Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvőn jó az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőn jó az, ha stólával takarom el a vállam? És hogyan lehetne "rögzíteni", hogy ne csússzom le a vállamon? Vagy van erre valami technika?

Figyelt kérdés
A menyasszoyni ruhámhoz van egy stóla ugyanolyan anyagból, és ugyanolyan díszítéssel, ezért arra gondoltam, hogy nem vennék pluszba bolerót, hanem azt tenném a vállamra. De attól félek, hogy a szertartás alatt lecsúszkálna, és annak nem biztos, hogy örülne a pap. Van olyan, aki esetleg stólával takarta el a vállát a templomi szertartás alatt? Hogyan oldotta ezt meg? Vagy nem is illik azt felvenni, hanem kell egy kis bolerót venni?
2011. dec. 18. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Legyen egyszerűen ujjas ruhád, és probléma megoldva. Na nem rövidujjú, mert az ízléstelen, hanem elegáns hosszúujjú vagy 3/4-es. Nem szépek ezek az ujjatlan ruhákban parádézó, félig csupasz menyasszonyok. Mindenki ezt veszi fel, mintha kötelező lenne. A fél háta kivan a melléig, de azért fehérben parádézik. Mi jön ezután, a szoknyát rövidítik majd meg, aztán meztelenül is jó lesz?
2011. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nekem már megvan a ruhám, aminek nincs ujja, ezért kérdeztem, hogy hogyan lehetne eltakarni a fedetlen vállam. Nem ízléstelen szerintem egyáltalán, nem lóg ki belőle semmim a vállamon kívül (a fél hátam sem) és nem parádézni készülök benne, hanem megházasodni.
2011. dec. 18. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én ruhámhoz is stóla volt. Varrtak rá patentot így nem volt gond vele, nem csúszott le. A ruha belső részén volt a patent így nem látszott rajta. Akitől béreltem a ruhát ő oldotta így meg. És nekem is a templomi esküvő miatt adta a stólát.
2011. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

A stóla biztosan csúszkálni fog és ráadásul az egyik kezedben a csokrot kell majd tartanod...

Stólát nem szoktak rögzíteni (dísztűvel?) mert hülyén nézne ki, megkötve is elég furcsa lenne...


Templomban viszont nem illik fedetlen vállakkal bemenni még a menyasszonynak sem!!!


Szóval : marad a boleró vagy varrass egy külön "ujjat" amit felhúzhatsz a fedetlen vállaidra...


(Mondjuk a ruha kiválasztásánál lehetett volna gondolni arra, hogy templomi esküvőn is meg kell majd felelnie.)

2011. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
A legegyszerűbb két ponton rögzíteni, ha van pántja a ruhának, akkor a pánt tövénél, ha nincs, akkor ott, ahol a pánt lenne, ha lenne. Ezt megoldhatod két szép brossal, illetve én ilyen esetben néhány öltéssel odavarrom, ha eléggé a szélén sikerül, akkor nem néz ki rosszul. Utána meg a varrást egy körömollóval egy pillanat alatt el lehet vágni. Célszerű ezt a műveletet anyukádra vagy valamelyik koszorúslányra bízni, akinek van gyakorlata az ilyesmiben, neki max. két perc lesz megcsinálni a dolgot.
2011. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem, a ruhaszalonos hölgy megmutatta, ha hónalj alatt hátul meg kell kötni és olyan mintha boleró lenne!
2011. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát akkor első körben majd megpróbálom szépen megkötni hátul (vagyis majd édesanyám megpróbálja), és ha nem megy, akkor megbeszélem a varrónővel, aki méretre igazítja, hogy két patenttal oldjuk meg a dolgot. (Gondoltam arra, hogy lesz templomi esküvőm, és tudom, hogy nem illik fedetlen vállakkal bemenni, ezért választottam stólás ruhát (sajnos amihez járt volna boleró, azok nekem túl kihívóak voltak). Ugyanis elég szerény volt a választék a boltban, mivel nem akartam kölcsönzésre kifizetni 80-100 ezer ft-ot, ezért kiárusított ruhák közül választottam, abból viszont nem volt olyan sok.)

2011. dec. 18. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!