Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Varrta már valaki magának a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Varrta már valaki magának a menyasszonyi ruháját? Ha igen, hogy sikerült, milyen lett? Mennyiből jött ki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem az én ruhám volt, hanem egy ismerősömé és neki az anyukája varrta, aki eredetileg is varrónő. Egy évig (!) készült, gyönyörű lett, még vadidegenek is elmentek megnézni a templomban, mert hallották, hogy xy lánya férjhez megy és, hogy milyen szép ruhát varrt neki az anyja.

Az áráról sajnos nem tudok nyilatkozni, de az anyuka azt mondta, hogy ő ilyen munkát többet nem vállal. A lányának megcsinálta, de másnak nem fogja, mert irtózatos munka volt benne. Egy évig minden hétvégéje, szabadnapja ráment, bár az is igaz, hogy több száz apró gyöngyöt varrt rá saját kézzel.:D

2009. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az szép lehetett :-) Azért érdekel, hogy kb. mennyiből lehet kihozni (anyagköltség nagyjából), mert én tervezem, hogy aktuálisan majd magam varrom, nem a spórolás miatt, hanem kölcsönzőkben biztos nincs se méretben se fazonban se stílusban olyan, ami a fejemben megszületett, és varrónőnek se biztos, hogy el tudom úgy mondani, varrtam már cuccokat, szóval kétbalkezes nem vagyok, igaz, nem ez a szakmám, de jó kézügyességet örököltem, szóval miért ne. :-)
2009. máj. 10. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:

:)

Hát szerintem, ha kiszámoltad, hogy mennyi anyag kell, járd végig azokat a helyeket, ahol ilyet árulnak.

Azt tudom, hogy ők Ausztriából hoztak, mert nálunk képtelenség volt fehéret kapni.:S

Vagy várj... Megkérdezem tőlük msn-en.:) Ha válaszolnak, megírom.

2009. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, már itt is vagyok. 200 ezer felett volt az ára, de csak azért, mert rengeteg Swarowski kristályt varrtak rá!
2009. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kristály nem kell :-D De tényleg gyönyörű lehetett.

Na, majd szét fogok nézni, mert ezt én komolyan gondolom :-)

2009. máj. 10. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én varrattam, mert nem találtam olyat, amilyet képzeltem.

Az anyagár 27.000volt, a varrónő 50.000-et kért. Úgy terveztem, és így is lett, hogy esküvő után átalakítja estélyivé (fölé varrt bordó organzát), az +10.000 volt.

Így 87.000volt az esküvői ruhám+ az estélyim, amit máskor is tudok hordani, és egy kicsit mindig meghatódom, ahogy visszagondolok az esküvőre.


Nekem szerencsém volt, mert a varrónő pontosan értette, hogy milyen ruhá képzelek, és tényleg királynő lettem benne. Így, hogy magam terveztem, még jobban illett hozzám, mintha csak felöltöztettek volna egy olyan ruhába, ami jól áll.

2009. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én magamnak készítettem el. Az anyagot Pesten vettem azokban az I love textiles boltokban. Selyem volt, amiből 3 métert vettem és fátyolnak (azt hiszem organza - mondjuk nem az lett belőle). Szóval összesen eddig 1000Ft-ba kerül, mert abban a boltban a selyem (műselyem) 190ft/m és a fátyolnak 390ft/m volt az ára.

Sokáig készült és rengeteg verzió volt már, de végül befejeztem. Még egy szalagot kell vennem, ami a fűzőnél lesz és kész (az is kb 300 Ft lesz).

Szóval a lényeg, hogy egy nagyon szép, egyszerű, az elképzeléseimnek tökéletesen eleget tevő ruhám van, melyet szalonban kb 40ezerért vehettem volna meg.

Díszítésnek a kimaradt anyagból rózsákat készítettem, tehát ez is 0 forint.

Sok sikert! Sok idő kell hozzá, de megéri, mert tudod, hogy az a két kezem munkája : )

2012. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!