Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért hordjuk Magyarországon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hordjuk Magyarországon jobbkézen a gyűrűt, amikor a világ többi részén a bal kéz ujján viselik?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 00:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Magyarorzágon is a balon szokták, nem? Aki balkezes, az lehet, hogy nem.
2011. dec. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Az esküvő után mi is bal kézen hordjuk a jegygyűrűt-Csak az eljegyzési gyűrűt szokták bal kézen hordani(esküvő előtt)
2011. dec. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is balon hordattatik. Viszont több régi kérdésnél az összes válaszoló jobbkezet írt.
2011. dec. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát nekünk az anyakönyvvezető esküvő előtt azt mondta, jobb kézre kell húzni, de előtte is így tudtam.
2011. dec. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Az utolsó kivételével eléggé el vannak tájolva az emberek. Esküvő előtt, tehát az eljegyzéskor a bal kéz gyűrűsujjára húzzuk, és esküvőkor kerül át a jobbra. Ez Magyarországon így szokás! Aki mást mond az téved.

Hogy mi miért csináljuk így ésmiért nem úgy, ahogy más országok? Erre én is kiváncsi lennék. :)

23N

2011. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanazért, amiért nekünk elől van a vezetéknév utána a keresztnév (ez az egész világon egyedül Japánban van még így). Mert így alakult ki a hagyomány.
2011. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Ehh. Micsoda válaszok :D


Eljegyzéskor a bal kézre húzzák fel, esküvő után pedig a jobb kézre kerül.

2011. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

"ez az egész világon egyedül Japánban van még így"


meg Kínában, meg Koreában, meg Malajziában, meg Szingapúrban, meg Taiwanban, meg Vietnámban, meg Kelet-Afrikában. Azért annyira nem különleges dolog ez :D

2011. dec. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes,hogy mennyit változik a világ,a szokások.

Én nem vagyok már mai csirke.Amikor először mentem férjhez 19 évesen az jó 30 éve volt.

Anno annak idején nekem azt mondták,hogy a jegygyűrűt azért hordod a bal gyűrűs ujjadon,mert ez áll a legközelebb a szívedhez.(és ugye az esküvő a szívről,szeretetről szól) Tudom hogy ez egy régi babona de jó volt hallani..De hogy ma miért jobb kézen van?? Sajnos nem tudok érdemleges választ adni.

2011. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

A jegygyűrű Magyarországon kb 200 éve a jobb kézen van.

Egyszerűen azért mert bemutatkozásnál ezt nyújtjuk (ezt csókolták meg régen) és így azonnal látható, kesztyűben is érezhető volt, hogy van-e gyűrű.

Hogy másutt miért van a balkézen azt nem tudom.

2011. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!