Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem értik meg sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg sokan, hogy piros, fekete, fehér színekben nem illik vendégként megjelenni egy esküvőn?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból, mivel annyiszor olvasom ezen az oldalon, hogy "miért is ne?".

Én személy szerint nem sok esküvőn jártam életemben, maximum 2-3, de ezt az illemszabályt azért betartották a vendégek. Mondjuk ez mind főleg hagyományos, falusi esküvő volt, lehet azért.



2012. szept. 27. 13:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
74%

Én nem értem, hanem nem tudtam. Megyek is beiratkozok gyorsan valami etikett tanfolyamra :-)


Akinek arról szól az esküvője hogy ki milyen ruhába megy és az tönkre tudja tenni hogy a Horváth Rozi pirosban ment.... nos, akkor az esküvő már nem is arról szól, amiről kéne.

2012. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
93%

Nem értik, vagy értik, csak lesz@rják.

Személy szerint én az utóbbi kategóriába tartozok, de ez abban nyilvánul meg, hogy cseppet sem fog érdekelni, ki hogyan jön el az esküvőmre (nekem ez kicsit sem fontos).

Viszont más esküvőjén azért ehhez tartanám magam, feleslegesen nem okozok "kellemetlenséget".

2012. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
54%
Le van valahol írva, hogy nem illik? Amúgy meg nem tök mindegy?? A kutyát nem érdekli, hogy miben vannak a vendégek.
2012. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
58%

Hehérben és feketében miért ne lehetne?

Ezek mind alkalmi ruhák pl egy ilyen!

[link]

[link]

Én pl. fehér és fekete ruhában is voltam már esküvőn,szerintem abszolút elfogadható.

2012. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
76%
én sem tudtam a feketét és a pirosat...
2012. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, a kérdés csak kíváncsiság szüleménye. Az még odébb van, hogy én házasodjak, 2-3 év:)


Szerintem nem arra irányul a dolog, hogy ezzel valaki "tönkreteszi" az esküvőt, hanem hogy mi illik, mi nem. Nekünk etiketten pl. ezt tanították. Ahogy nem mész pink miniruhában temetésre, úgy ezekben a színekben esküvőre sem. A környezetemben látom ezt a szabályt érvényesülni, itt viszont gyakran látom, hogy sokan nem is hallottak róla. Utánanéztem az interneten is, a legtöbb "esküvői etikett" cikk magába foglalja ezt a szabályt is.

Szívesen hallanék véleményeket, hogy ki mit gondol erről, ennyi az egész.

2012. szept. 27. 13:36
 7/87 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván nem teszi tönkre, hogy Horváth Rozi pirosban megy-e, csak egyszerűen NEM ILLIK, NEM SZOKÁS, vagyis röviden: modortalanság. Egy temetésen sem változtat semmit, ha rózsaszín miniruhában állítok oda, csak parasztság.


Amúgy én sem értem, barátnőm esküvője előtt meg is kért szépen mindenkit, hogy mellőzze ezt a három színt, hát szerinted miben volt a legtöbb nő...?

A legérthetetlenebb, hogy a többség direkt erre az alkalomra vett/bérelt ruhát, akkor már miért nem lehet figyelni egy ilyen apróságra?


Persze vannak a kicsit finomított megoldások, ahol pl. boleróval vagy stólával próbálják elterelni a figyelmet a piros/fekete/fehér ruháról, de nekem akkor is fura, hiszen annyi más szín van...

2012. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
64%
Ez hülyeség, mert más színben is jócskánt túl lehet öltözni a menyasszonyt némi fortéllyal és báli ruhával.
2012. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
67%

Dögöljek meg, ha megértem, hogy ez mi a franctól olyan baromi fontos?????????

Ha ezen múlik bármi is, akkor megette a fene.

2012. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 4-es:


A fehér az esküvőn a menyasszony színe. Taplóság odaállni habfehér ruhában. Emlékezzünk csak Diana és Károly sokat emlegetett esküvőjére, amin a szerető Camilla jelent meg hosszú fehér ruhában a vendégek közt...

A fekete a mi kultúránkban a gyász színe (is). Most épp persze divatos amúgy is, de ettől még nem túl elegáns ötlet egy boldog ifjú pár ünneplésére "gyászruhát" ölteni.

A piros meg ugye az "új asszony" színe, ugyancsak bunkó dolog megpróbálni konkurrálni a menyasszonnyal, vagy túlöltözni...

2012. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!