Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy is van ez a vonulás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez a vonulás?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva férjhez megyek, és a bevonuláson tépelődöm még.

Nekünk nagyon szimpatikus a párommal az angol-szász minta, amikor is a vőlegény a két tanúval már az oltárnál/anyakönyvvezetőnél vár, én pedig apukámmal vonulok hozz. Ott aztán apum átad neki, és onnantól mellette vagyok.

Viszont lesz két koszorúslányom (legjobb bnőim), illetve egy 9 éves forma kisfiú (gyűrűvivő), és egy 7 éves kislány (sziromszóró) a párom rokonságából. Azt kellene letisztázni, hogy ilyenkor hogyan, milyen sorrendben vonulunk és egyáltalán kik vonulnak.

Nekem az a szimpatikus, hogy elől mennek a kicsik, megy a sziromszórás ezerrel, aztán mikor félúton járnak, jönnek a koszorúslányaim, és utána jövünk mi apuval, a nagy attrakció stb. Olyat is hallottam, hogy a koszorúslányoknak is már a tanúm mellett állnak, vagy nem is állnak, hanem ülnek a násznépben, vagy mögöttem jönnek (de ennek sztem csak akkor van értelme, ha kell vinni a fátylat vagy uszályt, de nekem egyik sem lesz olyan hosszú, hogy vinni kellene). Na meg lehet, hogy önző vagyok, de nem akarok osztozni a nagy pillanatomban - mert ha közvetlenül utánam jönnének a lányok, akkor már megoszlana a figyelem. Az meg ugye alapvetően hülyeség, hogy a sziromszóró kislány mögöttem jöjjön be?! Hát neki az a "funkciója" nagyon g...enyó módon mondva, hogy előkészítse a terepet a szirmokkal. Utólag már minek szirmot szórni?

Szóval így gondoltam ezt ki, és szerintem logikus is, de vannak a családban, akik erősködnek, hogy nekem kell legelöl jönni, és mindenki csak utánam jöhet... Mit gondoltok erről?

És még egy fontos kérdés: a vonulás csak a templomban van, vagy a házasságkötő teremben is? Vagy pont fordítva? Vagy is-is? Mindkétszer ugyanúgy, az úgy nem ciki vagy unalmas?

Mindenféle véleményt, ötletet előre is köszönök!



2012. jún. 15. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem pont ugyanúgy lesz, mint ahogy te szeretnéd. A Vőlegényem a tanújával már ott vár, aztán először bevonul az unokahúgom (gyűrűvivő), utána koszorúslánykák, majd én Apummal.

Sok boldogságot! :)

2012. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Ahogy te gondolod, nagyon romantikus, pont mint a filmekben :) Nekem nagyon tetszik. Én biztos úgy csinálnám, bár nekünk máshogy volt, de ez mindegy is. Mondjuk annyi, hogy 2x nem csinálnám meg ugyanazt a "koreográfiát" :)

2012. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy hamarosan jönnek a kötekedők, de még előttük leírnám, hogy nekem nagyon tetszik az elképzelésed :) Sok boldogságot!


Még annyit, hogy gondolom lesz hivatalos fotósotok, el ne felejtsen a sziromdobáló lánykákról képeket csinálni, mert ha megkapják, olyan kis büszkék lesznek, és szerintem a cuki ruhába öltöztetett "fontos feladatot végző" gyerekek a legjobb fotótéma.

2012. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam olyat, hogy a menyasszony így akart bevonulni az édesapjával. Azt mondta a pap, hogy vonuljon, de addig nem indult el a zene sem és a pap sem jött be.
2012. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt nem értem. Hogyhogy addig nem jött be a pap meg nem volt zene? A papnak nem tetszett az ötlet, és közölte, hogy ehhez nem asszisztál, és nem várja az arát az oltárnál, ha az apjával vonul be?
2012. jún. 16. 13:30
 6/10 loorien ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jo az otleted, ez a legtutibb sorrend. (Volegeny az oltarnal, sziromszorok, gyuruhordok, koszoruslanyok, kis szunet, majd te edesapaddal.)

Ha nagyon agal ez ellen a csalad, s meg akarsz hajlani a nyomasra, akkor en inkabb azt valasztanam, hogy volegeny, koszoruslanyok, gyuruhordok, sziromszorok mind felsorakozva az elso sorban, te pedig edesapad altal vezetve bevonulsz. Azutan lehetne par szirmot szorni, mikor mar egyutt alltok a volegennyel, vagy miutan kimondtatok az igent. Vagy a vegen, mikor kezdtek kivonulni.

Szerintem az a legrosszabb variacio, hogy te edesapaddal elol, s utanatok vonulnanak a koszoruslanyok, stb.

2012. jún. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy számomra az a természetes bevonulás, amit leírtál. Szóval hajrá. :) Nekünk is pont így lesz.
2012. jún. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

És arról mit gondoltok, hogy csk a templomban vagy az anyakönyvvezetőnél kell így vonulni, vagy is-is? De ha is-is, akkor nem kellene ugyanazt a koreográfiát duplázni, ahogy itt is írta vki, ugye? Akkor a másik helyen hogyan kellene bevonulnunk?

2012. jún. 18. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sok helyen úgy láttam, hogy a polgári esküvőn a pár együtt vonul be (itt nem vonul az édesapa). Tehát minden ugyanúgy, legkisebb gyermek elöl, koszorúslányok, majd a végén a pár együtt.

Templomban szokták legtöbbször úgy, ahogy te mondod :)

2012. jún. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen tervezem a templomi bevonulómat jövő márciusban.Annyi különbséggel,hogy nálam a sorrend:koszorúslányok,virágszóró kislány,apukám+én,majd a végén a gyűrűt vivő kislány.Már a zene is megvan ami szólni fog alatta,kérdés a pap mit szól majd hozzá. :)
2012. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!