Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti és milyen arányban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti és milyen arányban az esküvőt általában? Mitől függ ez? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk úgy lesz, hogy párom kapott örökséget a nagyijától így abból fizetünk mindent.
2011. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi most szervezzük a lagzit. Nállunk úgy lesz, hogy a végösszeg el van osztva hárommal. 1- az én családom fizeti 2- a párom szülei fizetik 3-mi fizetjük a párommal.

Így oszlik meg.

2011. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen tényleg a lányos ház rendezte és fizette a lagzit, viszont a fiu és családja adta a házat! (Lásd még házasodás, házasság szavak eredete)

Amugy ebből is látszik, hogy mindig is volt valamilyen megosztás. Manapság pedig függ a szülők anyagi helyzetétől, és az adott sziutól (ki, hogy mennyit örökö, kap, egyik félnek már van lakása stb)


Nálunk pl 90%-ban mi rendeztük, a szülők jelképesebb összeggel, testévrek pedig egyéb segítséggel (helyszín, étel, szervezés, stb, ami persze kifizetve másnak sok lett volna) segítettek be. Ha a fiatalok meg tudják szervezni, az utána jó, mert nem kell hálálkozdni, és az ajándékpénz (ha van, de azért általában van) is az övék, esetleg még plusszba is lehetnek. (ha olyan a család hogy szokás adni, és elég sok embert hívnak ...). talán ez a legjobb, de esete válogatja.

2011. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját vendégeit fizette.Nekem volt 40,a páromnak 120.Nem lett volna igazságos ha felezünk.Az én részemet kifizették a szüleim.
2011. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megoszlott, a ruháinkat, hajamat, sminket ilyesmiket mind mi fizettük. A vendéglátás, terembérlet, dekorációt a szülők felesben.
2011. szept. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szokás, hogy a szülők fizetik, én így tudom, hogy a szülőknek ez úgymond a nászajándéka a párnak, és természetesen arányban állják a költségeket. Manapság már nyilván ha több éve együtt él a pár logikus, hogy közösen fedezik, ha a szülők is támogatni akarják, akkor belefizetnek, ha nem nem.
2011. szept. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!