Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Katolikus vagyok, a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katolikus vagyok, a párom református. Van rá szabály, melyik vallás szerint kell esküdni? Hallottam már, hogy általában a férfi vallása szerint szokás, de azt is, hogy ha egy katolikous más vallás szerint esküdik, úgy le mond a katolikus vallásról?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Én református vagyok,a volt férjem karolikus,és katolikus templombam esküdtünk.Ő vallása szerint a kereszre tette a kezét,én pedig a bibliára.Sok múlik az atyán is.Nálunk ezt nem engedte volna meg a katolikus pap,az ő falujában,meg látod lehetett.

Ha nem a vallásod szerint esküdsz,akkor autómatikusan felveszed a párod vallását.(én legalábbis így tudom)

2009. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben ti magatok is nyugodtan megegyezhettek.

De a legilletékesebb ebben az ügyben kétségkívül egy pap lehet, ő nyilván tudja.

2009. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En ugy tudom van egy ilyen (ahol szigorubban veszik) hogy a katolikus felet a sajat erdekeben osszeadjak idegen (de kereszteny) vallassal, cserebe ha a gyermekeket vallaljak hogy katolikus szellemben nevelik.

Most latom ez eddig nem idevag...:P Nalunk forditva van a parom a katolikus en a reformatus. Mi majd (par ev) mindkettot szeretnenk. igaz egyik helyen ezt igered masik helyen azt (marmint mindegyik szerint megigered h gyermekeidet abban a vallasi szellemben neveled...) aztan megeggyees szerint dontotok.

De nem kell lemondania egyikotoknek sem a vallasarol, egyik heten ide, masik heten oda mentek majd:D :)

sok boldogsagot:)

2009. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
en ismerek olyant h a ferfi katolikus a no reformatus, vagy epp forditva, es attol hazasok, szoval nem kotelezo felvenni a masik vallast. udv
2009. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondania senkinek a saját vallásáról!

De évek óta létezik Mo-n egy ún. ökumenikus esküvői szertartás, ahol mindkét felekezet papja jelen van.

Még nem voltam ilyenen, csak olvastam róla, de létezik.

2009. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Unokatestvérem katolikus, férje református. Református tamplomban volt az eskövőjük, de ott volt a katolikus pap is és ő tartotta a katolikus liturgia szerinti szertartást. Szép volt.

És nem kellett arra sem esküdni, hogy a gyerekek katolikusak lesznek. A férj maradt református, a feleség katolikus. Az egyik gyerek református lett, a másik meg katolikus.

2009. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell egyikőtöknek sem felvenni a másik vallását. Viszont azt nektek kell eldönteni, hogy milyen vallasú esküvőt akartok. Ja, és ha katolikus esküvő lesz, nyilatkoznotok kell, hogy a gyermekeiteket katolikus szellemben nevelitek. Aztán persze majd ti eldöntitek, hogy hogy nevelitek őket. De kell a nyilatkozat. Mi pont most járunk jegyesoktatásra, azért tudom.
2009. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg az unokatesóm katolikus, a férje egyáltalán nincs megkeresztelve, és református templomban esküdtek, mert ott mindenféle cécó nélkül összeadták őket.
2009. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A reformátusoknál úgy van, hogy megesketik őket, a katolikus marad katolikus, a református marad református. És a születendő gyerekek pedig a szülők neme szerint lesznek ilyen vagy olyan vallásúak. Ha katolikus esküvőt akarsz, akkor a református párodnak reverzálist kell aláírnia: ez azt jelenti, hogy lemond arról, hogy a nemén levő gyerek református legyen, magyarán minden születendő gyereket katolikusnak kell megkeresztelni. Véleményem szerint a kat. egyház ezen húzása messze nem az ökumenéről szól.
2009. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet.De nem tudok semmilyen szabályról.A párom református és az egyházi szertartás is református lesz.Azt hogy miben nevelitek majdan a gyermekeiteket szerintem el tudjátok dönteni.Talán ebből kifolyolag lehet jelentősége.
2009. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!