Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen lehetőségek vannak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetőségek vannak, hogy ponttal rövidítve meghagyjam a saját vezetéknevemet is a férjezett nevemben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogyha én Tóth Éva vagyok, Ő meg Nagy Ádám.

Ragaszkodom a nevéhez, de a sajátomhoz is, igaz nem teljesen, csak a T. betűig.


Szóval így szeretném, hogy szerepeljen: Nagy T. Éva.


(nem ez a nevünk, hanem kicsit bonyolultabb az enyém, nem szeretném hosszúra hagyni, mert úgy sok lenne, viszont a lánykori vezetéknevem első betűjéhez ragaszkodnék)


A kérdésem igazából az, hogy tudtommal így nem lehet felvenni jogszabályilag, viszont lehet valahol kérvényezni, hogy így legyek vagy valami "kiskapu" van a jogszabályokban?


2011. aug. 5. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy így felveheted -e, de attól még használhatod így szerintem, ha megtartod a saját neved, egy csomó embernél láttam már, hogy ha aláír valamit, akkor a középső neve csak egy betű marad.

Te is használhatod így, ha meghagyod a családneved...nem kell mindenhova kiírni.

2011. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy hivatalosan ezt így nem lehet.

De kérdezd az anyakönyvvezetőt :) Úgyis el fogja mondani, mik a lehetőségek:

Tóth Éva. Nagyné Tóth Éva. Nagy Éva. Nagy Ádámné Tóth Éva. Nagy-Tóth Éva.


Ha nem veszed fel a nevét, el kell dönteni a születendő gyereketek vezetéknevét is akkor.

2011. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is úgy tudom, hogy nem lehet, azonban olyan megoldásokra gondoltam, mint pl. ha olyan nevet szeretnék adni a születendő gyermekemnek, ami nem szerepel az utónévkönyvben akkor írok az MTA-nak levelet, hogy mit szeretnék meg miért és elbírálják....

gondoltam hogy a férjezett név felvételénél is lehetne ilyen lehetőség. :S azért még 1x köszönöm ;)

2011. aug. 8. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az anyakönyvvezetőt, ő elmondja, érdemes-e ilyen kérvényt írnod. :)

Ismerek olyat, aki így hazsnálja a nevét, a férje vezetékneve csak egy F. :) de szerintem nem hivatalos.

2011. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hosszú nevet ezerszer elfogod átkozni.Nem akarsz megválni a lánykori nevedtől hagyd meg azt.
2011. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

21.34: egy kimaradt: Nagy Ádámné. Ez a régi, klasszikus maygar névviselés a feleségek esetében.


(Mert nőnek hat lehetősége van a régi öt helyett, és pluszban: a férfi is dönthet úgy, hogy a felesége vezetéknevét veszi fel és és cseréli le a sajátját: a példánál maradva: a nagy Ádámból így lesz Tóth Ádám, illetve, úgy emlékszem, hogy úgy is megegyezhetnek, hogy nem nagy-Tóth lesz a közös vezetéknevül, hanem Tóth-Nagy)


Kérdező: tudtommal nem teheted meg. Csakis a jogszabályban engedélyezett módon viselheted a nevedet. Ha Nagyné Tóth Éva leszel és úgy írod alá valahol, hogy Nagyné T. Éva, az nem biztos, hogy elfogadott és hivatalos aláírásnak minősül. Kérdezd meg az anyakönyvvezetőt is, biztos, ami tuti.

2011. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!