Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a két házasulandó fél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a két házasulandó fél anyanyelve nem azonos, akkor milyen nyelven kéne lezajlania az esküvői szertartásnak?

Figyelt kérdés
Mivel mind a két félnek az az igazán a szívéhez szóló, ha a saját nyelvén (is) megteheti az esküt, hallhatja a beszédet (-eket), és a fele násznépnek sem mindegy hogy érti-e hogy egyáltalán miről van éppen szó. Lehetséges olyan hogy kétszer ismételnek el mindent? Vagy egy tolmács fordít hol erről a másikra, hol pedig vissza, attól függően, hogy ki beszél éppen? Valakinek ötlet, tapasztalat?
2009. ápr. 17. 00:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Én énekeltem már olyan esküvőn, ahol a vőlegény olasz, a menyasszony pedig magyar volt, itt volt Magyarországon, atya olaszul nem tud (és már nem is fiatal, hogy megtanuljon), de a vőlegénynek mindent papírra írtak, és ő olaszul mondta a szövegeit. Szép volt :-)
2009. ápr. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kétnyelvű volt, de olyat is ismerek, akiknek 3. Olyan papot keressetek, aki elvállalja. Nekünk nem volt nehéz ilyet találni. Talán nagyobb városokban fiatalabb papokkal egyszerűbb ilyet megbeszélni. Lehetséges olyat is kérni, hogy mindent kétszer megismételjenek, hogy mindenki mindent értsen, de mi úgy kértük, hogy egyes részek magyarul, egyes részek angolul legyenek. Az eskü szövege teljesen angolul volt, mert úgy gondoltuk, hogy azt nekünk kell érteni maradéktalanul. Az énekek magyarul voltak, a többi rész is fel volt osztva.
2009. ápr. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: annyit akartam kérdezni, hogy milyen nyelvről lenne szó? Mert a hivatalos szövege az egész szertartásnak letölthető angolul, talán még németül is, szóval a pap nem magától fordítja, hanem van egy standard szöveg, amit ilyenkor elmondanak. A többi nyelvről nem tudom, hogy elérhetőek-e ilyen egyszerűen.
2009. ápr. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
A nagybátyjám magyar a felesége Fülöp-szigeteki. Kanadában élnek, de megtarották ott is az esküvőt, meg elmentek filippinbe és ott is megtartották az esküvőt filippínül.
2009. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Törvényesen azon a nyelven kell folynia a szertartásnak amelyik országban az esküvöt tartják. Ha az egyik fél nem beszéli az adott nyelvet akkor hivatalos tolmácsot kell fogadni.
2009. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
08:34: ezt megcáfolnám. Rengeteg többnyelvű esküvőt tartanak Magyarországon. Nekem is ilyen volt illetve én is voltam hivatalos ilyenre. Abszolút el lehet intézni tolmács nélkül is, csak a megfelelő papot kell hozzá megtalálni.
2009. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A pap nem ad össze hivatalosan, lehet az egyházi esküvöhöz nem kell, de az nem hivatalos. Hivatalos az anyakönyvezetönél van és oda kell hivatalos tolmács, ha nem beszélik a nyelvet. èn már gagyogtam németül és így nekünk nem kellett, de ha magyarországon akartuk volna az esküvöt oda kellett volna mert a párom egy szót sem beszélt akkor magyarul.
2009. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

2 verzió van.

Az egyik, hogy olyan nyelven folyik a szertartás, amelyiket mind a két fél megért, megegyezés alapján.

A másik, hogy 2 nyelven folyik a szertartás, tolmács segítségével.

2009. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

00:47-es válaszolóként csak annyi hozzáfűznivalóm van még, hogy az a barom, aki lepontozott, biztos jobban tudja, mint én, aki ott voltam :-D

Sziasztok!

2009. ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
09:56: igen, az igaz, hogy a polgárira kell tolmács, HA valaki nem beszéli a nyelvet, de az egyházira nem kell. Csak ennyit akartam mondani...nekem így volt, szóval gondolom, hogy működhet ez így másnak is.
2009. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!