Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit csináljak hogy mindenki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak hogy mindenki jól érezze magát?

Figyelt kérdés
A párom szülei és mi fizetjük az idén nyáron megtartott esküvő költségeit. Nagyjából megvan már a helyszín az ídőpont ilyesmi. Az a gond hogy mivel édesanyám nem tud beleadni az esküvőbe(2 kistesómat neveli egyedül) én egy kicsit úgy érzem mintha a párom szülei akarnák meghatározni hogy mi hogyan legyen megcsinálva és kivitelezve. Gondolok itt arra hogy mi inkább egy táncolósabb ünneplősebb család vagyunk ők kevésbé. zenét nem szeretnének max cd-s verziót. Mit csináljak hogy mindenki jól érezze magát?
2009. ápr. 6. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Úgy gondolom, hogy mivel a nagy részét ők fizetik a lagzinak, maximálisan egyetértek azzal, hogy bőven van beleszólásuk, hogy milyen formát szeretnének adni a dolognak, és hogy mire is költik azt a bizonyos összeget. Viszont köthettek kompromisszumot, ami bevált módszer: ők fizetik ugyan, de minden úgy lesz ahogy ti akarjátok, annak fejében, hogy a menyasszony táncból visszafizetitek azt az összeget, amit ők a lagzira költöttek. Így mindenki jól jár! És ez egy bevett szokás.
2009. ápr. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Hat szerintem meg ez tok gaz.

Az en nagymamam az mindig azt mondta, hogy ha adsz, akkor ne varj erte semmit, kiveve ha az kolcson!

Szerintem ez kb olyan mintha zsarolnanak, hogy jo adunk penzt de csak ha ugy lesz ahogy mi szeretnenk!

Ok mar egyszer megtartottak a lagzijukat, akkor most miert kellene mindent ugy csinalni ahogy ok akarjak?Ez a ti lagzitok lesz!

Persze ha nagyon extra dolgokat akartok azt fizessetek ti, de ha van penzuk es segitenek is bele a lagziba, akkor mar szerintem bunkosag elvarni hogy ugy legyenek a dolgok ahogyan ok szeretnek!Ezt meg sztem most izibe' le kene tisztazi!

Amugy sok boldogsagot!!! :D

pusz

2009. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Mondd a párodnak, hogy ő beszéljen a szüleivel egyedül, hogy ti milyen esküvőt akartok. Mindenben, konkrétan. Így nekik sem esik rosszul, mert ugye a saját gyereküknek azért anyagiaktól mentesen a kedvében akarnak járni.
2009. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az első váaszolónak a felét mi fizetjük úgy ahogyan azt te le is írtad! De a kezdeti megállapodás nem úgy szólt hogy mi fizetjük és akkor olyan lesz amilyet mi akarunk. A legnagyobb probléma hogy ők már 10 11 körül szeretnének hazamenni

és azt gondolják hogy mindenki így tesz majd! Mellesleg nem szeretnénk semmi extrát inkább azon vagyunk hogy kevesebből jöjjön ki mint terveztük. Ezért nem értem és vagyok elkeseredve kicsit. Nem hiszem hogy az asztalnál ülve mindenki csak kajál és attóll esz szép és emlékezetes.

2009. ápr. 6. 12:44
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 6. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Az esküvőtök mindenki számára fontos esemény, de be kell vallani legfőképpen a menyasszony az, aki régóta dédelgeti, és van elképzelése róla, hogy hogyan szeretné. Szóval szerintem ezért is fontos, hogy párod is és anyósék is tudják, hogy mi az amit Te és Ti szeretnétek. Ha szeretnél zenekart, és a párod is szeretne, akkor legyen. Igaz, hogy párod szülei is beleadnak, ezért persze meg kell beszélni velük is. Ilyen esetben szerintem az őszinteség a legjobb, őszintén el kell mondani, hogy mi az amit szeretnél, és kitervezni előre, hogy hogyan tudod úgy megvalósítani, hogy az ő általuk tervezett kiadás egyáltalán ne növekedjen.

Mindenféle harc és veszekedés nélkül, de ki kell állni azért ami fontos nekünk. :o) Boldog készülődést!

2009. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet, hogy az anyagiak miatt akarnak kisebb bulit? Cd-ről ingyen lehet zenét adni, míg egy zenekar átlagosan 100ezer forintért megy el. És este 10-11-ig töredékét fogyasztják a vendégek annak, ami egy reggelig tartó buliban elfogyna. Kissé necces nekem az a felállás, hogy a te szüleidnek ugyan pénze nincsen rá, de azért a nagyobb felhajtáshoz ti ragaszkodtok. Tudod, addig nyújtózkodjon az ember, amíg a takarója ér. Vagy akkor hagyjátok békén a párod szüleit is, és fizessétek ki ti az egészet!
2009. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok: esetleg azt még megpróbálhatjátok, hogy amiben mindketten benne vagytok, azt felesben fizetitek, az olyan extrákat meg, amire az anyósék nem szívesen költenének (pl. zenekar, éjszakai italfogyasztás, éjféli kaja stb.), ti álljátok. Az anyósék tutira az anyagiak miatt akarnak mérsékeltebb bulit, ha tényleg csak haza akarnának menni 10-kor, megtehetnék úgy is, hogy a többiek még maradnak bulizni.
2009. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem egyszerű ügy. Valamennyire megértem a párod szüleit, mert a legjobbat akarják, de evidensnek kellene lenni számukra is, hogy anyukád a helyzetéből kifolyólag nem tud pénzt beleadni. Eleve - ha jól értem - a te részedről meghívottak költségeit ti álljátok, nem a szülők és ez egyébként is a ti esküvőtök. Én nem hagynám annyiban, egyszer lesz esküvőd, ez vissza sosem fog jönni és lehet, hogy megbánod majd később, hogy nem olyan volt, amilyet elterveztél. Szerintem inkább legyen több, mint kevesebb és majd a vendégek eldöntik, hogy mikor akarnak hazamenni. A választás lehetőségét meg kell hagyni nekik és akkor mindenki annyiból részesül, amennyiből akar. És azt megkérdezted a szülőktől, hogy a zene miért zavarná őket?
2009. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
A fennmaradó rész (amit anyósodék vállalnának) fedezésére nem akartok inkább valami C-hitel félét felvenni a számlavezető bankotoktól a már meglévő számlátokra? Arra nincs fedezet, annyi, hogy a bankszámládra adnak egy hitelkeretet, ami általában a rá érkező munkabéred kétszerese (ha jól emlékszem), tehát addig mehetsz le mínuszban, és aztán a havi munkabéredből szépen lassan visszatöltődik, ha nem szoktad a fizetésedet teljes egészében elkölteni. Csak addig van rá kamat, amíg mínuszban vagy, így gyakorlatilag nincs futamidő, hanem tőled függ, mikor leszel újra nullán, vagy pozitívban. Nekem volt ilyenem, amikor bútorokat kellett vennem és nekem nagyon jól jött. Ha tudjátok vállalni, akár mindketten kérhetitek. Így teljesen függetlenek lehettek a szülőktől, az általuk rászánt pénzt meg költhetik az ajándék nászútra ;)
2009. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!