puszta élettárs és házastárs között. Egyébként, ha neki mindegy, akkor vegyen el, ha egyszer nem számít, akkor ennyi erővel járhat a te kedvedben is.
2011. jún. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Összességében nekem ebben annyi nem tetszik, hogy "rá kell beszélnem". Értitek. Nem akarom tudni, mikor kér meg, nem én akarom rábeszélni. Igazából bármennyire gyerekesen is hangzik, mi már beszéltük többször is (és még csak nem is én hoztam fel a témát), hogy mi összetartozunk. Valahogy mindkettőnkben benne van, hogy akkora az egyetértés, mindketten tudunk kompromisszumokat kötni, sosem az van, hogy csak az egyikünk idomul a másikhoz. És épp ezért gondolkoztam el, hogy ha esetleg ezt még több évig így gondoljuk és érezzük (már pedig miért ne lehetne így?!), akkor én szeretném a nevét felvenni, hozzátartozni, a feleségének mondani magam. Nem tudom, lehet hülyeséget mondok, de anyukája 2-szer vált el, talán ezért is van nála az elrettentő példa, hogy a házasság rossz. Vagy nem is tudom. :S
2011. jún. 25. 19:57
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem hozdd szóba újra, beszélgessetek róla. Lehet, hogy azóta megváltozott az ő véleménye is.
2011. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Lehet, hogy heves reakciókat fogok kiváltani a válaszommal, de megkockáztatom. Megjegyzem, 10 évvel vagyok idősebb nálad, így már másként állok bizonyos dolgokhoz.

Csaknem 5 éve vagyok együtt a párommal, aki elég zárkózott, feleslegesen nem ígér, nem ámít, ami egyszerűen annyit is jelent, hogy házasság, gyerek témáról nem lehet csak úgy lazán beszélni vele. Kb. 1 éve jutottam el oda, hogy kezdett zavarni a bizonytalanság. Tudom, hogy szeret nem ez volt a kérdés, hanem inkább kezdett megérni bennem a gondolat, hogy nő vagyok, azért születtem, hogy családom legyen (nem azért, hogy "csak" végig dolgozzam az életem). Jeleztem felé, hogy szeretném ha lassan eldöntené, hogy gondolkozik-e komoly kapcsolatban. Ha nem, mondja meg, túl fogom élni, de ne reménykedjek hiába. Hónapok teltek el, minden szép és jó volt, de a kérdésre válasz nem érkezett. Újra megkérdeztem. (Mindig kedvesen, nem követelőzve, vitát indukálva.) Aztán pár hónap után egyik este minden felhajtás nélkül megkérdezte hozzá mennék-e. Köpni, nyelni nem tudtam, persze, hogy igent mondtam - és átszakadt a gát. Kiderült, hogy ő már mindent kitalált, de mondjam ha mást szeretnék. Én nem akartam nagy esküvőt, ő azt mondta jár nekünk, egyszer van ilyen az életben, és igenis legyünk mi a középpontban egy napra! Azóta nagyon élvezem a készülődést, mindent együtt találunk ki, nincs vita, nincs fintorgás. ...és már gyerekekről is szó van.

Miért írtam le mindezt? Mert lehet, hogy nem jelent semmit, hogy most mi a párod véleménye, mert meg fog változni, de ha vágysz valamire, akkor azt is teljes joggal elvárhatod, hogy vegye figyelembe a Te érzéseidet is. ...és ha tényleg "csak egy papír" (én már tudom, hogy ennél sokkal több), akkor miért fájna neki egy esküvő? Ne add fel a vágyaidat - szerintem. Ha pedig a sors nem őt szánta neked (nem biztos, hogy jelent valamit, hogy régi kapcsolat a Tiétek), akkor tudni fogod előbb-utóbb.

2011. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!