Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lányok! Ti felveszitek/felvett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Ti felveszitek/felvettétek a (leendő) férjetek nevét?

Figyelt kérdés
És ha igen, melyik névváltozatot választottátok?
2012. szept. 16. 14:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem vettem fel, mert ritka a családnevem, olyannyira, hogy a vezetéknév+keresztnév kombóval csak én létezem (utánanéztem :)).


Őt különösebben nem izgatta. Kötőjeles verzióra ajánlottam, hogy lehet, de akkor mindkettőnknek. Mivel nem volt kedve iratokat cserélni, maradt saját néven mindenki.

2012. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
42%
Én fel fogom venni a nevét a hagyományos módon (az ő vezetékneve+az én keresztnevem).
2012. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
16%

Ha valaki nagyon szereti a férjét, akkor saját kívánságára felveheti. Ha a pl. az én leendő férjem javasolná, akkor csakazértis nem venném fel.


Régies dolognak tűnik, bár az összetartozás jele.

2012. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
20%
Felvettem a teljes nevét.Nekem ez fontos volt és ő is örült neki.Persze ha Bugyi Ödön lett volna akkor elgondolkozom rajta :)
2012. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Nem vettem fel a nevét,nem is gondolkodtam rajta,nekem jó így.
2012. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
45%

Én felvettem csak nem a teljeset :)

(Leszkóné Oláh Viviána) :)))

2012. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem,nem vettem fel.Büszke vagyok a nevemre.

Ha meg valahogy nagy nehezen felvettem volna akkor meg túl hosszú mert az én családnevemről nem mondtam volna le.

2012. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
45%
Nem vettem fel,mert orvos vagyok.
2012. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%

Úgy biztos nem fogom, hogy mondjuk Kovács Péterné legyek (nem így hívják, ez csak példa).

Neki egyébként teljesen mindegy és mindkettőnknek különleges nevünk van.

Egymás mellett hülyén hangzik a két név, ezért se kötőjeles nem lesz se pedig X-né plusz a saját nevem., ezért ha felveszem, akkor vagy egyszerűen az ő nevére cserélem a vezetéknevem, mint az angolszász országokban, vagy pedig nem veszem fel a nevét. Bár most éppen arra hajlok, hogy majd felveszem, de nem döntöttem még el...

2012. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%
Nem vettem fel, mert van nekem sajátom is.:)
2012. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!