Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki meg tudja mondani, hol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meg tudja mondani, hol találok polgári szertartás-szövegeket?

Figyelt kérdés

ismerős az anyakönyvvezető lánya, aki azt mondta, az édesanyja bármit elmond, persze bizonyos keretek közt, amit a pár megír.

viszont jól jönne egy kis támpont, hogy mégis, mi szokott elhangzani.


nem szeretném ezzel terhelni a hölgyet, így is örülök, hogy bevállalt minket.


Online esetleg megtalálható valahol ez a szöveg?


Előre is köszi!!!


2011. okt. 19. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A törvényes szöveg kötelező, azt nem lehet kikerülni, kb 4-5 mondat. (Ebben gyakorlatilag a jogi részt ismerteti, ez kötött szöveg.) Azon kívül akár verset is mondhat vagy énekelhet, cigánykerekezhet is, a többi nem kötelező, hanem kérhető "showelem".
2011. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor javítok "mintaszövegre" vagyok kíváncsi, bár kétlem, hogy ne lett volna érthető...
2011. okt. 19. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Az alap pár mondat az anyakönyvvezetőnél van, és ezt KÖETELEZŐ elmondania. Ez kb 3 perc. Elmondja, h a házasságnak jogi akadálya előzetes ellenőrzés alapján nincs, megkérdezi, h x y az itt megjelent másikat kívánja-e feleségül venni? Válasz: igen. Ugyanez fordítva. Gyűrű, ezennel házastársaknak nyilvánítom önöket, kész. A többit: vers, zene, pezsgő, akármi - választhatja a pár.


Nekünk a templom volt a lényeg, a 2 tanús polgárink (se vers, se zene, se pezsgő, se semmi hülyeség) 10 percig tartott, de az is csak azért, mert hosszú lett a nevem, és sokáig tartott aláírni. :)

2011. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Sehol nem találsz mintaszöveget. Nincs a neten. Ez az anyakönyvvezetők saját szellemi terméke, néhány hivatalos soron kívül.

Általában köszöntik a párt, szólnak pár szót a szerelemről, házasságról, a felelősségről, arról, hogy a sorsotok egybefonódik. Aztán jön a hivatalos kérdés, majd a gyűrűhúzás, gyertyázás, szülőköszöntés, gratuláció.


Miért akarod te megírni? nem bízol benne, hogy szépen fog beszélni?


Nekem anno azért kellett megírnom, mert az esküvőn nem hivatalos személy adott össze minket, hanem egy barátunk, aki nyilván nem tudta, hogy mit kell mondani, meg kellett írni neki. (előtte volt a polgári a két szülőpárral és a tanúkkal, oda nem hívtunk senkit)

De egy anyakönyvvezető pontosan tudja, hogy mit kíván ilyenkor átadni az ifjú párnak.

vihettek esetleg kedvenc, és témába vágó verset, prózát, de többnek tényleg nincs értelme, ne haragudj.

2011. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

07:57-es vagyok


Leírhatod pár sorban a kapcsolat történetét még... ennyi...

2011. okt. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

07,57!


A másik ötletünk pont az lenne, amit írtál, hogy csak 4en a hivatalos szertartásra, és valami szépet, de nem hivatalosat meg a vendégekkel


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__2..

2011. okt. 20. 08:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anyakönyvvezető vagyok, ezért ebből a szemszögből adom a tanácsom...Ne a lányával beszélj, hanem magával az anyakönyvvezetővel. Valóban mi írjuk a köszöntő beszédet, de én pl. meg szoktam előtte kérdezni,hogy kik lesznek jelen, szeretnék-e ha pár szót szólnék a szülőkhöz, esetleg köszöntenék őket, és minden egyéb kívánságot kikérdezek.Minden részletet érdemes átbeszélni mert tudom,hogy esetleg kellemetlen helyzet is kialakulhat . Ha van elképzelésed arról,hogy mit szeretnél hallani az esküvőn mond el, de szerintem elég ha támpontot adsz, és biztos vagyok benne,hogy az általad közöltekből az anyakönyvvezető a legmegfelelőbb köszöntőbeszédet fogja "kanyarítani". Én még sosem találkoztam olyannal,hogy a fiatal pár írta meg a beszédet. Ez a nap viszont rólatok szól, tehát minden óhajt szoktunk teljesíteni ami azért az alkalomhoz és a helyhez megengedett.
2011. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kései Sirató ***** válasza:

AZ alábbi linkre kattintva megrendelheted a legújabb könyvet, amiből az anyakönyvvezetők készülnek.


[link]

2012. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kötelező elhangzania:


Kijelenti-e XY, hogy az itt jelenlévő VZ-vel házasságot köt?

Igen.

Kijelenti-e VZ, hogy az itt jelenlévő XY-nal házasságot köt?

Igen.


Megállapítom, hogy XY és VZ a családjogi törvény értelmében házastársak.


Ezen kívül bármi elhangozhat, persze a jó ízlés határain belül.

2012. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ebben rengeteg anyakönyvvezetői beszéd van.


[link]

2023. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!