Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek melyik a jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb? Ha a pár közös kasszán van, vagy külön kasszán?

Szüleim, nagyszüleim is mindig közös kasszán voltak, én is ezt tartom normálisnak.

Kinek mi a véleménye? Nálatok hogy van ez?


2012. ápr. 24. 19:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
A külön kassza nekem mindig is szimpatikusabb volt, mondjuk nem úgy ahogy a barátnődéknél van. Azért lehet pénzt adni a másiknak, de nekem ez a megy minden a közösbe elég furcsa.
2012. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kettő kombinálása a jó. Van egy közös, de azért mindenkinek van saját pénze is.
2012. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkettőnk fizetése ugyanarra a számlára megy, arról fizetjük be a csekkeket és költünk szinte minden másra. De időközönként rakunk róla a saját számlánkra is, hogy legyen egy kis költőpénz pl a másik szülinapjára (mert ha a közösből vennénk, akkor látná a másik, mert online bankban meg tudja nézni).


Megtakarítási számlánk is van több is, arra is pakolgatunk a közös folyószámláról. Igazából az egyik az én nevemen van csak, tehát "lenyúlhatnám" de természetesen nem teszem.


Sosincsenek viták, hogy ki mit vesz, mindketten elég ésszerűen bánunk a pénzzel. Ha a párom fúrógépet akarna venni, hát vegye, mondanám én, hiszen ha külön kasszán lenne az a pénz amit ő már a közösbe küldet, akkor ugyanúgy megvenné :) és különben is ha szükség van rá akkor meg kell venni.

2012. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
mi közösön vagyunk, nekünk így a jó. Ha egyikünknek nem lesz munkája, a másik úgysem hagyja éhen halni, akkor meg? a legdurvább, amit hallottam, hogy a gyerek ajándékát is felezik.... öcsém, nekem ez a fura...
2012. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, hogy ha valaki annyira nem bízik meg a másikban, hogy közös kassza szerint éljenek, akkor ne is költözzenek össze. A közös élet, közös gyerek, közös ház magába foglalja a közös kasszát is, nem is értem, hogy lehet, hogy valaki másképp gondolja. Vagy az olyan talán nem is szereti a másikat? Vagy attól félne, hogy elkölti a pénzt? Akkor meg ne éljen vele.
2012. ápr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Közös kassza...


Ha valakik egy pár, és közösen tervezik hosszú távon is az életüket, akkor közösen tervezik az anyagi ráfordításokat. Azért mert nekem vagy a páromnak jobb a fizetése, akkor valamelyikünk mondjon le valamiről, pedig közösen megengedhetnék maguknak?

Vagy ma én holnap te vásárolsz be?

Ezt csináltuk amíg még az egyetemen jártunk..

Nekünk van egy közös számlánk, arra megy a fizetésünk, van mindkettőnk nevén 1-1 megtakarítás, van közös névre lekötött pénzünk. Mindig veszünk ki kp-t amiből a mindennapi költségeket álljuk. Innen fizetjük a számlákat...stb

Ezen kívül nekem van egy külön számlám kb 100000Ft-tal, mert nem akartuk megszüntetni, mert kedvező csomagom van, ráadásul a közöshöz a második bankkártya havidíja sokkal több lett volna. Így ha esetleg elfelejtek, vagy csak nem akarok magammal annyi pénzt vinni, amennyi véletlenül szükséges, akkor fizetek a kártyámról,ajándék vásrlásnál is praktikus, mert a másik számláról az sms-t a párom kapja.

Nekünk ez bevált,igaz még csak 2 éve van így:)

2012. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!