Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a két házasulandó fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a két házasulandó fél anyanyelve nem azonos, akkor milyen nyelven kéne lezajlania az esküvői szertartásnak?

Figyelt kérdés
Mivel mind a két félnek az az igazán a szívéhez szóló, ha a saját nyelvén (is) megteheti az esküt, hallhatja a beszédet (-eket), és a fele násznépnek sem mindegy hogy érti-e hogy egyáltalán miről van éppen szó. Lehetséges olyan hogy kétszer ismételnek el mindent? Vagy egy tolmács fordít hol erről a másikra, hol pedig vissza, attól függően, hogy ki beszél éppen? Valakinek ötlet, tapasztalat?
2009. ápr. 17. 00:40
1 2
 11/15 tade ***** válasza:
100%
Szia. En Olaszorszagban elek, a parom olasz. Mivel itt fogunk osszehazasodni, egyertelmuen olasz nyelven lesz a szertartas. Mivel mar szinte anyanyelvi szinten beszelem a nyelvet nekem nem okoz gondot.
2009. ápr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

A feltett kérdésre

Angol nyelv lenne a másik. Elég valószínű, hogy Magyarországon lesz megtartva az esküvő, egyrészt mert itt élünk, másrészt anyagi okokból, harmadrészt mert én itt szeretném :-)

A dolgot bonyolítja hogy nem valószínű, hogy lesz egyházi esküvő, mivel én nem vagyok megkeresztelve és csak a szép esküvő miatt nem akarok ezen átesni, vagy bármilyen ígéretet tenni arra hogy x hitben fogom nevelni a gyerekeimet, ha én magam sem hiszem el hogy így lesz.

Ennek ellenére szép esküvőt szeretnénk természetesen, de ezt a polgáriból kell majd kihozni.

2009. ápr. 17. 12:02
 13/15 A kérdező kommentje:
Ja nekem sem okozna személy szerint gondot az angol nyelv mint olyan, csak az esemény jellegéből adódóan szeretnék saját nyelven beszélni, meg a kedves egybegyűltek érdekében.
2009. ápr. 17. 16:15
 14/15 anonim válasza:
Az anyakonyvvezeto.hu-n ketnyelvu esketest ajanlanak 75e Ft-ert
2009. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
az anyakonyvvezeto.hu-n ket nyelvu esketest ajanlanak 75eFt-ert
2009. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!