Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen hitvallasu pap vegez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hitvallasu pap vegez esketest templomon kivul?

Figyelt kérdés
A parommal megtartottuk mar a polgari eskuvot kuloldon. Itthon egy nagy lagzit szeretnenk. A parom nem magyar allampolgarsagu, es baptista, en evangelikus vagyok.
2009. máj. 4. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem bármelyik felekezet lelkésze összead titeket, az esküvő nincs templomhoz kötve.

Nálunk pl még csak az épülő templomban volt több ízben is esküvő (még nincs ugye felszentelve)

Az Istentiszteleteket egy közösségi házban tartjuk, és ott is volt már esküvő.

És bármelyik felekezet választjátok, biztosan van vegyes liturgia. :)

2009. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én férjem sem magyar állampolgár és katolikus. Én református vagyok. Simán a református tempomban volt az eskövőnk, református szertartás szerint. Csak ott volt a katolikus pap is és a szertartás katolikus része latinul volt. Igy a külföldiek is megértették. Ott nálatok az evangélikus templomban is biztos csinálnak kettős szertartást. Csak a két felekezet papjával kell megbeszélni. Ezért nem kell templomon kivül tartani az eskövőt, mert nem ugyanahhoz a felekezethez tartoztok.
2009. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus pap csak templomban eskethet. A református tudom, hogy kimehet külső helyszínre is. Kérdezd meg a te felekezetednél, biztos megmondják. Ökumenkius szertastást mrá mindenki csinál, azzal nem lesz gond!
2009. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk esketnek templomon kívül, nem a templom a lényeg:). Baptista vok.
2009. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,a katolikus pap csak templomban esket,de a református máshol is,meg ők keresztelnek is pl. akár háznál is.
2009. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, első válaszoló vagyok. Azzal tisztában vagyok, hogy a katolikus pap hol esket és hol nem. De én lelkészekről beszéltem, protestáns felekezetről, a két említett felekezetről. Én magam református vagyok, ami mindkettő felekezethez igen közel áll. Ezért tudom azt mondani, hogy szerintem a baptista és evangélikus lelkész sem csinálna belőle ügyet, ha teszem azt egy domboldalon kéne összeadnia benneteket. Ökumenikus szertartás pedig mindkét felekezetben van.

Nem értem, miért kellett lepontozni, ugyanazt mondtam, mint ti...

2009. máj. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mindenki segitett! :-)
2009. máj. 5. 15:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!