Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg kell keresztelkednie?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kell keresztelkednie?

Figyelt kérdés
Nos,én katolikus vagyok,meg vagyok keresztelve.De a párom nincs megkeresztelve(idióta anyuka,aki mindig mindent jobban tud és kitalálta h náluk senki ne legyen megkeresztelve mert ő sem volt...),pedig templomi esküvőt szeretnénk.Meg kell keresztelkednie?Hittanórákra járnia?Mennyi idő?Nehéz dolog ez?És pénzbe is kerül gondolom...kérlek segítsetek!Még annyit azért elárulnék,hogy nem csak a pompa miatt akar megkeresztelkedni,amióta velem van,azóta szeretné ezt.
2011. szept. 28. 20:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Meg kell keresztelkednie

Az anyuka meg nem idióta. Ha lesz gyerekem, én sem fogom megkereszteltetni, mert azt szeretném, ha majd ő, felnőtt korában döntené el, hogy akar-e valamelyik egyházhoz tartozni avagy sem, és ha igen, melyikhez.

2011. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%
NEM
2011. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a választ,bár megjegyzem sajnos igen,egy idióta az anyuka,aki le se sz..ja a fiát kb.7 éve..Itt nem arra céloztam hogy nem keresztelte meg s ez miatt buta,egyszerűen utálom,így nem tudok mást írni róla.Az esküvőnkre se jön el..
2011. szept. 28. 20:50
 4/31 anonim ***** válasza:
55%

Az én uncsitesómék sem voltak...pénz kérdése ez az egyház...no comment, hat lóval nem húznának be egy templomba esküdni ezek miatt az álszent dolgok miatt...

Persze bérmálkozás meg minden, szart! Megfelelő számú 10ezres, na ezért nem lesz az én gyerekem se megkeresztelve az 100

2011. szept. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
második:hogyhogy nem kell?biztos?
2011. szept. 28. 20:50
 6/31 anonim ***** válasza:
47%

Első vagyok, pontosítok:

A mi környékünkön sem a papok, sem a lelkészek nem adnak össze senkit a templomban, ha nincs megkeresztelve mindkét fél. Lehet, hogy máshol vannak olyan papok/lelkészek, akiket ez nem érdekel, de nálunk nincsenek. A tesómnak is meg kellett keresztelkednie.

2011. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
31%
Igen meg kell keresztelkednie,anélkül nem lehet templomi esküvő.Hittanra gondolom kell járni,de erről többet csak a plébános tud mondani,meg a költségekről is.Biztos nem nehéz dolog,válasszátok ki a templomot és érdeklődjetek.
2011. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
35%
Nem szép dolog leidiótázni az anyukádat!!!! Ha templomi esküvőt szeretnétek, akkor igen, szükség van a keresztelkedésre. Azt pedig a pap vagy pénzért csinálja, akkor rövidebb idő, vagy pedig eljársz hittanórákra,ahogy te is írtad és az hosszabb idő.
2011. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!Azért ugye nem ilyen bazi nagy görög lagzi feeling-je lenne?
2011. szept. 28. 20:53
 10/31 anonim ***** válasza:
34%

Inkább te vagy idióta vallási fanatikus, miért kell lenézni azt aki lesz*rja a vallásokat?!

Nekem sincsenek megkeresztelve a lányaim, majd felnőtt korukban leöntetik magukat, ha úgy gondolják, de azért biztos nem fogják, hogy valami bigott keresztényhez hozzámehessenek.

2011. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!