Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az öregebb korosztályt miért...

Az öregebb korosztályt miért hagyja hidegen a modern technika?

Figyelt kérdés

Sokakat nem is érdekel,el vannak a saját környezetükben/dolgukban,bár ez nem ennyire szélszőséges,ugyanis hallottam már öreg bácsikról akik számítógépes játékokon játszanak és ISMEREK is egyet,aki néha játszott és mesélt az internetről is,meg a modern dologkról,szóval "jelenben van".

De a legtöbbjüket mégis inkább taszítja az egész.

Vajon azért mert nem ismerik és ebből adódóan nem szeretik?Vagy,ugye van ez,hogy "a mi időnkben nem volt ilyen"és akkor már azért se akarnak "ide tartozni",vagy a korral együtt mozogni.Elismerem,hogy a fiatalság őrületei is taszítóak lehetnek,talán azért?

Várom a válaszokat!


2011. febr. 26. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egészen más felfogást igényel ezeknek a gépeknek a használata. A legtöbb idős ember úgy van vele, hogy eddig is elvolt nélküle, ezután is meglesz.

Bár az unokákkal szeretnek skype-olni :)

2011. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Apósom 63 éves, és imád számítógépen játszani, és valamilyen szinten még ért is hozzá.

Én még heckelni is tudok, de szívesebben cserélnék apósommal, és az ő régi korában élni :)

Anyósom néha még a tévét sem bírja bekapcsolni... szóval számomra érthetetlen a dolog :D 20/L

2011. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Bár az unokákkal szeretnek skype-olni :)"

Hát igen,ez is igaz.

2011. febr. 26. 16:52
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Részben igazad van. Az idősebb korosztály nehézkesebb, nehezebben tanul és legfőképp kevés az önbizalma, nem hiszi el, hogy képes valami új technikával megbarátkozni.


Szerencsére ellenpélda is van. Én az általad említett korosztályhoz tartozom, analóg Hi-Fi rendszereket fejlesztek. Barátom cége sérült vinyók helyreállításával foglalkozik. Egy másik barátom (volt évfolyamtársam) alternatív energiák felhasználására indított vállalkozást. (környezetmérnök, programozó matematikus)


Szóval a kérdésed kicsit általánosít, de nagyjából igaz.

2011. febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem ebbe születtek bele. Én is sokkal nehezebben boldogulok, mint a lányaim. Nekem egy új mobil kezelése is gondot jelent, édesanyám meg egyáltalán nem tudja kezelni. Ők nem értik, lassabb a felfogásuk, rosszabb a látásuk, memóriájuk. Anyukámnál bekötötte a T-Home a digitális vételre alkalmas kütyüt, és az anyu azóta 1 csatornát néz, mert nem tudja a másik távkapcsolóját kezelni. Akkor örült, hogy régi előfizetőként milyen jól jár, mennyi csatornát nézhet. Ugye a bekapcsoláshoz a tévé távkapcsolója kell, váltani a modemé (ha így hívják), amit időnként úgy elvarázsol, hogy engem hív, mert nem tud tévézni. Most már le is tett róla. Anno a távkapcsolót is nehéz volt megtanulniuk. Van olyan vele egykorú néni, aki könnyedén megérti az új technikai dolgok kezelését, de sokan nem bírnak ezzel megbirkózni. A digitális kijelzőjű mikróját is le kellett cserélni, mert csak azzal boldogul, ahol manuálisan állítja be a hőfokot, időt, és még ennek a kezelése sem ment hipp-hopp. Nem vagyunk egyformák, az idősebben sem.
2011. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Hűű..ehhez,csak annyit mondanék,hogy 23 éves vagyok.Régen toppon voltam az ilyen kütyükben,de ma már,hogy van egy 1 éves lányom,egyre nehezebb az hogy kövessem az új technológiát!Nem egyszerű az egyszer biztos!Ilyen szempontból megértem az idősebbeket.Mivel nem ér rá az ember,így leragad egy pontnál,amit anno én se értettem,hogy miért!Ugyan így vannak a zenével is.20-25 éves korig az embernek változik a stílusa.Mivel ez után egyre kevesebb idő van a zene hallgatásra vagy bármi ilyesmire,így az újabb és újabb dolgok jönnek,amiből kimarad és amikor próbál bekapcsolódni,már le van maradva és vagy bejön vagy nem,de sztem inkább az utóbbi.

Remélem nem voltam nagyon kusza és érthető,amit írtam!

Én így látom! :D

2011. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Többnyire azért, mert nagyon nehéz beismerni azt, hogy a megszokott "ezt én jobban tudom, fiam" helyett, azt kell mondani a gyereknek, hogy "fiam, magyarázd már el, mutasd meg". A legtöbben nem tudják elismerni, hogy valamihez egy fiatal jobban érthet vagy éppen úgy vannak vele, hogy eddig is jól elvoltak nélküle, ragaszkodnak a megszokott dolgokhoz.
2011. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Mert ők nem akarnak megöregedni, de ugyanakkor tudják, hogy már nincs sok hátra és a saját korukban élnek, a múltban az álmaikban, és semmi más igényük nincs csak kaja, megértés, és szeretet, és a többi nem érdekli őket, mert nem akarják azzal tölteni a maradék idejüket ami nem fontos nekik!!


Szóval azzal próbálják tölteni a maradék idejüket amiből egész életükben hiányt szenvedtek.

Egyébként sokan képtelenek is újabb dolgokat megtanulni.


Az megy nekik amit fiatalon megtanultak, de ahogy öregszik az ember, egyre nehezebben tanul, és ért meg dolgokat, főleg azért mert hiányoznak az alapok.


Pl: te is értetlenül állnál az érintőképernyő előtt amikor csak azt tudnád, hogy hogyan kell meggyújtani egy gyertyát, mert annak értenéd a működési elvét!

2011. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ezen a kérdésen én is szoktam rágódni, főként, hogy anyám miatt nap mint nap szembesülök vele. Neki minden úgy jó, ahogy "az ő idejében" volt, minden szempontból - nem csak technikailag - leragadt a 70-80-as években. Nem érti, hogy mi az, hogy az, hogy az embernek gyereke van, nem kiváltságokkal jár a munkahelyen hanem hátrány, szerinte egy munkahelyen leélni az életedet az dicső dolog, keményített hímzett terítőkkel kell telepakolni a lakást, stb. Egyébként azt sem értem, hogy mi az az "én időm", tekintve, hogy amíg él az ember, az az ő ideje. Anyám képtelen smst-t írni, nem tud telefonszámokat bejegyezni, ha kap egy új telefont, kb. fél év, mire megtanulja hogyan kell ki-bekapcsolni. A dvd lejátszót nem tudja kezelni, csak simán beleteszi a lemezt aztán majd elindul, de hát ez avi-s filmeknél nem megy, de arra már képtelen, hogy a képernyőn megjelenő sorból válasszon egyet. Mivel megelégeltem, hogy mindig csak punnyad otthon, sosem jár sehova, nincs társasága, vettem neki egy számítógépet és beírattam egy nyugdíjasoknak szóló internetes tanfolyamra, hogy kicsit kinyíljon előtte a világ. Pár hete még mindig arra volt büszke, hogy ki tudja kapcsolni egyedül a gépet. Beköttettem az internetet neki, lassan már bánom, és nem amiatt a 3.000.- ft miatt amit kifizetek rá, hanem mert alapvetően arra használja, hogy a kezdőlapnak beállított startlapon megnézi a híreket, ill. most már meg tudja nézni a leveleit és az iwiw-es leveleit is. Ennyi a haladás két hónap alatt. Emellett mindig telefonon nyaggat, hogy most mit csináljon, hogy menjen tovább. Akkor is szerencsétlenkedik, ha én a saját gépemen nézem ugyanazt amit ő és lépésről-lépésre navigálom. Azt vettem észre, hogy egyszerűen nem akar gondolkozni, nem akarja megérteni, hanem megpróbálja mechanikusan csinálni a dolgokat, kvázi megjegyezni, hogy mikor melyik gombot kell nyomni. Nem olvassa el mi van az oldalon, nem nézi a lehetőségeket, csak hisztizik nekem a telefonba. De tényleg hisztizik, a múltkor még bőgött is, hogy nem talál valamit, ami egyébként az oldal közepén volt nagy kék alapon. Ha meg kicsit türelmetlenebb vagyok fél óra telefonos ügyfélszolgálat után és arra kérem, hogy nézzen már szét azon az oldalon vagy gondolkodjon, akkor megsértődik. Mindig azzal jön, hogy ő már öreg - 62 éves, ez még nem öregkor - ha meg jelzem neki, hogy az általa butának tartott ismerőse meg a vele egykorú anyósom is megtanulta magától, akkor megsértődik. NEM AKAROK ILYEN GYÖPÖS LENNI 60 ÉVESEN!
2011. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon egyszerű a válasz...

A mai lányok interneteznek, a nagyanyáik kötnek, hímeznek, horgolnak, befőznek. Lehet szerepet cserélni, de azt hiszem néhol mindkét fél megbukna...

A generációk a technika fejlődésével változnak, azt pedig szerintem mindenki hallotta az ősöktől, hogy "Bezzeg a mi időnkben!" A régebbi generáció mindig is leakadt az újon, ez törvényszerű. Egyébként pedig szerintem személyiségfüggő. Van aki jobban bírja a változást, míg mások elutasítják. Megint mások számára pedig lételem, kortól függetlenül.

2011. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!