Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek a hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a hagyományos vagy a modern?

Figyelt kérdés
Ahogy nézegettem a mostani menyecske ruhákat, megdöbbenve tapasztalom, hogy egyre inkább a báli, nagyestélyi ruhák töltik be a menyecske ruha szerepét. Te melyiket választanád/választottad? A hagyományos vagy a "modern" verziót?
2012. jan. 17. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
modern. koktélruhám lesz.
2012. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha lenne egyáltalán, amiben nem vagyok biztos, akkor semmiképp nem választanék ilyen félig magyaros, álnépies csicsásat.


Valami vagy legyen népviselet, ami szép, de csak annak való, aki ott él, és tényleg ismeri a hagyományokat, vagy ne legyen ilyen felemás módon népiest imitáló.

2012. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

" Valami vagy legyen népviselet, ami szép, de csak annak való, aki ott él, és tényleg ismeri a hagyományokat"


Ekkora butaságot!!!

Akkor senki ne vegyen fel hófehér esküvői ruhát ha nem szűz.Ugyanis a fehér ruha a szüzesség jelképe,és régen hagyomány volt,hogy csak az érintetlenek. hordtak fehér ruhát.

Én a hagyományosat venném fel.Estélyi ruha,báli ruha szerintem nem való menyecske ruhának..de ki-ki válogatja..

2012. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Miért, kedves Utolsó, szerinted az jó, ha mondjuk sárospataki népviseletben vagy, ha amúgy mondjuk Zala megyében van az esküvő és senkinek köze sincs Sárospatakhoz? Próbáld már értelmezni, amit írtam. Én a valódi népviseletekről beszéltem, amik szépek, hagyományosak. Azokhoz viszont helyi menyasszonyi dísz illik, nem a modern, fehér esküvői ruhák.


A körúti kölcsönzőben lógó sorozatgyártott álnépies "rucik" teljesen más kategóriába tartoznak nálam. Nyilván ki-ki olyat kölcsönöz, amilyet akar, én nem választanám, mert nevetségesen érezném magam mondjuk Budapest közepén egy "álmatyóhímzett" ruhában, ami épp annyira hagyományos, mint egy koktélruha, csak számomra ízléstelen is.


Fehér esküvői ruháról meg nem is ejtettem szót.

2012. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is estélyi ruha volt a menyecskeruhám. Nekem nem tetszenek a népi ruhák.
2012. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Palm


Lehet ,hogy vannak olyan emberek(ha már feltételezel ilyet ) aki nem nézi hogy milyen is a hagyományos menyecske ruhája.

Én voltam már sok lagziban,ahol hagyományos menyecske ruha volt,és mind-mind más volt.Az ott élő idősebb nénik is segítettek abban,hogy a menyasszony a helyi szokásoknak megfelelően hordjon menyecske ruhát..Így nem is fordult elő hogy valaki székelymintázatú menyecske ruhát hordjon egy veresegyházi esküvőn...Azért a legtöbb nőnek,bármily hihetetlen lehet neked,utána jár,hogy helyileg melyik a legmegfelelőbb.

A fehér ruhát azért hoztam szóba,mert érzékeltettem,hogy butaság volt azt mondani,hogy csak az vegyen fel hagyományos menyecske ruhát aki benne van a hagyományokban..

Ezzel az erővel lehet azt is mondani,hogy "csak az vegyen fel fehér esküvői ruhát aki él a hagyományokkal.

Ezennel nem fogok tovább "vitatkozni" vagy érvelni...Legyen a végszó az,hogy mindenki olyan ruhát választ menyecske ruhának amiben jól érzi magát,amit megálmodott,amit szeretne felvenni.

Ha ez egy báli ruha akkor lelke rajta,ha ez egy macsóhímzésű menyecske ruha akkor legyen az..Mindegy.A lényeg,hogy a menyasszony boldog legyen..

üdv

2012. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig nem érted. :)

Nem baj.

2012. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem is estélyi, de egy koktél ruha elmegy.
2012. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 fehér gandalf ***** válasza:
5%

legalább egy nőnek nemkell 3 ruhát venni ha kiakarja csípni magát.


a ruha mindegy csak nemszabad szebbnek lenned mint a menyasszonynak.

2012. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

"a ruha mindegy csak nemszabad szebbnek lenned mint a menyasszonynak."



te nagyon okos tudod-e kiből lesz a menyecske? mart ha nem akkor elárulom, hogy a menyasszonyból



Mostanában sok hozzászólásodat olvastam de olyan nagy butaságokat írsz

2012. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!