Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kérdez-felelek játék esküvöre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdez-felelek játék esküvöre?

Figyelt kérdés

Összeházasodunk, és csak 7 vendég lesz, a szük családi kör.

Viszont kétnyelvüek vagyunk, mert párom német és németországba is lesz az esküvö. Soha nem találkoztak még, mert mindkét szülö több száz km-re lakik tölünk.

Èn vagyok az egyetlen aki mindkét félell tud beszélni, habár sógorom és tesóm beszél kicsit angolul, de ennyi.

Mivel ugyan abban a házban lesznek elszállásolva mindkét család így szeretnénk két játékot, mindegyik válaszolós.

Az egyik "ki ismeri jobban a másik országát? " a másik pedig "ki ismer jobban minket?"


az országos kérdéseknél olyat akarunk feltenni, hogy "hogy hívják Mo-g Miniszterelnökét, vagy Németország Kanzellárját?" vagy "melyik Németország legnagyobb folyoja, Mo-ág legnagyobb folyoja?" vagy is egy kérdés mindegyik országra legyen jó, vagy hasonló kaliberü.


a ránk vonatkozóba meg ilyeneket akarunk "mikor költöztünk össze?" Melyik ételt utálom én és melyiket a párom....


segítenétek még ilyen kérdéseket feltenni?


2011. okt. 17. 07:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
én ilyen hülyeséggel nem égetném magam, szerintem elég gagyi ami kitaláltál
2011. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen mértékű nyelvi problémák esetén nem tudom, jó-e, pontosan olyan játékot kitalálni, amihez ismerni kellene az idegen nyelvet.

Én lehet, hogy inkább pl. a népi táncokkal próbálnám megismertetni a másik felet (pl. csárdás, vagy a németeknél ami van) a zenéjével együtt (CD-vel felkészülni) úgy, hogy nemcsak bemutatni, de megpróbálni megtanítani is. Ebből még kijöhet valami mókás szitu, nevetés és kellemes időtöltés.

Vagy népdalokkal, hasonlókkal próbálnám meg "összehozni" a társaságot. (Maszek vélemény)

2011. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is hülyeség.
2011. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó ötlet.
2011. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, de ez szerintem sem jó ötlet.

Esküvőt akarsz a lehetőségekhez mérten meghitt hangulatban, vagy műveltségi vetélkedőt?

Ráadásul honnan a francból kéne tudniuk a szülőknek-rokonoknak percre pontosan, hogy mikor költöztetek össze, vagy milyen ételt nem eszik meg a gyerekük párja.

Ilyen kérdéseket max legény- vagy lánybúcsún tesznek fel a házasulandónak... de nem a rokonainak.

Inkább valami "bulit" szervezzetek, ha már áthidalhatatlan nyelvi akadályok vannak, és beszélgetni nem tudnak - akkor még jót enni, meg táncolni lehet. Olyan zenére, amit mindenki ismer pl.

2011. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Szilveszteri buliba oké, de esküvőre nem.

Találj ki mást, vagy inkább ne is legyen buli.

2011. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

németek?


Akkor inkább egy közös könyvégetést csináljatok. :D

2011. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Most miért kell lehurrogni a kérdezőt? Szerintem jó poén lehet. A bátyámék esküvőjén pl. volt ez a játék. Írom a kérdéseket:

1. Hány lyukas/tömött foga van? (menyasszonytól vőlegényre vonatkoztatva és vőlegénytől menyasszonyra vonatkoztatva lehet feltenni)

2.Melyik filmet láttátok először együtt? (ezt külön-külön érdemes feltenni)

3. Milyen pózban alszik? (ugyanúgy mint az elsőnél)

4. Közös kedvenc dal? (mint a 2. kérdés esetén)

5. Legemlékezetesebb közös nyaralás?

6. Első kocsi rendszáma?

7. Hány cukorral issza a kávét/teát?

8. Hányas cipőt hord?

9. Hol találkoztatok először?

10. Hol csókolóztatok először?

11. Hány db ősz hajszála van?

12. Kedvenc étele?

13. Kedvenc filme?

14. Milyen fogkrém márkát használ?

15. Legközelebbi barátok neve?


Jó mulatság. :-) Attól még a bensőség nem vész el, esetleg növekszik.

2011. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem megcsinálhatnátok ezt egy power pointos vetítéssel, ahol minden oldalon szerepel a kérdés németül és magyarul is, majd megfejtés után kattintás és feljön a válasz. Így mindkét család értene mindent és tolmács sem kell. :)
2011. okt. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is kicsit lánybúcsús vetélkedő lenne ez, esküvőre furcsa lenne.
2011. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!