Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Férjes név kötőjelesen vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjes név kötőjelesen vagy "-né" formában?

Figyelt kérdés

Jó lehetőségnek tartom a kötőjeles névválasztást, azonban nem hiszem, hogy minden esetben célszerű erőltetni. Nem illik össze bármely két tetszőleges vezetéknév. De férjet azért nem ez alapján választunk. :)


Ti hogyan döntenétek a helyemben:

Nagyné Szőke Melinda

Szőke-Nagy Melinda


2011. nov. 14. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha hülyén hangzik kötőjelesen (pl. Fekete-Fehér Mónika), akkor inkább a "-né" formátum.

Ha nem ütik egymást a vezetéknevek, akkor meg ahogy neked/nektek a legszimpatikusabb.


Nekem egyedül az visszatetsző, amikor valaki Kovács Béláné. Egy ismerősömnek lett ez a neve, mert a férj ragaszkodott hozzá, még bemutatkozásnál se nagyon mondhatja a saját keresztnevét, mert ő "Béláné". Nem véletlen, hogy sokan már csak "Béluskának" hívják, nő létére, hiszen az emberek egy része a keresztnevét se tudja. Mondjuk náluk ez a jéghegy csúcsa...

2011. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Én szivem szerint a férjem vezetéknevét vettem volna fel (az enyémet elhagytam volna). Neki ez nem annyira tetszett, így maradt a kötőjeles. Egy darabig bántam, mert baromi idegesítő tud lenni, ha új emberekkel ismerkedek meg (munkám folyamán ez gyakori), akkor egyszerűen nem hallgatják meg az emberek a nevem, mert túl hosszú. Viszont anyósom piszkál mostanában, hogy "Na, téged is a nevünkre vettünk", ebből a szempontból viszont örülök, hogy megtartottam a nevem, mert bennem ez visszatetszést kelt...
2011. nov. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%
Értelmetlen dolognak tartom a névváltoztatást,de a kötőjeles megoldás még egész elfogadhatónak tünik.
2011. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%

Én fölvettem a férjem vezeték nevét mert sokkal rövidebb és szebb volt mint az én vezeték nevem.A te esetedben is ezt tenném vagy az első változatot választanám.

Nagy Melinda vagy nekem kifejezetten tetszik a Nagyné Szőke Melinda.

2011. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Én "né" formában venném fel a helyedben, a neveteket összeolvasva vhogy az jobban "hat" :)

Am én is "né" leszek, nekem is ez a forma tetszik inkább, sztem ez tükrözi leginkább h férjnél vagy (nekem a kötőjeles vhogy nem).

2011. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem meg ez a kötőjelezés egy hülye új divat. A hideg is kiráz az ilyen nevek hallatán. Azok találták ki, akiknek nincs fontosabb dolga, mint ilyen pótcselekvéseket végezni, hogy verhessék a mellüket, hogy ők aztán az "egyenjogúság" milyen bátor élharcosai. Ha-ha!


A gyerekkel meg aztán jól ki lehet b***ni egy kötőjeles vezetéknévvel. Róla (meg a szüleiről) egyből azt fogják gondolni majd a suliban, hogy valami nem teljesen oké. (És alighanem igazuk is lesz.)


Szerintem tartsa meg a feleség a lánykori nevét, ha a többi lehetőség nem tetszik. Bármit, csak ne a kötőjeles verziót, légyszi!

2015. máj. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!