Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötéskor felvetted a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéskor felvetted a férjed nevét? Vagy megtartottad a lánykori nevedet?

Figyelt kérdés
Házasság előtt állok. Mi legyen a nevem? Légyszi, írjatok érveket, ellenérveket mindkét oldalra!
2012. aug. 1. 18:07
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
62%
Is-is. Kötőjelesen vettem fel, a Férjemé az első név, a második az enyém. A -né-től nagyon berzenkedtem, nem akartam, hogy ezentúl úgy ismerjenek, mint xy-né, elvégre én egy önálló ember vagyok. A Férjem neve nem túl szép, de ő szerette volna, ha felveszem, hogy tudassam, tartozok valakihez. Az enyém viszont nagyon ritka, így én ezért ragaszkodtam hozzá. Ezért lett a kötőjeles megoldás. Kicsit hosszú, de én szeretem és megszoktam. A dolog iróniája, hogy a Férjem, ha bemutat valakinek, vagy diktálja a nevemet, még mindig a lánykori nevemet mondja be, pedig hát ő ragaszkodott az ő neve felvételéhez:o))) Férfiak:o))))
2012. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
54%

csak példát írok nem ez a nevem:

mondjuk engem kovácsné kiss klárának hívnak

miért? mert tudják hogy férjnél vagyok, tudják a keresztnevemet is hogy szólítsanak.

ha például kiss józsefné lennék úgyis megkérdeznék mi a keresztnevem így marad az első változat.


az meg hogy kiss klára legyek nem jött szóba soha..


na ennyi :)

2012. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
50%
vagyis hogy kovács klára legyek és felvegyem a férjem nevét nem jött szóba, mert hülyén hangzana a nevem !
2012. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
67%
Én teljesen elhagytam a vezeték nevemet és férjemét vettem fel;tehát nem XYné lettem.Én azért döntöttem így,mert semmilyen kötődésem nem volt édesapámhoz;így a nevéhez sem.Sajnos.A ...né megoldás egyébként nem tetszik.Ami még szóba jött,az az,hogy megtartom a sajátom és hozzá veszem fel a férjemét x-y Sárika (pl.).
2012. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
77%
Megtartottam a leánykori nevemet, egyszerűen nem lett volna kedvem, hetekig, esetleg hónapokig azt intézni, hogy mindenhol átírassam a nevemet, az új férjezett nevemre.
2012. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
61%

pl.Nagy Anna és Fehér Balázs

Fehér-Nagy Anna.

-Né nem akartam lenni,az se tetszett,hogy Fehérné Nagy Anna,az hogy Fehér Tiborné,meg pláne nem.Lehettem volna Fehér Anna,de azt szerettem volna jelezni,hogy férjnél vagyok.

2012. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

én szívesen megtartanám a lánykori nevemet. a vőlegényem sem ragaszkodik hozzá, hogy felvegyem az ő nevét. ez így nem túl modern? mit szólnak hozzá az emberek?

egy vmi kizárt: -né nem leszek semmilyen formában!

2012. aug. 1. 18:20
 8/51 anonim ***** válasza:
79%

Megtartottam a leánykori nevem.

Ehez ragaszkodom, szép, hangzatos a keresztnevemmel, a férjem vezetéknevéhez nem ment volna a kereszt nevem.

Né sosem akartam lenni, mert ha külföldön járuk akkor macerás.

2012. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
83%

Én ragaszkodom a leánykori nevemhez,mint ahogyan anno édesanyám is tette mikor férjhez ment.Számomra ez fontos.Én nem leszek senkinek a né-je.Olyan mintha elveszteném az önállóságom,mintha a tulajdona lennék.Nekem a bemutatkozás is úgy hangzik hogy "Hello, Kis Pista felesége vagyok..."

Tudom hogy ez az én hülyeségem,de nekem nagyon nem jön be ez a névváltoztatás.

2012. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%

Én sokáig azon az állásponton voltam, hogy maradok a leánykori nevemnél (jövő tavasszal lesz az esküvőnk), mert nagyon szép és viszonylag ritka családnevem van.

Viszont az apámmal nagyon rossz a kapcsolatom, az egész famíliájától rosszul voltam mindig is, és páromnak szintén szép és nem tucat családneve van.

Szóval úgy döntöttem, felveszem az ő családnevét, az enyémet pedig teljesen elhagyom. Így ugyan nem lesz egyértelmű a nevemből, hogy házas vagyok, de annyi baj legyen.

Plusz így majd a gyerekeimmel is azonos lesz a vezetéknevem, nem fogok ilyen szempontból "kilógni a sorból" :)

2012. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!