Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hány hónap kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány hónap kapcsolatban töltött idő a társadalmilag elfogadott minimum az esküvő előtt?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy az emberek véleménye ne az legyen, hogy úgyis elválnak. Úgy gondolom, hogy a környezet véleménye is hatással van 2 ember kapcsolatára. Vagy mivel lehet kivívni a többi tiszteletét?

2012. okt. 13. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem így is lesz megjegyzés meg úgyis. Hosszútávon majd kiderül kinek van igaza.
2012. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy megnyugtassalak: a környezet, legalábbis a rosszakarók bármibe képesek belekötni. A jóakarókat meg nem érdekli, mikor házasodsz, de ha aggályoskodnak is egy kicsit, akkor sem nyaggatnak ezzel állandóan, maximum egyszer elmondják a véleményüket.
2012. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
SZerintem meg nincs a környezet véleménye 2 _FELNŐTT_ember kapcsolatára. Ha igen, ott gond van. Ha én tudom, hogy helyes, amit teszek, boldog vagyok, és szeretem őt, és ő is ezt érzi viszont, akkor kit érdekel a rokonság, a szomszédok és a munkatársak? Ők éljék a saját életüket! Szerintem ilyen idő nincs. Minden relatív. Most ünnepeltük a második évfordulónk és egy felszínes beszélgetést folytattam valakivel, aki azt mondta, hogy ők a barátjával "még csak" két éve vannak együtt. Én meg azt mondtam, hogy "mi már" két éve vagyunk együtt. Mi közös jövőt, esküvőt és babát tervezünk, teljes harmóniában. Ő meg még nem tud dönteni az összeköltözésről sem. Ha valaki tudja és érzi, hogy megtalálta akit keresett, az tudni fogja a környezet beleegyezése nélkül is. N28
2012. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha "korán" házasodsz, akkor ugye azt mondják az emberek hogy úgyis elváltok.

Ha "későn" házasodsz azt mondják te erőszakoltad ki, a férjed biztos nem akart elvenni, úgyis elváltok.

Mivel a korán és a későn eléggé tág fogalom, nincs olyan időpont ami a kettő közé esne :))

2012. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes ezzel törődni szerintem. Én magam miatt érzem úgy, hogy a jelenleg egy éves kapcsolatomban még korai lenne, szeretnék várni vele. Persze az anyagiak is közrejátszanak, de ha nagyon akarnánk, megléphetnénk. Szerintünk nincs még itt az ideje, mások véleménye pedig nem érdekel.

Felelőtlenségnek mondjuk egy néhány hónapos kapcsolat után tartanám, de én nem láthatok bele annyira mások kapcsolatába, hogy előre ítélkezzek, ez legyen mindenkinek a magánügye.

Egyébként egy ismerősöm 3 hetes kapcsolat után vár most babát. Nem éppen a komoly kapcsolatairól és hűségéről híres, így én arra sem mernék megesküdni, hogy egyáltalán a jelenlegi párjától van a baba, de ők nagyon várják és boldogok, ez a lényeg, nem pedig az én véleményem!

2012. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Jaj...

Kit érdekel, ha mindennap elmondják, hogy elváltok? El fogtok emiatt?

Miért számít, ki mit gondol? Nem tudtok mindenkinek megfelelni.

Én így ismeretlenül is azért gondolom, hogy elváltok, mert nem egymásnak, hanem másoknak akarsz (akartok?) megfelelni.

2012. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne másoknak akarj megfelelni! Hosszú együttjárás utáni házasság is végződhet válással, mint ahogy rövid együttjárás utáni házasság is lehet sírig tartó! Ahogy érzitek!
2012. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel, mit mondanak mások most őszintén???

A környezet véleményét magasról letojom. :))) És boldog házasok vagyunk NAGYON rövid kapcsolat után!!

2012. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

mindenre van jó és rossz példa.

a nagyszüleim 3 hónap jegyesség után házasodtak, persze előtte ismerték egymást gyerekkoruk óta, egy faluban nőttek fel. 50 évet éltek le egy szép házasságban, összeillő emberek voltak, nagyon szerették egymást.


ellenben ismerek olyan párt is, akik éveket éltek együtt, mielőtt kimondták volna az igent, aztán 2 év alatt befuccsolt a házasságuk.


teljesen mind1, hogy mennyi ideje vagytok együtt, ha összeilletek, és mindig kompromisszumkészek vagytok, akkor nem lesz rossz vége a dolognak.

a környezet véleményére nem feltétlenül kell hallgatni. ha valaki értelmesen, indokolva adja elő, és nem csak a levegőbe beszél, akkor érdemes rajta elgondolkodni, de az üres károgásokat nyugodtan le lehet kakkantani :D

2012. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a társadalom nem a kapcsolatban eltöltött időt nézi, hanem azt, hogy hány évesek a házasulandók, pedig annak kevesebb jelentősége van...
2012. okt. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!