Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha más nevet szeretnék a...

Ha más nevet szeretnék a születendő gyerekemnek, mint amit házasságkötéskor beírtunk, akkor mi a teendő? Előtte kell vmit intézni, vagy utólag?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
hmm? nem a férjed nevét szeretnéd a születendő gyermeketeknek? nem értem...
2012. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Elsőnek:valószínű,hogy a férje nevét szeretné,de lehet,hogy a sajátját is(pl.Kovács-Kiss,vagy Kiss-Kovács).Házasságkötéskor beleírják,hogy a születendő gyermek neve:pl. Kovács(ez az apuka vezetékneve).Közben rájöttek,hogy anyukáét(pl.Kiss) is szeretnék.Ennyi.

Kérdezőnek:mindenképpen előtte kell elintézni,mert vinned kell a házassági anyakönyvi kivonatot is,és az abban szereplő nevet kapja a baba.2gyerekes+12 hkm

2012. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is meggondoltuk magunkat a vezetéknevet illetően, amikor terhes lettem. Elmentünk az anyakönyvi hivatalba, és új házasságit állítottak ki, az új vezetéknévvel. Pár ezer forintot kellett fizetni. Mindenképpen szülés előtt kell elrendezni!
2012. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen sokat segítettetek. A másodiknak van igaza, az én nevemet is szeretnénk adni neki.köszi mégegyszer
2012. márc. 22. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!