Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti és milyen arányban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti és milyen arányban az esküvőt általában? Mitől függ ez? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Az esküvöt a házasulandóknak kell fizetni, mást nem kötelezhetnek rá. A szülök, ha akarnak, akkor beszállhatnak, de csak önkéntes alapon.
2011. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Régen(!) a lányos ház rendezte. (ha arra várnék, agglegény maradnék :(
2011. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a szülők fizették felesben, de ez csak akkor jó igazán, ha anyagilag hasonlóan állnak, és az elképzelések is mindkét részről hasonlók. Van olyan ismerős pár, ahol a menyasszony akar hatalmas lagzit, amit persze legfeljebb a vőlegény szülei tudnának kifizetni, a saját családja minimálisat tudna csak bele adni. Nekem az ilyen visszatetsző.
2011. szept. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
73%
Nálunk az én részemet a szüleim fizették, a párom pedig saját maga fizetett a vendégei után, a szülei azt mondták ha lagzit akarunk akkor fizesse ki magának.
2011. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

"Régen(!) a lányos ház rendezte. (ha arra várnék, agglegény maradnék :("


Felénk a lányos ház az eljegyzést fizette, a fiús meg az esküvőt.

2011. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Magunk fizettük,szerintem így korrekt,nem vártunk a szülőktől segítséget.Akkora esküvőnk volt,amekkorát ki tudtunk fizetni.
2011. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a ferjemmel az esküvö elötti 1 evben együtt eltünk, közösen fizettük. Nehez pontos összeget mondani, de az biztos, hogy neki van több penze benne.

Mivel a parom külföldi, ahol magasabb az eletszinvonal, fizetesek is, igy eleve 18-tol 29 eves koraig a sokszorosat kereste, mint en Magyaro-on a 10 ev alatt. Utolso fel evben ugyanitt, külf-ön dolgoztam, minden fizetesemet a közösbe adva, pontosabban egy szamlara utaltuk. Viszont a parom lakasaban laktam, igy nem kellett a korabbi alberletet sem fizetnem.

Persze külön szamlan volt az en es az ö penze, könkretan az öveböl emeltük le, de ezek nem nevre szolo szamlak igy minden közös a hazassag ota, es egyebkent a ferjem jar bankba, ö kezeli ezeket. Mi konkretan nem is beszeltünk arrol, hogy kinek a penzeböl megy, csak alt nekem adja, hogy rakjam el a betetkönyveket vagy vegyem elö (rendrakas az en területem:)), ebböl lattam, hogy meg most (9 eve) is rajt van az egykor meg külön penzem.


(Megjegyzes: a nekem szolo gyest viszont az ö szamlajara küldettük, mivel alt arrol veszünk le penzt. Teljesen mindegy, mert közös, ez is magatol ertetödö volt nekem...)

2011. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Ez attól függ,ki milyen családból származik. Mármint itt arra gondolok, hogy a szülők megtehetik-e, hogy állják a lagzit.

Az is számít, hogy melyik részről mennyi vendég van, mert teszem fel a lány meghív 20-at, a fiú meg az ötszörösét, akkor érdekesen jönne ki a szülői részről az esküvő fele-fele arányban fizetése.


Igazából nem is várható el szerintem, hogy a szülők állják a költségeket. Meg kell velük beszélni, hogy ők ezt hogy gondolják, mennyivel és miben tudnak hozzájárulni.


Párommal mi is szegényebb családból származunk, s egyik részről se várjuk/várnák el efféle kiadásokat. Ha nekünk lesz esküvőnk, a rávalót tuti magunknak teremtjük elő.

2011. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi magunknak álljuk az esküvő költségeit, mivel sajnos egyik oldalon sem állnak túl jól anyagilag a szülők, bár kisebb segítséget azért kapunk, például törtaranyat a karikagyűrűkhöz.
2011. szept. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Párommal nem is régen beszélgettünk erről.Még nem vagyunk házasok,és elég szegény családból származunk.

Férfi létére ő ragaszkodik a nagy lakodalomhoz,mivel úgy mond a családjába ez "hagyomány".2 fiú tesója van,és mind a 2nek nagy lakodalma van.

Én szeretnék kicsit,csakis a szük családi körben,tehát ezen a téren sok a veszekedést,egyikőnk sem érti a másikat meg :)

Párom mondta hogy az ő anyukája "meg sem engedné" azt hogy kicsi esküvőnk legyen,annak ellenére hogy ő sincs eleresztve anyagilag.Ekkor mondtam neki hogy rengetek pénz vendégül látni 120-130főt.Ahogy írtam mind a 2 tesójának nagy lagzi volt,így ragaszkodik hozzá az anyja hogy neki is az legyen,mivel úgymond "mindegyik gyereke egyforma".

És jövendő anyósomat nem lehet erről lebeszélni,ha egyszer elkezd szerveződni akkor,úgy is lesz :S


Párom részéről lesznek vagy 100an,az én részemről meg 15en sem :D

Nem tudom hogy lesz,ezen nem igazán van mit leosztani arányosan.

2011. szept. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!