Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tovább? Nem leszek ott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Nem leszek ott a lányom esküvőjén, miért?

Figyelt kérdés

Még a lányom apja szerint is nehéz elfogadni a választottat.

A fiú nyegle viselkedésével megsértett (a lányomon keresztül, egyébként nem ismerem). Kikértem magamnak, mire kioktatott, mi egy anya kötelessége.

Ez egy éve volt. Tudtom nélkül eljegyezte e lányomat, nemsokára esküvő lesz, innen 250 km-re.

A békesség kedvéért meghívtam, mire feltételeket szabott (csak a régi dolgok megvitatása árán jön, én viszont nulláról szeretnék indulni, bár elfogadhatatlan a személye). Így aztán nem is ismerem. Nem is fogom.


2011. nov. 6. 16:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Zavaros az egész. Nem is találkoztál még vele, de már haragban vagytok?


Bocs, de valahogy nem csodálkozom, hogy a lányod 250 km-re ment tőletek, biztos, hogy oka volt..érdekelne az ő verziója is.

2011. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Hát, szerintem bízz meg a lányod választásában. Egyébként is a szülő az idősebb, a tapasztaltabb, neki van több esze (!) :) neki kell többet tűrni. Ne sértődj meg, az olyan gyerekes.

Ha a lányoddal jóban akarsz lenni, nézd azt, mit szeret a fiúban. Így számodra is elfogadhatóbb lesz.

A lányod már az övé, külön család lesznek, ez így van rendjén. Ne légy féltékeny. Rosszabb lenne, -neki - ha nem lenne párja.

2011. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%

Majd a lányod is rájön milyen ember. Így nem lehet indítani egy vő jelöltnek, mi lesz később. Egy nagyon primitív ember lehet. Pedig akár milyenek az ősök sokat tudnak segíteni időnként és családban is jó élni.


Én elfogadnám, hogy megbeszélitek a múltat, és igyekeznék úgy alakítani hogy eltudjak menni az esküvőre. Mi nem mentünk egy a bátyáméra és sokan nem értették meg illetve lenéztek.

2011. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem előlem megy 250 km-re és a lányom szerint nagyon jó anya vagyok.

Miért nehéz elképzelned, hogy a fiú viselkedett nagyon-nagyon bunkó módon és nem én?

Ahhoz nem kell személyesen találkozni, hogy valaki belegázoljon a másik önérzetébe.

Tegyük félre a sablonokat, nem mindig a kérdezőt kell rossznak kikiáltani.

Láttál már itt olyat, hogy egy kérdésben minden érintett kifejti az álláspontját? Mert ha így lenne, senki sem kérdezne semmit, hiszen technikailag is lebonyolíthatatlan.

Amúgy meg a lányom nagyon szerelmes és azért nem gondolkodik reálisan. Nem azért, hogy előlem meneküljön.

2011. nov. 6. 16:37
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem akarom leírni, miért, de ti sem fogadnátok el. A tulajdonságaihoz és adottságaihoz képest rettenetesen gőgös és kioktató, csak azt nem tudom, mire fel.

Túl fáradt és idős vagyok ahhoz, hogy mindig mindent én értsek meg. Egyedül neveltem fel a lányomat, sokszor 3 helyen dolgoztam, bár ő ezt nem kérte, de fáradt vagyok. Szerintem a fiúnak kell megadnia a tiszteletet az idősebb felé és ha szereti a lányomat, akkor nem kéreti magát, főleg nem az ő helyzetében.

Egy anyának már személyiségi jogai sem lehetnek? Azért van egy határ, meddig lehet toleráns az ember.

Sajnos, nem írhatom meg, miféle a fiatalúr. Elég sokkot okozott, hogy a szép, okos, tanult lányom ilyet talált, de még ezt is lenyelném, csak tanult volna némi modort és tiszteletet.

Mert ha nem adja meg a tiszteletet az anyósának/apósának, akkor a lányomnak se fogja!

2011. nov. 6. 16:46
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

Beszéld meg a lányoddal a múltat, próbálj engedni, a fiút nem feltétlen kell elfogadni, főleg kényszerből ne.

Nincsenek régóta együtt, a lányodnál még az agyában kavarog a rózsaszín felhő, hidd el ha tényleg olyan a fiú akkor rájön a közös élet alatt, túl lesz egy váláson és akkor majd megválogatja, hogy kivel áll össze és hogy megfogadja e mások tanácsát.

2011. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Kinkrétabban kéne leírd, hogy mi a baj vele, mert így elég kusza. Szóval mit is csinált?

Amúgy, szerintem midnegy, hogy mit csinált, nutaságh lenne, ha ezért enm mennél el a lányod esküvőjére, basszus. Én totál kiakadnék, ha anyu nem lenne ott, hiszen ő a legfontosabb nekem. Gondold át...

2011. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%
Csak nem sötétebb a bőre az ideálisnál? Részvétem :(
2011. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Például az a baj vele, hogy nem dolgozik! Naphosszat a számítógép előtt ül. Semmiféle fizikai munkát nem hajlandó végezni és ez számomra elfogadhatatlan. Szellemi munkát meg nem kap/nem keres. Életében nem dolgozott még, a szülei nyakán él. Meg még más baj is van vele, ami miatt teljesen más szokások, más kultúra, stb... Értitek, ugye, hogy miről van szó... Ami önmagában nem lenne baj, csak éppen a lányom egész karrierje dől miatta. Tehát ebben az esetben nem az a gond, hogy én nem fogadom el akár, hanem az, hogy mások biztosan, holtbiztosan nem fogadják el és emiatt a lányomnak rengeteg baja lesz még. Ennek tetejében még igen kiemelten foglalkozik a család a mi vagyonunk témájával. A lányom jár hozzájuk és meséli. (Kérdés nélkül). Tehát a törékeny lányom fog dolgozni a munkahelyen, ha lesz, otthon cipekedni, ápolni a beteg anyósát és megjegyzéseket hallgatni idegenektől. Közben alig várják, hogy meghaljak, mert akkor lesz örökség. Ez a bajom. És még tűrjem is a nyegleséget. Meg ha nem lesz munkájuk, tartsam is el őket a nyugdíjamból. Hát, nem ezért gürcöltem végig az életet.
2011. nov. 6. 17:06
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Mond meg a lányodnak, hogy szereted és nem haragszol rá, amiért így választott, ahogy tette. Mond meg neki, hogy az ajtód mindig nyitva áll előtte. Kívánj neki sok boldogságot, és ne bánkódj, ne sírj, valószínűleg én is így tennék a helyedben. Engedd el a lányodat, és bízz abban, hogy sohasem fog csalódni.
2011. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!