Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valójában miért házasodnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valójában miért házasodnak az emberek? Az esetek hány százalékában igazi, szenvedélyes szerelemből, és hány százalékban más okból?

Figyelt kérdés

Én huszonéves vagyok, még nem házas, csak eltűnődtem ezen egy itteni kérdés kapcsán. MIlyen arányban van igazi szenvedélyes szerelem, "vele akarom leélni az életemet" - és milyen arányban állnak fenn egyéb okok: pl.

"már harmincéves vagyok, ideje megházasodni" (és akkor összeházasodik az első szimpatikussal, akivel találkozik)

"hát ez nem egy tökéletes kapcsolat, de tökéletes kapcsolat nem létezik, ugye?"

"nem várt terhesség, hát akkor legyen"

"úgysincs jobb"

"már 5 éve járunk, igaz, hogy langyosvíz van, de lépjünk már valahova"

pénz mint motiváció

sőt, olyat is hallottam, hogy egy visszahúzódó srác a szülei által kijelölt nőt vett el (mostanában, nem régen)

vagy egyéb ok, ami nem szerelem?


2009. máj. 30. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én jóindulattal azt mondom, hogy 10% lehet az igazi, és 90% a többi ok, és vagy működik, vagy a szomszédok hallják a balhékat, vagy válnak.

Apámnál már nem remélték a családja, hogy megnősül, 30 volt, mikor anyuval összeházasodtak fél év ismeretség után, papnak készült, és mégis elvette anyut, a házasságuk egy rémálom, nem váltak el, de nem volt jó így felnőni.

2009. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem 20 évesen én is azért mentem férjhez,hogy otthonról elmeneküljek,és ha már úgyis együtt vagyunk már lassan 4 éve,akkor meg miért ne???Rájöttem,hogy ezért nem szabadott volna férjhez mennem,hisz ez nem az amire vágytam.A házasságom10 évig tartott(de már évek óta csak az utolsó lehetőséget adtuk egymásnak,hogy minden újra jó lesz...) A végén inkább békésen,barátságban elváltunk.Most boldog kapcsolatban élek lassan 9 éve,de inkább nem megyek férjhez,mert anélkül is jól megvagyunk...
2009. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én 22 vagyok, 17 (majdnem 18) voltam amikor férjhez mentem, és kezdem megbánni.

Most tartunk ott, h a férjem inkább alszik, minthogy beszélgessünk, vagy egyebek. Gondolom ezek után már csak rosszabb lesz... de hát még reménykedem.


Van 2 gyerekünk is.

2009. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
szeptemberben lesz az esküvőnk..4 éve élünk együtt, és színtiszta SZERELEMBŐL házasodunk össze.. :)
2009. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a válások számát nézem,kevés a biztos alapokon nyugvó házasság.De azt nem hiszem,hogy a házasságkötéskor nem az a szándék vezeti őket,hogy együtt akarnak élni a hátralevő időkben.

A nőknél még lehet ok az is,hogy anyák akarnak lenni (lehet,hogy nem tudatos ez de tudalatt lehet ilyen ok.)

Ha a házasság nem az egymás iránti szeretet,megbecsülésen alapszik,nincs kompromisszum készség,vagy nem ismerték egymést eléggé (lakva ismerszik meg az ember),előbb-utóbb válás a vége.

Ez sem jó dolog,de a nagyobb baj,hogy előbb vállalnak gyereket,mintahogy kiderül,működőképes-e a házasságGyereket csak akkor lenne szabad vállalni,ha biztosak abban,hogy együtt nevelik fel.A legnagyobb kárt a gyereknek okozzák.

2009. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Bizony a szenvedélyes szerelem múlik el leggyorsabban, mert a szenvedély önmagában egy mulandó dolog. A házasság nem egy örökké tartó nászút. Még ideális esetben is inkább az, amit József Attila mond: "Szövetség ez már, nem is szerelem". Szövetség, de mire? A gyerekek felnevelésére, egymástól való tanulásra, egymás segítésére a nehéz helyzetekben. És még arra is, hogy nehéz helyzeteket, drámákat vállaljunk fel, amelyekben előjöhetnek, kinyílvánítódhatnak a pozitív tulajdonságaink, emberi értékeink. Ha meg nincsenek ilyenek bennünk, akkor meg kell tanulnunk egymás által, illetve szert tenni ilyen nemes tulajdonságokra. Minél nehezebb a kapcsolat, annál jobb alkalom a gyémánt csiszolódására.
2009. máj. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne szabad egyéb okból házasodni, de szerintem is legalább fele részben egyéb ok van a háttérben. És abból nincs semmi jó.

Apósom akart már egy asszonyt 32 évesen, leakasztotta szegény anyósomat fél év alatt, anyósom 15 év múlva felakasztotta magát.

Sorolhatnék egyéb példákat a környezetemből.

Egy házassághoz megfelelő egyenes érett jellem kell és szenvedélyes szerelem. Mindkettő elengedhetetlen.

2009. máj. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

..nem tudom, h hány százalék lehet...

esetleg növelik a számot azok az esetek, amikor naivan azt hiszik, hogy szerelem, és később derül ki, hogy nem, vagy hogy elvakították őket a 'rózsaszín felhők'

2009. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha úgy állunk hozzá, hogy "természetes, hogy elmúlik a szerelem", akkor abból nem lesz megcsalás? Hiszen az ember szeret szerelmes lenni...
2009. máj. 31. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!