Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha valakinek már volt polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek már volt polgári házassága, de pl elvált, lehet más valakivel templomi esküvője, vagy nem?

Figyelt kérdés
Vagy ha valakinek már volt polgári vagy templomi esküvője,az kizárja,hogy más valakivel templomi esküvője legyen?És van-e olyan,hogy valamelyik vallás kizárja,hogy 2 különböző vallású embernek közös templomi esküvője lehessen?

2012. okt. 20. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

-Ha nem volt templomi esküvőd az első házasságnál akkor a másodiknál lehet templomi esküvőt tartani.

- 2 különböző vallású ember csak akkor esküdhet templomban ha az egyik fél áttér a másik fél vallásához. Vagy a feleség vagy a férj vallásának megfelelően lehet templomban esküdni.

2012. okt. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A második mondat nem igaz.
2012. okt. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, amennyiben az első házasság nem volt egyházi.

Nem tudom, hogy van-e olyan vallás, ami kizárná, hogy más vallású emberrel házasodjon egy tag (sok szektában valószínűleg van ilyen), de a nagy történelmi egyházak tagjainak nem kell áttérniük, ha házasodni akarnak, létezik ökumenikus esküvő, ugyanúgy érvényesek ezek a házasságok, mintha azonos vallásúak lennének.

2012. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

Találtam egy ilyen linket, talán hasznos lehet. :)

2012. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Engem pl az érdekelne,hogy ha a páromnak már volt templomi esküvője,akkor lehet-e velem is templomi esküvője,vagy sem?

2012. okt. 21. 00:50
 6/9 anonim ***** válasza:

"Engem pl az érdekelne,hogy ha a páromnak már volt templomi esküvője,akkor lehet-e velem is templomi esküvője,vagy sem?"


Attól függ, hogy párod milyen vallású volt, és melyik felekezet szerint kötötte a házasságot.

Én a katolikusról tudok nyilatkozni. Ha volt katolikus esküvője, abban esetben csak akkor lehet még egy, ha az elsőről kimondták utólag, hogy hiányoztak feltételek ahhoz, hogy létrejöjjön. Ez egy jogi procedúra, évekig elhúzódik, nagyon szigorúan vizsgálják, tanúkat kell előrángatni stb. Ha sikerül "megnyerni a pert", akkor kimondják, hogy létre sem jött anno a frigy. Erre azért van így szükség, mert a katolikus hit szerint a házasságot senki nem bonthatja fel, még a pápa sem, ezért nem is tudják egyszerűen felbontani.

2012. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*Bocsi, elírtam és félreérthető lett. Úgy értem, hogy a párod milyen vallású... Nyilván még él.. :D
2012. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. okt. 21. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel együtt katolikusok vagyunk...férjem már volt házas, volt katolikus templomban esküvője,ezért katolikus pap nem adott össze..viszont felkerestünk egy református papot és ő minden további nélkül összeadott.ha viszont az elvált félnek enm volt elsőre templomi esküvője, akkor az vallásilag nem is számit. Reformátusok pl. másodjára is összeadnak, a katolikus ami bibis.
2012. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!