Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti, hogyan vennétek fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogyan vennétek fel a neveteket az esküvőn? Teljesen a párotokét vagy az "új divat" szerint?

Figyelt kérdés

Van a hagyományos : pl: Horváth Jánosné

Az" ujak" meg pl: Horvátné Rózsa vagy Horváth-Kovács Rózsa

vagy Horváthné Kovács Rózsa vagy Horváth Rózsa

Irjátok meg, példéval ki hogyan venné fel,fontos lenne mert nem tudok dönteni én az esküvőnk idén lesz,hozzáteszem ez nem az én és a párom neve hanem csak egy példa.


2011. márc. 28. 10:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
52%

Horváthné Rózsa nem lehetsz, igy nem veheted fel.

Én maradtam lánykori nevemen


A feleség a házasságkötés után választása szerint:


1.kizárólag a maga teljes nevét viseli (Kiss Gizella),

2.a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással (Szabó Istvánné),

3.a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja (Szabó Istvánné Kiss Gizella),

4.a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja (Szabóné Kiss Gizella), vagy

5.a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét (Szabó Gizella).

[link]

2011. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
66%
Én nem venném fel egyáltalán a nevét, mivel szeretem a sajátomat.
2011. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim válasza:
100%
Én felvettem a férjem nevét, tehát "Horváth Rózsa" lettem, de azt azért hozzá tenném, hogy ez nem új dolog, hanem az ősmagyarok így házasodtak (az új, a -né képző, és a többi).
2011. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Helyesbítené, olyan pl. nincs, hogy Horváthné Rózsa.


A feleség a házasságkötés után


* kizárólag a maga teljes nevét viseli – Nagy Ádám és Kis Éva

* férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja – Nagy Ádám és Nagy Ádámné Kis Éva vagy Nagy Ádámné

* a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja – Nagy Ádám és Nagyné Kis Éva

* a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Nagy Ádám és Nagy Éva


A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét – Nagy-Kis Ádám és Nagy-Kis Éva, vagy Kis-Nagy Ádám és Kis-Nagy Éva


A házasulóknak a fentiek szerinti névviselésről meg kell egyezniük. Ennek során figyelemmel kell lenni arra, hogy csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét, illetve a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet; például Nagy-Kovács Károly-Kis Éva = nem lehet Nagy-Kovács-Kis Éva!

2011. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Én valószínűleg megtartanám a sajátom, mert a szakmámban (művészeti) fontos lehet, hogy rám ismerjenek név alapján.

De lehet, hogy felveszem teljesen: Horváth Rózsa, nekem az tetszik a legjobban.

2011. márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fontos, hogy a leánykori nevem teljesen megmaradjon. Azon is gondolkodtam, hogy nem veszem fel a párom nevét, de beszélgettünk erről és ő szeretné, hogy felvegyem a nevét. Így én a kötőjeles verziót fogom választani: Horváth-Kovács Rózsa.
2011. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
71%
Én kötőjeles lettem! Igaz, hivatalosan még mindig nem vettem fel a férjem nevét, pedig már másfél éve házasok vagyunk!:) Lusta vagyok bemenni elintézni a papírokat!:)
2011. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:

Az első felsorolásból kimaradt a Szabó Kiss Gizella, illetve a Kiss Szabó Gizella, amit akár a férj is adoptálhat, természetesen a saját keresztnevével. :)


Amúgy én is maradtam a saját, lánykori nevemen.


Viszont szerintem a se a 3-as, se a 2-es változatot ne válaszd. Borzalmasak. Legalábbis szerintem. A 3-ban a hossz idegesít, a 2-ben, meg az, hogy a nő megszűnik létezni.

Sok boldogságot!

2011. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Én így vettem fel hogy: Horváthné Kovács Rózsa de jobb lett volna így, hogy Horváth Rózsa mert rövidebb, de már nem változtatom meg mert 5 éve így van és pénzbe kerül...
2011. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,elnézést ha ostobaságokat írtam de

nem voltam nagyon tisztában ezekkel a dolgokkal,mert még nem volt esküvőm :-)

Párom teljesen rám bízza ezt.Szerintem még elgondolkodom a lehetőségeken,még van egy kis időm átgondolni.

:-))

2011. márc. 28. 10:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!