Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn svédasztalos "ebéd"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn svédasztalos "ebéd"?

Figyelt kérdés
Az esküvőnket mi pénteken délelőttre tettük, mivel a rokonság nagyon messziről jön. Nem leszünk sokan,15-20 fő. Arra gondoltunk, hogy kis összejövetel lenne csak a polgári szertartás után és egy ilyen svédasztalos "ebéd"re gondoltunk. Ez szerintetek nagyon béna? :S
2011. júl. 25. 11:40
1 2
 1/11 napietus ***** válasza:
91%
én spec. nem szeretem a svédasztalt, de tagadhatatlan előnye, hogy mindenki azt és annyit eszik, amit és amennyit kíván. én azért nem szeretem, mert nekem kell a tányérral egyensúlyozni, nem hozzák oda az asztalhoz. de van, aki meg odavan érte, nem tudom Nálatok a család többsége hogy van ezzel.
2011. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem béna. Mi is voltunk már esküvőn, ahol svédasztal volt.
2011. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 napietus ***** válasza:
87%
most jutott eszembe: láttam egy vacsorán olyan megoldást, hogy a svédasztalnál megszokott melegítőedényekben volt a kaja, és nagyjából olyan választékban, ami ilyen tálalásnál lenni szokott (2 féle leves, 3 féle húsétel, 3 féle köret, saláták, desszertek), de nem külön volt rakva, hanem arra az asztalra, ami körül ültek. így mindenki kényelmesen, a helyéről tudott szedni, de mégis lehetett válogatni.
2011. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

A jó múltkor ilyen esküvőn voltunk.

Akik "lerohanták" az asztalt, kétszer annyit pakoltak a tányérjukra, mint amennyit meg bírtak enni.

A hátrébb állóknak meg nem jutott!!


Sajnos a magyar ember zabál és pakol!!

(Mint a külföldi svédasztalos nyaralásoknál látni!)


Szerintem, a kiporciózás a nyerő.

2011. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 napietus ***** válasza:
94%
ja, én is azt a tülekedést utálom, ami szokott lenni (céges rendezvényeken, vevőtalálkozókon pl. inkább nem is eszek ilyenkor, vagy csak a legvégén, hogy ne kelljen ebben részt vennem)
2011. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Te ismered a rokonaid, vajon megrohannák-e az asztalt úgy, ahogy előttem leírták. Ha igen, akkor nem jó ötlet. Viszont megvan az az előnye, hogy az ember mozog kicsit közben. De akkor már egy állófogadásnak több értelmét látom, mert akkor könnyű mindenkihez odamenni, váltani pár szót vele. Ha már olyan messziről eljöttek, akkor ennek biztos örülnének.

Vagy az sem rossz, ha nagy tálakat rendeltek az asztalra. Én pont a hétvégén voltam ilyen esküvőn, kihoztak néhány nagy tálat és mindenki kiszolgálta magát róluk. De ennél sem nagyon van lehetőség mindenkivel beszélgetni, mi 12-en voltunk, de az asztal két vége már igen messze került egymástól. 20 főnél ez még messzebb lenne.


Na szóval én mindenképp az állófogadásra voksolnék, persze kell egy asztal, ahová az idősek meg a kisgyerekek leülhetnek, de egyébként minden szempontból megfelelőbb.

2011. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Én azért szeretem jobban, mert általában nagyobb a választék. Én nem szeretem az egy féle leves, két féle második + süti ebédeket. És ha nekem nem is ízlik, vagy nem szeretem? Nincs is miből választani az olyanokon. Svédasztalnál mindig szedek egy kis ezt, meg egy kis azt. :)
2011. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bena :) ez attol fugg,hogy milyen a rokonsag..mint ahogy elottem irtak..mert vannak akik tenyleg lerohanjak es a tobbieknek nem jut..de egyebkent maga az otlet jo :) en voltam mar ilyen ilyen eskuvon,es szerintem jo volt :)
2011. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne béna, egyébként a klasszikus esküvős módszer, hogy több fajta ételből kb. 4 személyes tálakat csinálnak és abból mindenki olyat választ amit szeretne, árban szerintem kb. ugyanannyi. Kevesen vagytok kis éttermeket, vendéglőket nézzetek inkább mint nagyobb helyeket, ott jobban lehet variálni és jobban segítenek kitalálni is mit is akartok.
2011. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig is imádtam a svédasztalt, így szerintem tök jó ötlet! Már miért kéne feltétlenül vacsora? Ha délelőtt van az esküvő, akkor az ebéd tökéletes választás! Nálunk is így volt, igaz, nem svédasztal volt.
2011. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!