Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha valaki bejelentkezik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki bejelentkezik az anyakönyvezetőhöz milyen fél órás beszédet tart nem az van, hogy megkérdezi az időpontot és ennyi. Mit akar elmagyarázni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 08:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Tudod.. valószínűleg fontos információt akar közölni. Általában ezért beszélnek az emberek, pláne hivatalos helyen.
2012. febr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez nem volt v.mi konkrét válasz. Olyan írjon már aki jártas ebben.
2012. febr. 1. 08:54
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
azt beszélitek meg, hogy mi legyen a házasság után a (meny)asszony neve, melyik időpont jó nektek, kb mekkora lesz a násznép, van-e különleges kívánságotok, vinni kell-e pezsgőt, poharat, vagy egyebet, meg ilyenek. ez nem beszéd, hanem megbeszélés.
2012. febr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt beszéd. Ki kellett tölteni papírokat (személyi adatok, nyilatkozat, hogy nem vagy házas, milyen nevet akarsz felvenni stb.), aztán elmondta, hogy miért mennyit kell fizetni, mikorra kell odaérni, hogy zajlik a szertartás. Ennyi.

Ha a sírig tartó hűségre és boldogságra gondoltál, ilyeneket nem fog mondani.

2012. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megkérdezte, h első házasság-e, elmondta milyen iratokat kell vinni, előkerítette a naptárat (ez volt 5 perc), megmutatta a termet, elmondta mi mennyibe kerül, kitöltötte az időpontfoglaló lapot, én átnéztem, lefénymásolta, egy nekem, és alá szolgálja.

Kb. fél óra volt.

2012. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is fogalmazd meg rendesen a kérdésedet, mert igy vesszök nélkül elég megérteni, hogy mit akarsz kérdezni.

Az anyakönyvvezetönek meg nem az a dolga, hogy megkérdezze, hogy te mikor akarod az esküvöt!


Neki fel kell vennie a házasulandók adatait, mindenféle szükséges igazolást bekérni, a tanuk nevét, a házassággal kialakuló jogi helyzetet ismertetni, stb megkérdezni, az általad kért szolgáltatásokat felirni, megnézni, hogy mikor van üres idöpont, stb.

Az meg, hogy közben mit mond, mit akar elmagyarázni, azt a legjobb, ha meghallgatod, mert NEKED fontos tudni azokat, amiket elmond.

2012. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amikor mi időpontot foglaltunk nekünk azt mondták megbeszélés lesz, de nem értettük mire, de akkor most már tudom. Köszönöm a válaszokat
2012. febr. 1. 09:24
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi két percet se voltunk ott: időpontot kérdezett, elkérte az igazolványainkat, beírt minket, papírt aláírtuk, és mehettünk is. A házasságkötés menetét stb ott beszéltük meg, ahol tartották, mert nálunk külsősnek van adva a helyszín, a polgármesteri hivatalban csak a két tanús megoldással lehet esküdni.
2012. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Mi kb fél órát voltunk bent. Bevitte gépre az adataink, megkérezte milyen nevet szeretnék felvenni, mi lrsz a születendö baba neve majd. De ezt csak kötöjels névnél kérdik meg. Akkor a csekket kitöltötte megbeszéltük meddig kell befizetni, elkérte az igazolványokat. Meg ilyenk :)
2012. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem annyi gond van vele, hogy a párom külföldön lesz és nekem kell mindent megcsinálni mire ő haza jön. A csekket mennyi idővel előtte kell befizetni? Szeptemberbe lesz az eskünk és előtte itt már le kell foglalni mindent alig kaptunk már időpontot.
2012. febr. 1. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!