Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek hogy reális a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy reális a nászajándékot adnunk?

Figyelt kérdés

Párom öccse nősül,pénzt kérnek.

Mi 2 éve vagyunk együtt,pár hónapja együtt élünk,félig közös kasszával (ami kell holő hol én fizetek,kb ugyanannyit,többit mindenki magának megveszi,hasonlóan keresünk).

Elvileg mi közösen adunk ajándékot,most került szóba a mennyit.

300ezret akar adni ,mármint hogy mi ketten.

De nekem 150 ezer rengeteg,bőven havi fizetésem.

(Maga az esküvő sokba kerül,a vendégek vacsija viszont csak 4-5 ezer itallal együtt,a ruha,fényképész flancos hülyeségek drágák)

Szivem szerint max 30at adnék...

De hogy jön az ki,hogy én annyit,párom a többit ha már ennyire sokat akar?

Külön nem lehet,szülinapokra,karácsonyra is együtt ajándékozunk mindenkinek.

24/N



2012. aug. 24. 11:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Én sem adnék 30eFt-nál többet így, hogy nem vagytok közös kasszán.

Nincs ebben semmi, nyugodtan mondd meg neki.

2012. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
És az hogy néz ki hogy pl én adok 30,ő 270,de egyben adjuk oda? (a hogyan már megvan,egy szép tartóba lesz beletéve,csak az összeg nem került eddig szóba,nem hittem hogy többszázezerben gondolkodik,felénk fejenként 15-30ezer szokás függően a személy közeliségétől)
2012. aug. 24. 12:06
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

Nyugodtan adjátok oda külön, vagy beszéljétek meg. Ha nem vagytok közös kasszán, az is lehet, hogy külön adnátok, nem? Vagy beszéljétek meg, de abban sincs semmi, ha együtt adjátok.

Nekem az a fura, hogy ugye nem vagytok közös kasszán, mégis ebben az esetben a felét tőled várná.

Ha pedig nem fog menni, akkor ő belead 150-et, te pedig 30-at. Bár hozzáteszem, hogy én is sokallom még a 30-at is, de ezt tényleg neked kell eldönteni. :)

2012. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nincs elvárása,ő mondott egy gondolt összeget és hogy gondoljam át.

Szerintem arra sem mond semmi rosszat ha azt mondom,te hugod,én csak barátnő vagyok,adj neki amennyit akarsz,nekem erre egy forintom sincs.

Csak fogalmam nincs hogy illik,szokás.

Nem voltam még úgy esküvőn,hogy ne a szüleim fizették volna az én részem is (rég nem voltam esküvön)

2012. aug. 24. 12:21
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
Ja és egy percig se zavarjon az, hogy nem annyit adsz, amennyit ő elgondol. Még közös kasszánál is megbeszélés alapját képez egy ilyen volumenű dolog, ez nem egy 1 személyes döntés, nem hogy külön kasszánál, ahol tulajdonképpen egyik félnek sincs köze a másik pénztárcájához...
2012. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ne aggódj ezen :)

Mondd meg neki, hogy te 30eFt-nál többet nem tudsz rá szánni (és még akkor bő kezű is voltál!)

2012. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Az tök szép, hogy az öccsének ennyit szám. Nem násznagy lesz véletlenül? Mert akkor reális összeg, de, ha nem az, akkor is szép, hogy ennyivel támogatná meg az öccse indulását, főleg, ha megteheti. Mivel nem vagytok házasok még, úgy gondolom, hogy durva lenne elvárni tőled, hogy 150 ezret ajándékozz! Én sem tenném! Az túlzás! A 30 ezer pedig egyáltalán nem az, bár az egyik válaszoló még azt is sokallta. Én barátnőm esküvőjére többet adtam. Szóval ennyi belefér szerintem. Beszéld meg a pároddal, ez nem szégyellni való.
2012. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Jól keres az öccse,nem útnakindítás,van lakásuk,kocsijuk (nekünk nincs),duplaannyit keresnek mint mi.
2012. aug. 24. 12:38
 9/29 A kérdező kommentje:
és nem lesz násznagy,lagzi se lesz,csak vacsora
2012. aug. 24. 12:39
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nagyon furcsa, de Ő tudja. Ha ennyit ad, akkor adjon, de Te nem vagy köteles, Tőled pedig ne várja el.
2012. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!