Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meg kellene őket hívnom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kellene őket hívnom?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva lesz az esküvőm. Körülbelül 90 fő lesz jelen, de van egy kis gondom a vendéglistával.

Van három srác rokonom (édesanyám unokatestvérének a fiai, nem is tudom, kik ők nekem hivatalosan). Gyerekkoromban többet összejártunk, mostanság, az elmúlt 10 évben viszont nem. Több mint 10 éve nem találkoztam velük egészen tavalyig, akkor viszont sajnos meghalt a nagymamám, és a temetés kapcsán találkoztunk. És említettük is, hogy lesz esküvő, én meg elhamarkodottan tettem ilyen kijelentést, hogy "na, majd az esküvőn is találkozunk..."

Eleve az is megfordult a fejemben, hogy csak szűk családra hivatkozva őket nem hívom meg, de a) a 80 fő úgy sem lenne szűk, b) hármójuk közül kettő nősült anno, és mi is ott voltunk a lagzijukon. Így pedig úgy illendő, hogy ők is ott legyenek az enyémen, nem?

Oké, akkor ha ebből indulunk ki, nekik ott kellene lenni (pedig sajnos elég rossz hírű bagázs, gondolok itt börtönre - igaz, csak cigicsempészés -, nőcsábászkodásra, italozásra). A kérdés az, hogy a barátnőiket is meg kell hívnom, ha ők jönnek? "Csak" barátnőik vannak, nem feleségek vagy menyasszonyok tudtommal.

Ugyanakkor, ha belegondolok, nem feltétlen lenne rossz, ha jönnének velük a barátnőik, valaki, aki szemmel tartja őket, mert kissé félek, hogy nagyon csúnyán be fognak rúgni, esetleg kisebb botrányt csinálni...

Mit gondoltok erről?



2012. máj. 28. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen, illik őket meghívni és a barátnőket is. De ha nem akarod, hogy végig ottlegyenek, nekem ez volt a "trükköm". Kétféle meghívóm volt, az egyik a vacsorás, mindenes, stb, az igazi. A másik pedig csak a szertartásra szólt. Tehát én az utóbbit adtam a távolabbi ismerősöknek, apukám nagyanyjának a testvérének a keresztanyjának (remélem érted, mire gondolok :D), nem közelálló kollégáknak. Sokan eljöttek és nem volt sértődés belőle.
2012. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez szerintem nem kivitelezhető, mert a párom szülővárosában lesz a templomi szertartás is, az meg nekik 50 km. Ennyit nem fognak utazni, hogy utána mehessenek is vissza. Akkor vagy el sem jönnek, vagy sértődés lesz, amiért nem marasztalom őket a lagziba is, ha már egyszer leutaztak. Szerintem ez itt most nem járható út :(

Köszi neked a kommntet :) És várok még véleményeket!

2012. máj. 28. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Azt írtad,hogy hármójuk közül kettő nősült annakidején és ott voltatok a lagzin,akkor hogyhogy most csak barátnőik vannak? Ha ott voltatok és a temetésen is eljárt a szád,akkor illik őket meghívni. Egy 90 fős esküvőnél 6 emberen gondolkodni kicsit mókás.
2012. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy nincsenek feleségek, hogy elváltak azóta. Az egyik srác kétszer is nősült. Arra már nem emlékszem, ott voltunk-e a második lagziján is, vagy sem... Az elsőn biztos.

Hát igen, most már fogom a fejem, hogy elszóltam magam a temetésen. És igenis problémázok a 6 emberen, mert elég kicsi az étterem, és olyan 85 fővel még pont kényelmesen elférnénk, de 90-92-vel már szűkös lenne.

És tényleg inkább csak azon aggódom, hogy nem fognak tudni viselkedni, mert hiába harmincas-negyvenes apukákról van szó (kettejük), elég zűrös banda...

2012. máj. 28. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Hát értem, akkor ez nem egyszerű így... Szülők mit mondanak, szerintük mi legyen?

Meg szerintem oké, plusz 6 ember, de nem olyan vészes az, amúgy meg 10 percet elbájcsevegsz mindegyikkel, utána majd figyelnek rájuk a rokonok, lesz elég dolgotok;) Ha költségvetésbe belefér, ezen ne múljon a sértődés...

2012. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meghívnám őket.
2012. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Én sem tartom a rokonaimmal a kapcsolatoz.Kb 5 évente 1x találkozom velük.

Most az esküvőre én is meghívtam az összesnek a barátját barátnőjét.Mert nekem sem tetszene ha nem vihetném a párom.

Egyiküket sem ismerem,parázok én is e miatt.Mert a 2 lány mindíg csempész börtön viselt embereket szedtek össze.

Szóval megértelek.De a legelejétől kezdve mi úgy számoltuk a vendégeket hogy a párjukkal.

És igen azért megterhelő plusz 6 fő.

10000 ft-tal számolva fejenként de ez ellen nem tudsz tenni.

Nálunk unokatesóm lánya kérte hogy hagy hozza el az osztálytársát is a lagziba.

Nem engedtem neki,nem osztálykirándulás ez.

2012. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, sokat segítettetek! :)

Lenne még egy kérdésem: a legjobb barátnőm jelenleg szingli, és mondta nekem, hogy az öccse nagyon célozgat rá, hogy ő is szívesen jönne a lagziba. Gondolom, mint barátnőm kísérője (amúgy ismerem a srácot, szomszédunk voltunk, mikor még otthon laktam, huszonpár évig, de nem vagyunk barátok, csak egy távoli ismerős). Szokás ilyen?

Amúgy is: a meghívóra miket szoktunk írni?

"Várjuk Önt és kedves családját."

Ha ki akarjuk kerülni a gyerekeket (volt erről egy parázs vitás kérdés pár napja, ott olvastam):

"Várjuk Önt és párját."

De mintha még olyan is rémlene, hogy csak "Várjunk Önt" van a meghívón. Ti is így tudjátok?

Szóval barátnőmnek egyedül illene jönni, ha éppen nincs barátja, vagy hozhat kísérőt, akit csak akar?

Hasonló módon: meg szeretném hívni egyik iskolai tanáromat, aki már a 60-as éveiben van, elvált. Neki hogy címezzem a meghívót? Ő is hozhat kísérőt, vagy ez egyáltalán nem szokás, ha tudjuk az illetőről, hogy egyedül van?

2012. máj. 29. 18:25
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Az orvosodat is ismered és többet segített rajtad mint a szomszéd gyerek.

Szerintem ez olyan pofátlanság mint amit írtam hogy az osztálytársát hozni.Lesznek ott saját koruak akikkel tud ismerkedni,beszélgetni...

2012. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!