Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben szerintetek kinek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Húgom 3 évvel ezelőtt összejött egy elvált férfival, aki már az elején megmondta neki hogy nem akar újranősülni. A húgom magabiztosan mondta, hogy biztos meggondolja magát. Most gyereket szeretnének, de a húgom azt szabta meg feltételnek, hogy házasodjanak össze.



A húgom kikérte a véleményem. Szerintetek mit mondjak neki?


2012. júl. 15. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te ne mondja neki semmit, ez csak az ő dolguk. Ha később megromlik köztük valami miatt a viszony, akkor téged fog hibáztatni. Hidd el, jobb nem beleszólni.
2012. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van véleményed, mondd el, de ne sértödj meg, ha nem fogadja meg.


Elvileg annyiban igaza van a hugodnak, hogy a gyerek jogi helyzete, meg az övé is sokkal biztosabb házasságban.

Másrészt a férfi elöre megmondta, hogy nem akar többé nösülni.


Több lehetöség van: vagy valamelyikük enged, vagy nem vállalnak gyereket és élnek, mint eddig, vagy szétválnak az útjaik.

2012. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
A személyes véleményem az, hogy a pasi előre bejelentette ez irányú elképzelését, a húgod pedig ezt nyíltan-e vagy sem, de jóváhagyta. Innentől kezdve nekem már zsarolás kategóriába esik a dolog. A végső döntés a férfi kezében van, de a húgod nehogy meglepődjön, ha ez után kiadják az útját.
2012. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
83%
Az én párom is elvált, bár nem zárkózik el a házasságtól. A kislányunk 3 hónapos. Boldogok vagyunk és nagyon úgy tűnik, ez már így is marad. :) Jogi viszonylatban az élettári kapcsolatra 5 év után ugyanaz vonatkozik mint a házasságra. Közös gyerek esetén pedig ez az idő lerövidül 1 évre. Szülni rögtön apasági nyilatkozattal kell menni, amit a helyi önkormányzatnál elkészítenek. Enélkül nem kerül a nevére a gyereke. Én nem ragaszkodnék a papírhoz, mi legalábbis így is teljes családként "üzemelünk". Ha boldogok és a kapcsolatuk jól működik, az többet ér mindennél.
2012. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Az én párom is elvált,nekem is megmondta már az elején,hogy nem akar újra nősülni.Én elfogadtam,így is boldogan élünk.
2012. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a pasi nem akar újraházasodni, ezt kijelentette

a húgod pedig házasság nélkül nem akar szülni


Én húgod pártján állnék, ha a pasi gyereket akar akkor úgy gondolja, hogy vele fogja leélni az életét, így a házasság már csak formalitás. Ha a pasi igazán szereti őt akkor vegye el és akkor jöhet a baba is.


Egyikőjüknek engedni kell, de ebben az esetbe az lenne a jobb ha a férfi engedne.

Ha a férfi ez miatt hátrál meg akkor nem is szereti igazán a nőt, csak egy tenyészkanca kell neki, bocs a szóért de így van.

2012. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! Az első és az 6. válaszírónak osztom a véleményét. Ha valaki felvállalja az érzéseit a másikkal szemben, akkor tisztelje meg annyival, hogy nemcsak egy együttélésre kell, ahonnan bármikor van kiút, hanem vegye is el. Ez a "bátorság"! De osztom főleg azt a véleményt, hogy ne szólj bele, csak hallgasd meg a tesód. Azzal is sokat segítesz! De ne te legyél az ő életükért a felelős! Egyébként az én férjem is elvált egyszer, de fel sem merült benne, hogy engem csak ezért nem vesz el! Nem akart megfosztani a lagzi, és a menyasszonyosság csodájától.És azt is mondta, hogy csak akkor lesz gyermekünk, ha már az "asszonya" leszek!
2012. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!