Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon szemét dolog "érdekből"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szemét dolog "érdekből" nősülni? Kérlek, olvassátok végig!

Figyelt kérdés
Negyven elmúltam, második házasságom lenne. Tíz éve együtt élek jelenlegi élettársammal, imádom, Ő is engem és nagyon jól elvoltunk így eddig. Anyagi, öröklési okokból kifolyólag össze kellene házasodnunk, így jobban járnánk mindketten anyagilag, de van egy kellemetlen mellékzöngéje a dolognak, a piszkos anyagiak. Miért nem kértem meg eddig a kezét? Azért, mert nagyon jól megvoltunk, egyikünk sem érezte szükségét egy "törvényesített" kapcsolatnak. Szerintetek nem illúzió romboló, ha most megkérném a kezét, és ha igent mond (azt fog), akkor feleségül veszem?
2009. júl. 25. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem NEM, az élettársad is biztosan így gondolja ahogy te. Bár szerintem most hülyén jönne ki,ha csak így megkérnéd, inkább beszéljétek meg és úgy vágjatok neki a házasságnak.
2009. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
ha igent mondana akkor hidd el nem cak ezért mondana hiszen elég "magabiztosan" irtad hogy azt mondana!!szerintem nem gáz jol át kell dumcsizni és nem csak az anyagiak miatt lenne :) persze ha szívböl is jön a kérésed annak ellenére hogy nem tartjátok "fontosnak" a dolgot
2009. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem a ti helyzetetekben(mivel már nem 20évesek vagytok) teljesen érthető,hogy így gondolkodtok,és szerintem abszolút nem szemét dolog,hiszen szeretitek egymást.úgy gondolom,ez nem teljesen érdekből nősülés,hiszen szerelmesek vagytok
2009. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt szerintem ez érdekházasságnak már nem is igazán nevezhető, hiszen sok év boldog szerelem előzi meg. Vannak olyan esetek, amik egy házasság megkötése előtt katalizátorként lépnek be /pld. anyagi okok, haláleset, betegség, stb./ Bátran kérd meg a kezét a szrelemednek. Remélem ő is így látja, mint én és nem mond nemet! Ha ez egy friss, légből jött kapcsolat lenne, egész más lenne a helyzet.
2009. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
ja és azért nem kell mindig elhinni a nönek hogy nem tartja fontosnak a házasságot :-) :-):-) de proba szerencs sok sikert
2009. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy az egésznek a romantikáját rombolom.

"Gyere hozzám Szívem, jobban járunk anyagilag" - ez borzalmas, még ha ki sem mondom.

És tényleg nagyon szeretem Őt, minden anyagi érdektől függetlenül is szeretném feleségemnek!

2009. júl. 25. 14:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik a nőknél, hogy ha megkérik a kezét - főleg, ha tényleg romantikus körülmények között -, az akkor is valami hihetetlen szívet melengető és pozitív élmény, ha esetleg van valami konkrét oka, amiért nemet mondunk.

Ennél jobban szerintem szinte semmi nem esik egy nőnek!


(Kivéve a ritka típust, aki nagyon-nagyon feminista és emancipált, és sértésnek tartja, de ez szerintem nagyon extrém dolog, te biztos ismered, hogy ilyen-e.)


A következőt tanácsolom:


vidd el valami nagyon romantikus helyre. Elég egy külön asztalt foglalni szentendrén mondjuk egy szép étteremben, vagy lehetőleg valami olyan helyen, ahol biztosan kilátás is van az asztaltól, és a többi asztal nincs túl közel (ebben igenis fektess energiát, hogy ezt megtaláld). Készíttess virágot az asztalra, a vörös rósza mindig működik, és gyertyákat. Add elő nagyon szépen, hogy régóta gondolkozol ezen és most szeretnéd megkérdezni, hogy hozzád menne-e a feleségül. Tedd hozzá, hogy nem akarod kínos helyzetbe hozni, és azért jöttetek, hogy jót egyetek, és jól beszélgethessetek. Hogy bármit válaszolhat, mert te minden választ szívesen fogadsz, ha őszinte. És hogy szeretnéd, ha kicsit nyugodtan beszélgetnétek most erről, és hogy örül-e most ennek, vagy reménykedett, hogy nem kérdezed meg :) (humorral!!)


Akármit is mond, utána mondd el, hogy kicsit féltél az egésztől, hogy mit szól hozzá (ezt fontos elmondani), de mégis úgy gondoltad, hogy szeretnéd ezt meglépni. Mondja el, hogy mit gondol.


Ennél szebbet igazán nem lehet tenni, olyan nincs, hogy egy nő ne értékelje nagyon nagyra ezt a szándékot, meg hogy megadtad a módját! Sok sikert!

2009. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az érdekházasság az más kategória, ott nincs szerelem.

Ti szeretitek egymást és együtt éltek. Most hoztok egy közös döntést, ami a közös élet egyik legfontosabb része.

Szerintem nincs ebben semmi rossz. A szavaidból úgy vettem ki mindketten elégedettek voltatok eddig is, tehát egyikőtöknek sem volt a legnagyobb vágya a házasság, mármint maga a ceremónia. Gondolom akkor így nem üt annyira szíven a dolog, mármint érted ha az egyik félnek ez lett volna gyerekkori álma, akkor őt biztos zavarná, hogy így kerül rá sor. De így szerintem semmi negatív nincs benne, a lényeg, hogy ti szeretitek egymást.

Én nő vagyok, de nem problémáznék emiatt. Hogy akkor most szivesen vesz-e el a párom stb. Egy a lényeg: 10 éve van velem, hát már csak szeret ha mellettem állt. És pont.

2009. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Jó lenne valamit tisztázni : CSAK TE gondolkodtál el és rájöttél, ha elveszed az élettársad, az neked anyagi előnyöket jelent a jövőben?... Vagy ketten jöttetek rá?...


Melyik részről várható nagyobb örökség a későbbiekben?


Mert ez nem mindegy!


Tudnod kell, hogy a párod (később házastársad) házasság előtt szerzett különvagyona soha nem lesz "közös vagyon", azt később sem fogod örökölni!

Tudnod kell, hogy az élettársi viszonyban közösen megszerzett vagyontárgyak akkor is "közös vagyonná" válnak, ha nem házasodtok össze, sőt a közösen használt napi életvitelhez szükséges tárgyak is 15 év együttélés után...


Tudnod kell, ha a párod örököl a szüleitől pl. ingatlant, az a kizárólagos "különvagyona" lesz, még akkor sem leszel tulajdonosa ennek az örökölt ingatlannak, ha netán a házastársa lennél! (Házastársad halála után örökölheted, ha nincsenek gyermekeitek.)


Bocs, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy te magadban agyaltál ezeken a dolgokon és rájöttél, hogy neked előnyösebb lenne a későbbiekben a törvényes házasság és főleg anyagiak miatt!


Ha téged most kizárólag csak anyagi érdekek indítanak arra, hogy törvényessé tedd a kapcsolatotokat, akkor én ezt eléggé "szemét" dolognak érzem... :[


Az igazán becsületes az lenne, ha minden érdek nélkül vennéd el a párod, akkor is, ha semmiféle örökség nem várható!

2009. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

15.09-nek! Nem, rosszul éreztél rá a dologra!

Én örököltem és nem vezérel semmi rossz szándék.

Légyszíves olvasd el mégegyszer a kérdésemet!

2009. júl. 25. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!