Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnál egy menüválasztáso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál egy menüválasztásos vacsorához?

Figyelt kérdés

Az jutott eszembe, hogy a meghívó mellé mellékelnénk egy kis papírt, amiben ötféle menü közül lehetne választani az esküvői vacsoránkra.

pl.

A - rántott hús, sült krumpli

B - marhapörkölt

C - vegetáriánus

D - pizza

E - grillezett csirkemell salátával


Amikor megyünk meghívni a vendégeinket, akkor elmondanánk, hogy ezek közül lehet választani, és a nagy nap előtt 3 héttel körbetelefonálnám őket, hogy mit választanának ezek közül.


Mit szólnátok egy ilyenhez vendégként?


2012. jún. 11. 09:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
alapjában véve nem rossz ötlet pl. ballagásra, keresztelőre, de lagzira én sem vetném be. mi úgy oldottuk meg, h a kedvenc éttermünkben lesz a lagzi, tehát minőséget, mennyiséget pontosan ismerjük, ráadásul a tulaj jó barátunk, ezért megbízunk benne, eddig mindig, mindenben 100%-ot teljesített. ez az egyik legfontosabb, az ízek, a minőség, a kiszolgálás... mi rendeltünk újházi tyúkhúslevest, tehát hagyományos lagzis kaja. aztán tálakat. sült, rántott hús, grillhusik, cordon blue, cigánypecsenye, ilyesmik, köretekkel. többféle krumpli, rizs, zöldség párolva, nyersen, saláták. ezek bőségtálakban lesznek szervírozva, megadott főre. (kevés biztos nem lesz, mert brutál adagokat számolnak fel sima a la carte kajálásnál is, pláne lagzin). éjfélkor káposzta, ill a megmaradt kaja, hajnalban kemencézés a kertben. nekünk ez az öltet totál megfelel és a mi vendégeink igényeit és a miénket is kielégíti. a gyerekek sült krumplit, husit simán esznek, azon ne aggódj.
2012. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Esküvőn ilyesmi nem igazán való.



Én nem értem, miért nem csináljátok azt, amit a legtöbb esküvőn? Én ahányon csak voltam, mindenhol így volt (többek között a miénken is):

Van egy leves, ami a hagyományos húsleves minden jóval, ezt általában mindenki szereti.

Utána vegyes lakodalmas tál: ebben volt grillezett csirkemell, sajttal-sonkával töltött pulykamell, sertésszelet, a vegák számára rántott zöldségek, karfiol, juhtúrós gombafejek, és többféle köret, krumpli, rizs, zöldségek.

Ennyi.


Ebben aztán van minden, husi, zöldség, és a gyerekek a rántott szeletet simán megeszik. Az iszonyú hülyén néz ki egy esküvői vacsorán, hogy a pincér megy, hogy ki kér pörit? Felteszik a kezüket. Kihozzák. KI kér vegakaját? Szintén. Aztán a pizza.......Meg miért kell külön vegetáriánus kaja? Az a lakodalmas vegyestálon simán megoldható.......rántott zöldségek, gomba, stb.....Ráadásul a vegyestál azért is jobb, mert hülye dolog, de az ember van hogy megkóstolna többfélét. Mondjuk én rendelek magamnak a lagzitokra pörköltet, de ott meg megkívánom a rántott szeletet, de nem ehetek, mert mindenki "megrendelte" a saját kajáját három hete..........



Szóval a lakodalmakban szokásos vegyestál, amin mindenféle étel van, tökéletes megoldás. Vagy a svédasztal, de az drágább. Tehát ha megtehetitek, legyen svédasztal, de szerintem a vegyestál is tökéletes. Abban a gyerekek és vegák is találnak fogukra valót, és mégsem csinálsz felesleges és macerás kört sem önmagatoknak, sem a pincéreknek.

Nekem furán hatna, ha meg kellene mondanom előre, hogy a barátaim/rokonaim lagziján husit VAGY zöldséget akarok enni.......

2012. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A kézfenntartásos hozzászólón nagyon jót nevettem, mert elképzeltem, hát belegondolva ez nagyon nem jó ötlet. Legyen svédasztal.
2012. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként én nem ismerek olyan gyereket sem, aki nem eszik meg semmi mást, csak a pizzát........sőt. Van ismerős kisgyerek aki sokkal szívesebben eszik husit és krumplit meg husilevest, mint pizzát..
2012. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem lesz sok vendég, maximum 40 fő.

Húgom egyátalán nem eszi meg a rántott húst, és ha gomba van valahol, akkor menekül, mert annyira utálja, 20 méterről kiszúrja a szagát. Édesanyám a tejtermékre allergiás, ő pl. olyan tálról nem eszik, ahol van rántott sajt.

A húgombólindultam ki, hogy a felsoroltak közül egyedül a pizzát/bolognait eszi meg, ezért gondoltam, hogy a többi gyerkőc is.


Úgy gondoltam, hogy mindenből rendelünk többet, mondjuk +5 adagot, hogy ehessenek többet a vendégek. A pincéreknek eljuttatnánk az ülésrenddel együtt a menüket, hogy így tudják kivinni az ételt. Egyébként egy pizzériában lesz a vacsora, innen is a pizza ötlete, de vannak nagyon finom, más igényes ételeik is.

Levesre mi is gondoltunk, 2-3 félére, a hagyományos tyúkhúsleves mellett lehetne gyümölcsleves és esetleg fácánhús leves is.


De ha ennyien támadtátok az ötletemet, akkor talán tényleg nem a legjobb, gondolkodunk inkább a svédasztalon. Bár én azt olyan személytelennek gondolkodom, hogy egész este minden vendég a svédasztalhoz szaladgál, ahelyett, hogy együtt ülnénk és beszélgetnénk.

2012. jún. 11. 13:30
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

A lagzikon az emberek nem ülnek és beszélgetnek, vagy ha igen, akkor annak oka van és az nem épp a legjobb :) De viccet félretéve, ha ennyire válogatós a család, vagy épp allergiás (ki épp mi), akkor maradjon a svédasztal. De azért megkérdezném, hogy a svédasztalon is lesz sajt és gomba, akkor mi lesz, nem eszik semmit aki nem bírja a szagukat? De nem is muszáj sajt és gomba. Hagyjátok ki.

Husi lehet többféle, és zöldség is van. Nálunk pl. nem volt sajt, se gomba.


50 fős lagzink volt, a tálon volt: rántott szelet, cigánypecsenye és töltött csirke, köretnek petrezselymes burgonya, rizs, előtte húsleves.


Ja, NEM ültünk és beszélgettünk egyáltalán, mert mindig mindenki mászkált, hogy szót válthasson a távolabb ülőkkel is, a táncról nem is beszélve.


Mindazonáltal TI ismeritek jobban a vendégeiteket. Ha szeretnének menüsort, akkor legyen.

2012. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a svéd asztalos megoldásnál az a nem jó, hogy mindenki ott nyomakszik a csévingek előtt, és nem biztos, hogy pincér veszett el minden vendégben, Leejtheti, kilocsolhatja az ételt a tányérból, amíg az asztalhoz ér, vagy megbotlik egy gyerekben, és a gyerek nyakába önti a forró levest. Én még mindig a mellett voksolok, hogy maradjon a hagyományos felszolgálás, legfeljebb anyukád, és a húgod, külön kapnak tányéron azt, amit ők szeretnek. Nem muszáj nekik a tálról venni.
2012. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

ja. "egy esküvő szervezése mindent elmond egy párról meg a családról"


ezen jót röhögtem. pedig igaz. azt is elmondja pl hogy mennyire felszínesek egyesek. semmi baj a pizzával (elvégre lehet "megfelelő" ételt is rendelni)

2012. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 loorien ***** válasza:
75%

Angliaban es Amerikaban epp ez a megszokott. Sosem okozott kavarodast vagy fennakadast. Amikor leadod az ultetesi rendet, le kell adni, hogy melyik asztalnal ki ul es o mit rendelt. Igy a pincerek egyszerre tudjak kivinni egy asztal fogasait, fuggetlenul attol, hogy ki mit rendelt.

Eloszor en is ugy gondoltam, nehez megmondani elore, hogy mit fogok kerni, de mindig azt tapasztaltam, hogy az emberek legtobbszor tudjak, hogy nekik melyik menu altalaban ami szimpatikus, s ez nem szokott valtozni par het alatt. Arra kell figyelni, hogy nehany plusz adag mindenbol legyen, ha valaki rosszul rendelt volna vagy megis mast enne.

Szoval ha ezt szeretned, s a vendegeidrol tudod, hogy nem fogjak ezt ellenezni, akkor hajra.

Mas kerdes, hogy szemely szerint en sokkal jobban szeretem a magyar hagyomanyt, hogy rengeteg fele etel van, s abbol eszel es annyit, amennyit akarsz.

2012. jún. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem teljesen jó ötlet, nem pazarlós és lehet előre tervezni. A pizzával sincs semmi baj (gondolom, akik kifogásolták, azok reggelizni is kizárólag valamu luxusétterembe mennek...)
2012. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!