Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 16 évesen szülök tudta nélkül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen szülök tudta nélkül, hogy lehet össze házasodni?

Figyelt kérdés
A családomban kikészültem,és végig a párom volt velem.16 múltam,és már nehezen bírom itthon,nem ismernek,és gyereknek hisz még az anyám.Követtem hibákat,de anyám általában kritizál és ha nem is csinálok semmit akkor is valamivel meg szol....És én saját családra vágyom a párommal együtt szeretnénk élni.És a szüleim tudta nélkül tudnánk csak össze házasodni,és össze költözni.Persze meg tudnák utána,úgy hogy nem tudnának mit csinálni.Én a segítségüket kérném,1 lány aki már nem gyermek fejjel akar az életben helyt állni,hanem mint 1 feleség,és anya...Előre is köszönöm.
2009. jún. 16. 11:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%

Egy korábbi hasonló kérdés válaszai között találtam ezt. Minden benne van, amit tudnod kell.



Házasságkötés a gyámhivatal előzetes engedélyével


A kiskorúak közül a 16 évnél fiatalabbak semmilyen körülmény vagy engedély mellett nem köthetnek házasságot.


Az, aki a házasságkötés időpontjában már betölti a 16. életévét a gyámhivatal előzetes engedélye alapján köthet házasságot. A kérelmet bármelyik házasulandó fél lakóhelye szerint illetékes gyámhivatalnál vagy az anyakönyvvezetőnél személyesen lehet előterjeszteni.


A beadványhoz csatolni kell:


-a háziorvos arra vonatkozó igazolását, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik,

-a házasulandó felek jövedelemigazolását, amelyből megállapítható, hogy a 16. életévet betöltött házasuló, illetve a meglévő vagy a 18. életévének elérése előtt születendő gyermekének megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosítva van,

továbbá

-a családvédelmi szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolást.


Az engedély megadásával kapcsolatos eljárásban első fokon bármelyik házasulandó fél lakóhelye szerint illetékes városi (fővárosi kerületi) gyámhivatal jár el, azonban az engedély megadásáról vagy megtagadásáról értesítik a másik gyámhivatalt is.


A házasulandó kérelméről a gyámhivatal a szülő (törvényes képviselő) és a házasulók meghallgatása után határoz. A meghallgatásnak ki kell terjednie azokra a körülményekre is, amelyek az engedély megadását indokolják, továbbá arra is, hogy nem áll-e fenn házassági akadály. A gyámhivatal minden esetben környezettanulmányt is készít.


A gyámhivatal a házasságkötésre az előzetes engedélyt akkor adja meg, ha a házasságkötés a kiskorú gyermek érdekét szolgálja, továbbá, ha a kiskorú


-az engedély megadása iránti kérelmet szabad akaratából, befolyásolástól mentesen nyújtotta be,

-megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosított,

-meglévő, illetve a 18. évének elérése előtt születendő gyermekének gondozásához, neveléséhez szükséges feltételek biztosítottak,

-részt vett a családvédelmi szolgálat tanácsadásán

-a háziorvos igazolja, hogy a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik.


A házasságkötési engedély a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes. Ez azt jelenti, hogy az engedély megszerzését követő hat hónapon belül meg kell tartani az esküvőt.


A gyámhivatali eljárásban felmerülő költségeket az eljáró szerv viseli, tehát a kérelmezőnek sem illetéket, sem költségtérítést nem kell fizetnie.


Amennyiben a városi gyámhivatal az engedély iránti kérelmet elutasította, a megyei szociális és gyámhivatalnál fellebbezésre van lehetőség. A fellebbezést a városi gyámhivatalban kell benyújtani. A jogorvoslati igény érvényesítésére a határozat kézhezvételtől számított 15 napon belül van lehetőség.

2009. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

16 évesen csak gyámhatóági engedéllyel házasodhatsz. Tehát a szülők beleegyezése nélkül semmiképp.

Ne siesd el a dolgot! Bármilyen nehéz, először otthon kell helytállnod, és sarkadra állnod!

Addig biztosan nem vagy érett a házasságra, míg otthon nem tudtad kivívni magadnak a felnőtt státuszt!

Nem lenne jó, ha a házasság csak menekülés lenne. A házasság ne menedék, szükségmegoldás kell hogy legyen, hanem szentség és boldogság. Most csak fejest ugranál bele..pár hónap múlva a férjedtől kerülnél ugyan olyan függő iszonyba, mint most az anyádtól. Kár lenne elrontani a kapcsolatotokat, hiszen lehet, hogy pár év után, felnőtt fejjel tényleg ő lesz a férjed.

Ha önálló akarsz lenni, otthon kell felnőnöd. ha semmiképp nem tudod megoldani, akkor költözz el eg ybarátnőddel albérletbe, vagy akár egy idegen lánnyal megosztotok egy albérleti szobát!

De jobb lenne, ha otthon kiharcolnád, hogy felnőttnek tekintsenek. Beletarthat egy-két évbe, de érdemes. A házasság többet ér annál, mint hogy menekülésre használjuk.

A szüleiddel már csak pár évet élhetsz, a férjeddel még vagy 60-at vagy hetvenet. Inkább használd ki ezt még a szülőkkel! A problémákat meg kell oldani. Nem elbújni előlük! Úgyis utánad mennek (a gondok) Előbb próbálj változtatni, csak végső esetben kültözz! És ne férjhez, semmiképp!

Különben miből élnétek? Hol laknátok? Mi lenne az iskolával?

Lehetsz még feleség, anya eleget. De gyerek már nem nagyon.

2009. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerencsére még mindig nem lehet!
2009. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Azért javasolnám, hogy gondold ezt át még egyszer. Nem lesz könnyű megélnetek. Én 23 éves vagyok, feleség és anya. És hidd el, tudom miről beszélek. Sajnos a havi kiadásaink elérik a 150ezret havonta. Ebben még csak a lakáshitel és a rezsi van benne. Mert az is pénzbe kerül. És nem palotában élünk, egy másfél szobás panellakásunk van Budapesten. Ha gyereket akarsz, akkor először egy otthont kell tudnod biztosítani neki. Emellett a gyerkőc kb. havi 50ezerbe van nekünk. Kezdetben 2-3 havonta kinövi a ruhácskáit, a cipők max egy szezont bírnak ki. Ezeket a dolgokat persze használtan is megveheted, de úgy is pénzbe kerül. Kell neki pelenka, popsitörlő, gyógyszer ha beteg, stb. Ezek mind havi kiadások, amiket fizetni kell. És akkor ti még nem ettetek semmit. Ha ezeket az alap dolgokat nem tudod biztosítani a gyermekednek, akkor inkább várj még a gyermek neveléssel. Arról már nem is beszélek, hogy ha otthagyod a középiskolát és még érettségid sem lesz, akkor maximum takarítónőként van esélyed az elhelyezkedésre. Inkább tanulj még és ha annyira elviselhetetlen otthon a helyzet akkor menj kollégiumba, de egy házasságba ilyen könnyelműen ne ugorj bele. Ha ezeket nem érted meg, akkor igencsak gyerek vagy még és ezért sem javaslom a házasságot.
2009. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Két dolog:

1: a szüleidet mindenképp értesítenék, vagy előtte, vagy utána, semmi nem marad titokban, idővel úgyis rájönnének, vagy megtudnák...

2: szerencsére nem saját példából, de igazán közeli példából okulva tudom neked mondani, hogy próbálj meg otthon maradni még egy ideig. Ugyanis édesanyám első házassága olyan volt, amibe ugyanígy menekült, gyerekfejjel. 17 évesen ment hozzá ahhoz az emberhez, jóllehet szülői beleegyezéssel, de akkor is otthonról akart elmenekülni. Az apja (nagyapám) elől, mert ő soha nem tudta őt elfogadni. Elég problémás ember volt, azt hitte édesanyámról, hogy nem az ő lánya. Pedig az övé volt...

Édesanyám járt azzal a fiúval, és 17 évesen hozzáment, 2 fiúgyermek után válás lett a vége... 30 éves már elmúlt, mikor találkozott édesapámmal (akinek szintén volt egy korábbi nem sikerült házassága), és így kerültek össze...

Most ezzel nem riogatni akarlak, hogy veled is ez fog történni, és azt sem tudom, mennyi a hasonlóság közted és az akkori édesanyám közt, de tudod, nem biztos, hogy a házasság jó megoldás lenne. Legalábbis ilyen fiatalon belemenni. Sok minden fog még érni az életben, és a házasságban más problémákkal kell majd szembenézned, amik elől nem menekülhetsz el...

Lehet, hogy nem bánnád meg... De szeretnél kockáztatni?

Menj inkább biztosra, akkor menj hozzá, ha már mindenki áldását adja a nászra...

Addig egy kicsit otthon is előkészülhetsz, azzal, hogy megpróbálod kivívni magadnak a szüleid elismerését. A mostani, saját családodban próbálj megoldást keresni, ne egy jövőbeli tervben...

(22/L)

2009. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

11:36-os véleményére csak annyit mondanék, hogy a kollégium tényleg jó ötlet. Feltételezem gimnáziumba jársz, ott kérelmezheted a kollégiumi elhelyezést, családi nehézségekre hivatkozva, meg arra, hogy így romlik a tanulmányi előmeneteled.

Másrészről én is voltam kollégista, 4 évig, a főiskolán, és csak támogatni tudom. Már az első hónap után megváltozott az egész helyzet, édesapám előtte nem sokat foglalkozott velem, azóta meg folyton ölelget, és rögtön első héten már úgy fogadott, mikor hazamentem, mint ha legalábbis 1 évre mentem volna ki USA-ba.

Beszéld meg a szüleiddel, hogy szeretnél kollégista lenni, kicsit önállósodni, megnézni, hogyan boldogulsz egyedül. És ha szerencséd van, akkor nem fognak minden hétvégén hazatessékelni a kollégiumból, hanem benn maradhatsz szombat-vasárnap is, ha szeretnél. :)

(Asszem 11:44-es volt az enyém)

2009. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Tökéletesen megértelek, ha nem bírod otthon. Van benne tapasztalatom, bőven. Az ember távolságra, önállóságra vágyik, és arra, hogy végre hagyják békében élni a saját életét. Ezt nem csak megértem, de egyet is értek veled, te érzed, mennyire rossz vagy jó otthon. Csak egy kérdésem lenne hozzád: Miért kell ehhez egy másik ember? Miért nem tudod azt mondani a szüleidnek, hogy szeretnéd megpróbálni egyedül? Nem kell ehhez azonnal házasság! Albérlet kell, sulit folytatod ugyanúgy (fontos, mert már a legalapabb munkához is kell az érettségi manapság),a nyáron és ha ügyes vagy suli mellett is lehet alkalmi munkát vállalni, gyűjteni és gyűjteni.. és megpróbálni egyedül. A fiú akkor is ott lesz, úgy, ahogy eddig. De egy házasság szerintem tökéletesen felesleges most. A saját önállóságod nem úgy tudod bebizonyítani,sem magadnak, sem másoknak, hogy a szüleid helyett más támogatásával élsz tovább. Akkor érted meg a felnőtt létet és a felelősségvállalást, amivel egy házasság és később a család jár, ha a saját bőrödön megtapasztalod, milyen is az, amire vágsz. És akkor még mindig el tudod dönteni, megéri -e ennyire korán felnőni? ... nem olyan egyértelmű a válasz, mint most gondolod!! Sok szerencsét kívánok, bárhogy is döntesz!
2009. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!


Mindannyian úgy gondoltuk 16 évesen, hogy mi már érett felnőttek vagyunk, megértünk az önálló életre, nem is értjük, miért néznek még mindig gyereknek?... :]

Aztán később (10-20 év múlva) rádöbbenünk, milyen kis butuskák voltunk, dehogyis voltunk érettek, milyen naív elképzeléseink voltak 16 évesen!


Fogalmad sincs, milyen nehéz és felelősségteljes dolog a házasság és az önálló élet...

- munkahelyen dolgozni napi 8 órát

- lakást szerezni és azt fenntartani a fizetésedből

- havonta kijönni a fizetésedből minden segítség nélkül

- egy vagy több gyerekre vigyázni, ápolni, öltöztetni, főzni, gondozni, tanítani...


Még nem is éltél?


Mikor fogsz a barátnőiddel táncolni és szórakozni járni, ha nem most?!...

Mi lesz, ha 1 év múlva megismersz egy másik fiút, aki sokkal kedvesebb és sokkal jobban szeret, mint a mostani barátod?...


"...A családomtól kikészültem és végig a párom volt velem..."


Tényleg?

A párod kelt fel hozzád kiskorodban, ha beteg voltál?...

A párod aggódott érted, ha beteg voltál?...

A párod nevelt fel 16 éves korodig?...

A párod dolgozott rás és etetett, ruházott, taníttatott 16 éven át?...


Hidd el, még GYEREK vagy és örülj neki, hogy minél tovább gyerek maradhass, soha többé nem lesz ilyen jó dolgod, mint most (bármennyire is most azt képzeled, hogy gyötrelmes az életed)!


Szerencsére nem tudsz házasodni, míg kiskorú vagy és remélem a következő pár évben okosodsz annyit, hogy rájöjj : ne menj úgy feleségül senkihez, hogy csak menekülni akarsz otthonról!

Egy ilyennel az egész életedet elszúrhatod. :-[[


Egyáltalán nem biztos, hogy anyukád bántásból kritizál : segíteni szeretne, hogy jobb és több légy!

Lehet, hogy igaza van, hogy rád szól, gondolj csak bele igazságosan.


NE házasságon törd a fejed, hanem TANULJ, hogy minél többre juthass, ne legyél eltartottja senkinek, ne legyél kiszolgáltatva senkinek!


Majd akkor szülj gyereket, ha lesz önálló lakásotok és stabil munkahelyed, amiből el tudsz tartani egy gyereket és magadat!


Azzal bizonyítsd be, hogy felnőtt fejjel tudsz gondolkodni, hogy szorgalmasan tanulsz, megalapozod az életed, önállóan el tudod majd tartani magad!

2009. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Kedves előző válaszoló. Tökéletesen igaz mostani, felnőtt fejjel, amit irtál! De mennyire hatott volna ez rád 16 évesen? ...
2009. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

12:00-nek !


Semennyire... :[[


Emlékszem, mennyire nem hatott semennyire sem akkor, amikor én voltam 16 éves és ugyanezt mondta több felnőtt is.


Sajnos, erre később jön rá mindenki...

Csakhogy sokak akkor már ott állnak 1 gyerekkel, elváltan, végzettség és munkahely nélkül...


Milyen jó lenne, ha át lehetne adni a tapasztalatainkat a fiataloknak, hogy tanuljanak más kárán. :[

2009. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!