Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mikor kezdjük el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor kezdjük el az esküvöt szervezni?

Figyelt kérdés
Jövö júniusba lesz az esküvönk a párommal. Szerintetek mikor kéne elkezdeni szervezni?nem szeretnénk nagy esküvöt kb 50en lennénk de lakodalom is lenne zenekarral. Idén év vége fele vagy ráérünk jövöre nekikezdeni szervezni?
2011. aug. 22. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven! Mi 120 fős lagzit szerveztünk meg 4 hónap alatt. Én személy szerint sosem értettem,hogy miért kell már előtte egy meg másfél évvel nekikezdeni. Szerintem az időpontot, étterme is elég előtte max. 6-7 hónappal!
2011. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha januárban kezditek a helyek lefoglalásával az bőven elég. Mi augusztusban esküdtünk, kb. márciusban kezdtünk el szerevezkedni, mi is 50en voltunk
2011. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
75 fős esküvőt szerveztem meg 2 hónap alatt! Szóval mg ráérsz, elég, ha jövőre kezded el.
2011. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Csak azért kérdeztem mert elég kis városban élünk és a szép ruhákat itt nagyon elöre le kell foglalni mert rengeteg esküvö van nyaranként az éttermekröl nem is beszélve. De akkor asszem csak a ruhát kezdjük el keresgélni majd év vége fele.
2011. aug. 22. 10:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk jövő júliusban lesz, de a "fontosabb" dolgokat elintéztük most augusztusban. Szeretnénk biztonságban tudni magunkat, hogy biztos lesz ott hely, ahol akarjuk. (Mint utóbb kiderült, a dátumunk előtt egy héttel már le is foglalták) Persze mondták, hogy nagyon időben vagyunk még, azért így csak nyugodtabban alszunk :)
2011. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Zenekart se felejtsetek el intézni, mert ha az adott napra már van bulijuk akkor nem fogják lemondani, márpedig van, aki 1 évvel előtte lefoglaltatja.
2011. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi annó elég korán elkezdtük szervezni. Májusra terveztük, és előző év szeptemberében álltunk neki a szervezésnek. Egyáltalán nem volt korai, ugyanis akkora már az eredetileg kinézett időpontra a rostán bennmaradt helyszín le volt foglalva. Így más időpontot kellett választani (ezzel, utólag jobban is jártunk). Először a lagzi helyszínét, utána a zenekart foglaltuk le.

Attól is függ mennyire felkapott a hely esküvő szempontjából. Egy felkapott hely, van, hogy 1-1,5 évvel korábban már le van foglalv. Hasonló a helyzet az időpontokkal az anyakönyvvezetőnél/templomban is, csak oda max egy félévvel korábban lehet bejelentkezni.

Nekünk templomi esküvőnk is volt, ráadásul egy frekventált helyen, így fél évvel az esküvő előtt foglalni kellett, hogy abban az időpontban legyen, amikor mi szeretnénk.

A polgárit szűk családi körben tartottuk egy héttel korábban, így az nem volt gond, de amikor még vaciláltunk több alternatíva között, akkor volt néhány polgármesteri hivatal ahol mondták, hogy sietni kell, mert pillanatok alatt elkelnek az időpontok.

Nekünk egyébként Bp-n volt az esküvőnk.

Remélem segíthettem.

2011. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval az éttermet, a zenekart,a ruhát és a vöfélyt jobb ha már most elkezdjük lefoglalni. De mi van ha most lefoglaom az éttermet de pl a templomba már nem lesz jó az idöpont vagy az anyakönyv vezetőnél?
2011. aug. 22. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Arra a napra biztosan lesz időpont, legfeljebb nem abban az órában, mint most eltervezitek. A hivatalokban kb. félóránként vannak esküvők, a templomokban óránként: csak belefér a Tiétek is! ;)
2011. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

12:00-es vagyok. Szerintem lesz időpontod, esetleg több alternatívával kell menni. Pl. sokan nem tartanak templomit. Ill. lehet fényképezkedni násznépestül a ceremóniák között, ha lesz polgári és templomi is, és van egy nagyobb szünet a kettő között. Akkor mondjuk célszerű kis innivalót és ennivalót (kisüveges ásványvíz, pogácsa) kínálni a vendégeknek. El lesznek ájulva, főleg, ha nagy lesz a meleg.

Illetve lehettek egy kicsit mobilak, nem kell feltétlenül a legközelebbi anyakönyvvezető. Persze nem kell nagy távolság sem a helyszínek között.

Nálunk mondjuk szokás a családban, hogy a helyszínek között fuvarozzuk a násznépet, így mondjuk az is szempont volt, hogy ne járjuk be egész Bp-t.

A szervezésre visszatérve, mi azért is jártunk jól a korai kezdéssel, mert sok dolgot előző évi áron kaptunk meg, hiszen akkor lefoglaltuk, ill a menetközbeni változtatások minket már nem érintettek.

Pl. rövidet mindenféle felár/díj nélkül lehetett a foglalás idején bevinni, de az új szezonban már felszolgálási díjat kértek volna, mert ez lett a trend, ill. esetleges áremelkedés. Mi ezt megúsztuk. Célszerű a foglaláskor ezeket rögzíteni, hogy mit vihettek be, mit játszon a zenekar, szünet, hogy később ne legyen kellemetlen.

A templomi díját és a jármű bérlést is olcsóbban úsztuk meg, mert előző évi áron fizettük ki.

A sok párezer forint spórolás nem kevés, hiszen egy esküvő nem olcsó.

2011. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!